Oni

yrek
Agent Smith

Oni

Postautor: yrek » 2007-03-17, 10:57

Obrazek
Oni
Gatunek: Horror, Thriller

Mloda kobieta po skonczonym tygodniu pracy wraca do domu z mysla o odpoczynku przy boku meza. Gdy zapada zmrok wymarzony spokoj zaklucaja dziwne odglosy, okazuje sie ze malzenstwo nie jest same. Odglosy nasilaja sie slychac je w calym domu w dodatku wysiada prad. Przerazeni ludzie musza ocalic swoje zycie - tylko przed kim lub przed czym?

Swietna francuzka mieszanka thrilleru i horroru. Historia napisana przez zycie - rezyser tylko przenosi ja na ekran. Swietna koncowka. To niektore z atutow filmu pt "Ils". Bardzo dobrze dobrany kilmat ( Stary dom na skarju lasu, kanaly) Az szkoda, ze film jest taki krotki. Trzyma w napieciu wiec polecam. Ocena 7/10
Earendel
Forrest Gump

Re: Oni

Postautor: Earendel » 2008-03-08, 15:59

Trudno pisać o tym filmie, nie zdradzając istotnych szczegółów fabuły. Trzeba powiedzieć, że jest to film mocny i smutny a w końcu - doprowadzający widza do wściekłości. To - paradoksalnie - bardzo realistyczny (chodzi o wykonanie) i - w końcu - realny obraz. Takie coś może się przytrafić każdemu.

Film mi się podobał. Ciekawa koncepcja i konwencja. Ubogie środki, ale tym ubóstwem obraz przemawia. Polecam.
Rodion
Mad Max

Re: Oni

Postautor: Rodion » 2010-07-27, 13:56

Mam zupełnie odmienne zdanie. Film powiela chyba wszystkie możliwe schematy, jakimi do tej pory męczy nas kino. Trzeba pamiętać, że to rok 2006 i można było wymyślić coś swojego. Sama historia "na faktach" niestety nie wystarcza. Nie w tym przypadku. Zwłaszcza, że próżno szukać dowodów na prawdziwość tych wydarzeń.

Jedyny plus to rzeczywiście zakończenie i może rzeczywiście wrażenie, że takie coś miało czy mogło mieć miejsce. Napięcia tu nie doświadczyłem, bo za bardzo irytowały mnie tanie zagrywki wykorzystywane od lat przez twórców horrorów takie jak brak prądu czy bieganie po lesie.

Wróć do „Horror”