Grindhouse

Azgaroth
Tyler Durden

Grindhouse

Postautor: Azgaroth » 2007-03-05, 20:32

Obrazek

Obok 300 najbardziej przezemnie wyczekiwana premiera 2007 roku. Jeśli za coś bierze się Tarantino i Rodrigez to musi wyjść świetnie. Czeka nas ostre zwariowane kino z mnóstwem humoru i akcji i za to uwielbiam tych dwóch panów :)

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=r9GOyle6YqA
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Re: Grindhouse

Postautor: Dusqmad » 2007-03-06, 19:13

Na film ostrzę sobie ząbki, ale na rodzimego dystrybutora siekierę. Film ma zostać podzielony na dwie części: pierwszą będzie film Rodrigueza, a drugą film Tarantino. Gdyby tak jeszcze podzielili ceny biletów... Tak za 75 minut płacę w okolicach 20zł (premiery nie odpuszczę). W takich chwilach mam ochotę wysłać do izby wytrzeźwień wszystkich manifestujących przeciw DivXom.

http://www.filmweb.pl/Petycje.pl++Widzo ... s,id=33521
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2007-03-06, 20:41

Dusqmad pisze:w okolicach 20zł

20? Ja płacę 11 zł za bilet :)
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-03-09, 15:39

Oj taaak ja również czekam z niecierpliwością i chętnie bym się wybrała na to do kina... zapowiada się niezła "jadka" moich dwóch ulubionych reżyserów :) Hmm... ale wątpie by to leciało, no chyba, że wybiorę się do Multikina, mimo iż daleko to dałabym radę :D Nie no jak zobaczyłam zwiastun to powiedziałam sobie: "koniecznie muszę to zobaczyć" :) hehe chociaż nie stawiałabym na to iż jest to horror :P hehe zmotywował mnie do tego zwiastun w którym rozśmieszyła mnie kobitka, która ma zamiast nogi broń hehe... niezłe :P dość oryginalne :D jejku już się nie mogę doczekać :D
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-03-09, 17:37

Azgaroth pisze:20? Ja płacę 11 zł za bilet :)

Pewnie przed weekendem, w godzinach porannych wybierając kinematografię zamiast wykładów :P Nie uwierzę, że gdziekolwiek w wieczorowych godzinach, w weekend da się za taką sumkę załapać na premierę...
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2007-07-25, 09:42

Wczoraj byłem na Death Proof i jest to chyba najlepszy film Tarantino. Świetnie wyszła stylizacja na kiczowaty film lat 70-tych. Death Proof to przede wszystkim stylizacja i świetne dialogi. Do tego mamy dobrych aktorów i ciekawą, choć prostą fabułę. Można się przyczepić jedynie do tego, że jest trochę przegadany, ale końcówka rekompensuje to w całości.

Jak dla mnie 10/10.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-07-25, 15:34

Gdy gdziekolwiek widzę tytuł tego filmu, aż mi oczy zaczynają błyszczeć. Jeśli nie oglądnę tego do końca tygodnia to nie wiem co będzie dalej... Fragmenty, które dotąd widziałem były świetne no i Russell, który jak dotąd kojarzy mi się w pierwszej kolejności z filmami Carpentera.

Azgaroth, może jesteś zorientowany. "Planet Terror" od "Death Proof" miały oddzielać fikcyjne trailery. Czy w Polsce w ogóle będą wyświetlane? Może aby je obejrzeć będziemy zmuszeni kupić trzeci bilet?
Wiem, wypada mi wiedzieć jak to z tym jest, ale ostatnio jeśli chodzi o Internet to tylko to forum i poczta...
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2007-07-25, 16:51

Na pokazie Death Proof nie było tych trailerów, więc albo dadzą razem z Planet Terror, albo wydadzą dopiero na dvd ;/
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-07-25, 16:59

Snuję tezę, że jak coś to raczej na płycie z wydania Super Elite Full Wypas Eyefucker Box*, do którego dodany będzie model samochodu z DP w skali 1:24 i gumowa Rosario Dowson wraz z kompresorem. A wszystko to w cenie jedyne 399zł, na promocji w Sklepie Nie Dla Idiotów.

Zresztą czym jest tak ironicznie opisana zachłanność wobec podzielenia wspólnego projektu dwóch reżyserów, notabene dobrych kumpli?

