Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Kręgosłup diabła

blue berry
Tyler Durden
Posty: 338
Rejestracja: 2007-02-24, 12:24
Lokalizacja: z Arkadii

Kręgosłup diabła

Post autor: blue berry » 2007-07-23, 09:24

Obrazek
Info o filmie:
reżyseria: Guillermo del Toro
scenariusz: David Muznoz, Antonio Trashorras, Guillermo del Toro
zdjęcia: Guillermo Navarro
muzyka: Javier Navarrete
produkcja: Hiszpania, Meksyk
data premiery: 2001-04-20 (Świat)
obsada: Marisa Paredes, Eduardo Noriega, Federico Luppi, Fernando Tielve

Fabuła:
Hiszpania, koniec lat 30. Kraj objęty jest wojną domową. 12-letni Carlos trafia do sierocińca Santa Lucía . Prowadzą go wspierający republikanów nauczyciele, Carmen i doktor Casares. Położony na bezludziu stary budynek skrywa wiele mrocznych tajemnic. Tuż po przybyciu, Carlosowi ukazuje się duch małego chłopca. Bohater podejrzewa, że to Santi, jeden z wychowanków sierocińca, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach... (żródło: filmweb.pl)


Mam mieszane uczucia co do tego filmu. Jako horror film nie jest straszny wcale. W porównaniu do 'Labiryntu Fauna' jestem zawiedziona, chociaż film jest dobry. Historia trochę mnie znużyła, akcja powoli się rozkręcała. Klimat w filmie jest świetny i to muszę przyznać. Dodatkowo dość dobre zdjęcia i świetna reżyseria. Zakończenie właściwie mnie nie rozczarowało, bo choć cała końcówka była przewidywalna to gdy ujawnił się narrator filmu nie mogłam ukryć zaskoczenia. 6,5/10
kubag02
Forrest Gump
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-28, 20:13

Re: Kręgosłup diabła

Post autor: kubag02 » 2010-12-28, 20:30

Ja ostatnio obejrzałem ten film i muszę przyznać, że zbyt straszny to on nie jest. W drugiej połowie filmu powoli zaczęła się nuda i wszystko stało się niesamowicie przewidywalne. W sumie nie miałem zbytnio styczności z hiszpańskim horrorem, ale coś czuję, że "Kręgosłup Diabła" to jedna ze słabszych tego typu produkcji. Jeśli ktoś planuje obejrzeć, radzę dobre zastanowienie się, bo film do jakichś genialnych nie należy, a charakteryzacja raczej daje wiele do życzenia (przynajmniej mi). Moja ocena: 5/10.
ODPOWIEDZ