Łowca snów

Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Łowca snów

Postautor: Issa » 2007-03-20, 19:55

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Lawrence Kasdan
scenariusz: William Goldman, Lawrence Kasdan
zdjęcia: John Seale
muzyka: James Newton Howard
gatunek: horror, sci-fi
data premiery: 06.03.2003r. (świat)
obsada: Thomas Jane, Morgan Freeman, Damian Lewis, Jason Lee, Tom Sizemore, Timothy Olyphant...

Fabuła:
Czterech przyjaciół wybiera się do domku w lesie, by spędzić czas na rozmowach, piciu piwa i ich ulubionej rozrywce: polowaniu. Pewnej nocy odwiedza ich dziwny mężczyzna, myśliwy, który zabłądził przed kilkoma dniami. Wydaje się być chory. Kilka godzin później umiera, rozszarpany przez dziwne łasico podobne stworzenie, które wydostaje się z jego ciała. Wkrótce bohaterowie będą musieli zmierzyć się ze swoimi lękami, jak również realnym wrogiem w postaci wojska oraz istotami z kosmosu.
(żródło: filmweb.pl)

Film oglądałam dawno, ale nadal mam go w pamięci. Bardzo spodobał mi się ze względu na ciekawą fabułę, dobrze dobranych aktorów, którzy świetnie się spisali. Cały czas byłam zaciekawiona, w napięciu czekałam na dalszy rozwój akcji. Plus za humor, przystojnego doktorka z paczki przyjaciół 8-), klimat. Sposób wydostania się tych istotek pozaziemskich był... zaskakujący, przynajmniej dla mnie.
Bardzo chętnie obejrzałabym ten film jeszcze raz. Polecam wszystkim. Mnie przyciągnęła informacja, że jest to adaptacja książki Kinga. Telegazeta czasami jest po prostu nieoceniona...
Azgaroth
Tyler Durden

Re: Łowca snów

Postautor: Azgaroth » 2007-03-20, 23:09

Jednym słowem syf. Walka z obcym w kiblu przebiła wszystko, nuda, nuda i jeszcze raz nuda. 1/10
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-03-21, 13:14

Filmu nie widziałam, ale czytałam książkę. Jest to chyba jedyna książka Kinga, która do mnie nie trafiła. Trzymała klimat i poziom, ale jakoś tematyka Obcych to nie dla mnie.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-04-13, 22:45

blue berry pisze:Jest to chyba jedyna książka Kinga, która do mnie nie trafiła.

W takim razie polecam "Colorado Kid" i "Buick 8".

Co zaś się tyczy filmu to strasznym przeciętniakiem jest on: nierówny, słabo zagrany (nawet Freeman nie pomógł), z tragiczną sceną w kiblu. Od kaszany dzieli ten obraz tylko fabuła i wykonie. Aż drżę z przerażenia gdy pomyślę o ponownym oglądnięciu.
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2007-04-13, 23:32

Dusqmad pisze:z tragiczną sceną w kiblu

To przebija wszystko :) naprawdę nie warto oglądać. King wielkim pisarzem jest, ale już nie scenarzystą :P
Awatar użytkownika
blek
Mad Max

Postautor: blek » 2007-07-01, 22:30

do książki mam wielki sentyment bo była to pierwsza jaką przeczytałam autorstwa Kinga, zresztą jedna z moich ulubionych tego autora, świetne postacie, świetny klimat, fabuła. ale film to porażka, przyznaję się, że do końca nie wytrwałam bo nie mogłam dalej patrzeć co oni robią z tej książki.
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-07-01, 22:37

Ja już go nie pamiętam, bo oglądałam ten film dosć dawno, ale pamietam jedynie, że wraz ze znajomymi uznaliśmy to za komedie, bo cały czas sie śmialiśmy z tego co nam tam wpajano do głowy, wręcz nie dorzeczne, a czy to horror jest nie mogłabym tak o nim rzec, ale będę musiała go zobaczyc jeszcze raz, bo serio nie pamietam nic... jedynie opinie na jego temat :P
Earendel
Forrest Gump

Postautor: Earendel » 2008-03-08, 15:54

Kasdan nie nadaje się do kręcenia horrorów. Jego miejsce jest w dramatach i melodramatach. Horrory to on sobie powinien odpuścić. Kasdanowi wyszedł film nijaki. Ni to horror ni to s-f. Jedynie czołówka jest ciekawa no i motyw muzyczny. Reszta - łącznie z rolami to średniak z tendencją do upadku na łeb na szyję.
ble
Tyler Durden

Postautor: ble » 2008-10-13, 22:50

snoopy pisze:powiedzcie że mam racje

Masz rację. (Tak jak autorzy poprzednich postów...)

Oj, ale się męczyłam na tym filmie. Aż smutno to opisywać...
iskierka
Terminator

Postautor: iskierka » 2008-10-14, 23:41

a ja wlasne lubie ten film, nawet dosc czesto do niego wracam

Wróć do „Horror”