*Oczywiście w tak tanim pakiecie nie znajdują się oba filmy. Jest to cena za jedną sztukę. Cały GH możesz nabyć w specjalnym oszczędnościowym za jedyne 699zł. Razem taniej!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Dusqmad, łącznie zmieniany 3 razy.
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2007-07-25, 17:02

Przynajmniej od razu mamy wersje reżyserskie w kinach ;) Europejski Death Proof jest dłuższy o 30 min.
Awatar użytkownika
Aletheia
Tyler Durden

Postautor: Aletheia » 2007-08-28, 19:39

Obejrzałam i już wiem jak wyglądają sny skrajnych feministek :mrgreen:

Z początku ziewałam. Kumpelsko - babska głupawka w stężeniu zabójczym. Ale potem pomyślałam, że to był celowy zabieg. Byłam już tak zaimpregnowana tymi bredniami, że przy finalnym pojedynku mogłam już tylko wariacko chichotać. Właściwe podejście do "Grindhouse".
Jeśli oceniać to jako reżyserskie ćwiczenie "Jak sponiewierać widza żeby długo popamiętał", to odrobione na 6. Powód żeby oglądać ten film trwa według mojej oceny kilkanaście minut (a nie myśli się wtedy o zegarku), wypełnionych kłębami pyłu i zgrzytem blachy. Ożywione lata 70, a wtedy, moim zdaniem, powstawały najlepsze sceny samochodowe.
Jakieś zastrzeżenia? Mam pretensje do Tarantino, że nie oszczędził mi obrzydzenia gdy Mike totalnie gubi resztki klasy. Co prawda od początku to była klasa wyleniałego kocura, ale potem... Też mi przyjemność, wykończyć wroga chlipiącego o litość. I to żaden spoiler. Tego filmu praktycznie się nie da zaspoilerować - kto czytał materiały promocyjne, wie już wszystko.
W sumie rozumiem ludzi bezgranicznie wielbiących Tarantino, ale drugi "Grindhouse" sobie odpuszczę. Film może i dobry, ale to nie moja bajka, nie trafia do mnie. Z klimatów Tarantinowo-Rodriguezowych tylko "Sin City" naprawdę mi się podobało.

A przy okazji, czy ktoś mi może wytłumaczyć tok rozumowania dystrybutorów? "Zodiak" od 18 lat, "Grindhouse" od 15. Mam rozumieć, że naparstek krwi "na faktach" jest na ekranie bardziej szokujący od wiadra krwi fikcyjnej?
Miodzio
Indiana Jones

Postautor: Miodzio » 2007-08-28, 21:45

Aletheia pisze:A przy okazji, czy ktoś mi może wytłumaczyć tok rozumowania dystrybutorów? "Zodiak" od 18 lat, "Grindhouse" od 15. Mam rozumieć, że naparstek krwi "na faktach" jest na ekranie bardziej szokujący od wiadra krwi fikcyjnej?

Ja jakoś te oznaczenia właśnie na odwrót widziałem. "Grindhouse" - od lat 18, "Zodiak" - od lat 15. :-)
ble
Tyler Durden

Postautor: ble » 2007-08-28, 23:24

Miodzio pisze:"Zodiak" - od lat 15

U mnie było od 18, toteż po seansie byłam lekko zszokowana tzw 'o co kaman' ;) Przecież facet nawet jak zabijał, to było to mniej drastycznie pokazane, niż w 'Królu Lwie'
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2007-08-29, 16:29

Ha, pewnie będę kontrowersyjny, ale "Grindhouse" Tarantino to jedno wielkie gówno, lepiej sobie pospać w kinie, niźli patrzeć na ten beznadziejny, pozbawiony jakiegokolwiek sensu film. Fabuła po prostu powala (w sensie negatywnym), jest tak infantylna, beznadziejnie seksistowska i żałosna, że chyba każdy myślię sobie: "Toż to ja też bym mógł coś takiego wymyślić. Tylko po co?". Nie rozumiem was - fani Tarantino - co wy widzicie w tej produkcji? Jedna wielka nawalanka. Pierwsza połowa filmu to tragedia, jedna z najgorszych rzeczy jakie widziałem w filmach. Przepraszam bardzo, ale żeby posłuchać sobie gadania zdziwaczałych kobiet nie muszę płacić 13 zł za bilet, mogę sobie znaleźć jakieś za darmo, pełno takich. Nie będę więcej myślał o tym filmie, chcę o nim zapomnieć. Na to Rodrigeza pójdę jednak do kina, bo po nim nie spodziewam się tak żałosnej produkcji.
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2007-08-29, 17:20

Tak jesteś kontrowersyjny :P
Awatar użytkownika
Aletheia
Tyler Durden

Postautor: Aletheia » 2007-08-29, 18:52

BlackDog pisze:Nie rozumiem was - fani Tarantino - co wy widzicie w tej produkcji? Jedna wielka nawalanka.

A spodziewałeś się czegoś innego? Nie jestem fanką Tarantino, ale szłam do kina z nastawieniem na nawalankę i TYLKO nawalankę. I właściwie nie mogę narzekać - jedyne co mi się naprawdę podobało, to samochodowe szaleństwo na pustynnej drodze. Trzeba przyznać, że świetnie zrealizowane. A że dla tej jednej sceny trzeba wytrzymać ponad godzinę nudnego bełkotu... Ciężki jest żywot kinomana ;-)

W sumie film w sam raz na wydanie DVD z wyborem scen, tylko szkoda pieniędzy na całą płytę :-)
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-09-30, 15:55

Moja opinia na temat filmu będzie zawierała spoilery; tak też czytacie to na własną odpowiedzialność :)
A mi się podobał tzn. "Grindhouse: Death Proof" i to nawet bardzo; każy ma własny gust i innym się coś podoba, a innym nie; wiadomo zresztą... babskie pogawędki okazały się jak dla mnie czymś nowym co mogę ujrzeć w filmie i mi się właśnie bardzo spodobała fabuła; film nie tylko dla pań, ale pewnie większość myśli, że jednak tak jest; dzięki temu każdy facet może sobie uświadomić o czym kobitki gadają jak nie ma żadnego faceta w poblizu, ale przecież akcja była; to co stało z kobitkami, było wręcz strzałem w 10, moze nie tak bardzo to co się stało, ale jak zostało to przedstawione przez Tarantino; wręcz rewelacyjnie; każdy szczegół był odpowiednio dopracowany; moglismy zobaczyć dzięki temu jak kazda z nich została zabita; pieknie to ukazał Tarantino i dla takich ludzi warto oglądać takie produkcje; mimo iż Tarantino nie ma zbyt dużo zwolenników; bo trudno zrozumiec jego produkcje, aczkolwiek po dłuższym zastanowieniu wszystko staje się jasne i to mi się podoba, że trzeba troszkę pomyśleć. Ten film jest troszkę inny w dorobku Tarantino, ale to też może się własnie spodobać nie tylko fanom Quentin'a. Muzyka; swietna jak zawsze w "Kill Bill" była oszałamiająca, a tutaj było podobnie, powala na kolana. Gra aktorska; wielkie brawa należą się do Kurt'a, w końcu w jakimś filmie mi się spodobał, ponieważ na ogół był mi obojętny. Dla mnie jak najbardziej zrobił dobre wrażenie i zaliczam go do ulubionych mimo negatywnych uwag na jego temat; najwazniejsze, ze mi się film spodobał...:)
Inspiration
Mad Max

Postautor: Inspiration » 2007-10-01, 14:30

Dwa filmy i dwie różne opinie na ich temat. Mogą się pojawić spoilery.

Death Proof - mnie babskie rozmowy nie są obce i być może dlatego mnie nie znudziły w tym filmie. Ciężko żeby mówiły o głodujących dzieciach w Afryce, albo oczymkolwiek ambitnym. To jak skończyły te cztery panienki w pierwszej połowie również podobało mi się tj. to jak zostało to pokazane. Każda z osobna. W drugiej połowie filmu mamy kolejne 'ofiary', tylko czy aby na pewno są nimi nowe dziewczyny? Śmiałam się jak zobaczyłam co wyszło z Mike;a gdy został postrzelony przez jedną z nich. Właśnie takiego filmu oczekiwałam od Tarantino, podobał mi się.

Planet Terror - ech, Rodriguez, Rodriguez... :roll: Nie spodziewałam się rozrywki pokroju drugiej połowy filmu 'Od zmierzchu do świtu', chociaż PT chyba przegrało by u mnie w bitwie która pozycja lepsza. Nie kręcą mnie ropiejące wrzody na ciele, odpryskujące głowy, hektolitry krwi i ogólnie jelonki z zapiekankami na twarzach. Jedynie główne postaci są ok, zwłaszcza kobitka bez nogi, jej były oraz lekarka. Są śmieszne momenty jak np. ucieczka na motorynce itp. ale w moich oczach to tego filmu nie ratuje.
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-10-04, 08:56

Zobaczyłam "Planet Terror" :D
Oj kochany Rodriguez, który postradał zmysły i to mi się w nim podoba; kicz na pierwszym miejscu; obrzydzenie, makabra, akcja i ten specyficzny humor, który nie nadaje się do tego typu filmów, a jednak tutaj rewelacyjnie się sprawił skoro to sam Robert to napisał; po prostu nie mogłam; zastanawiałam się nad tym czy się mam śmiać czy też płakać i to mi się właśnie podoba w takich filmach. Kobieta z "kalibrem" zamiast nogi; toż to przekracza wszelkie możliwości, ale to własnie było swietnym pomysłem! Całkiem przeciwny klimat jaki panował u Tarantino; mozna rzec iż tam był "spokój", chociaz nie do końca, ale na pewno nie było takiej rozruby jak w filmie Rodrigueza... Dla mnie bomba! 9/10 (jak to było w "Death Proof")
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2007-10-13, 12:14

Planet Terror jest niezłym filmem rozrywkowym i tyle. Akurat makabra mi nie przeszkadza (w końcu Martwica Mózgu mi się podobała ;) ), ale film wydawał mi się zbyt chaotyczny. Postacie jedynie zarysowane, raczej mnie nie zainteresowały. Na PT bawiłem się dobrze, ale to nie ta klasa co Death Proof.

Ogólnie oceniam na 7/10 za dobrą rozrywkę, karabin zamiast nogi i samobójstwo dzieciaka :)

A na seansie najbardziej mi się podobał zwiastun Maczety :)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2008-02-07, 19:04

Kilka dni temu (straciłem ostatnio rachubę czasu) oglądnąłem "Death Proof" ponownie. Dałem mu szansę. Bywa, że po kilku seansach film wypada lepiej. Przykładowo "Dom 1000 trupów": za pierwszym razem uznałem ten film za dobry, natomiast po kilku seansach orzekłem, że to arcydzieło (proszę tego nie traktować jako argument do dyskusji o DP ;) ). Tu jednak ponownie się zawiodłem. Jestem fanem Tarantino przede wszystkim ze wyglądu na jego umiejętności pisania dialogów. Tu zaś jeden z lepszych brzmi "Kim jest do cholery jest Kaskader Mike? – Kaskaderem", praktycznie cała reszta to głupie gadanie panienek, błyskotliwe jak Forrest Gump. Pościg niczym rewelacyjnym nie jest, największe wrażenie robi scena z wykończeniem tych lalek w pierwszej połowie. Zmierzam do tego, że film jest nudny – Kurt Russel, Tarantino, świetna muzyka i stare samochody to trochę mało by ocenić go jako dobry. Widzę tu pochlebne opinie, ocenę 10/10 – naprawdę nie nudziły was te konwersacje panienek? Nie zauważacie, że większość dialogów nie jest lepsza od tych, które można usłyszeć w autobusie? Ja miałem wrażenie, że Tarantino wynajął jakiegoś podwykonawcę do pisania scenariusza.
Spodobało mi się natomiast zestawienie Kaskadera Mike’a z chłopakami Julii i jej kumpelek. Już one mają w sobie więcej męskości... Niezwykle trafne, gdy popatrzy się na tych współczesnych chłopczyków uginających się pod ciężarem żelu na włosach. Tarantino słusznie prawił: z obecnych aktorów nie uzbierałoby się parszywej dwunastki ;).

Teraz musze się wybrać do znajomego po "Planet Terror". Może Rodriugez obroni ten cały "Grindhouse"... Jeśli chodzi o Tarantino to okrył on hańbą swój dorobek! Ale i tak mistrzem pozostaje. Wszakże tylko mistrz mógłby, dysponując takim scenariuszem, stworzyć film średni.
Wruwru
Forrest Gump

Postautor: Wruwru » 2008-02-09, 14:40

powiem krotko ze grindhouse to po prostu przegadana nuda *** koncowka może być *** kurt troche ratuje sytuacje (ale nie mniej przez 70% filmu wieje nuda)
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2008-02-10, 00:16

Wruwru, naucz się pisać.

Dusqmad pisze:Pościg niczym rewelacyjnym nie jest,

Nie mogę się zgodzić, pościg trzymał od początku do końca w napięciu miał świetne zwrotu akcji a akcja w której Zoe wpada w krzaki jest niesamowita :)

Dusqmad pisze:naprawdę nie nudziły was te konwersacje panienek?

Może to dziwne, ale nie, nawet oglądając za drugim razem.

Wróć do „Horror”