Zejście

Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Zejście

Postautor: Dusqmad » 2007-03-02, 19:14

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Neil Marshall
scenariusz: Neil Marshall
zdjęcia: Sam McCurdy
muzyka: David Julyan
gatunek: horror
data premiery: 2006-01-27 (Polska) , 2005-03-11 (Świat)
obsada: Natalie Jackson Mendoza, Shauna Macdonald, Nora-Jane Noone

Fabuła:
Sześć przyjaciółek wyruszyło w góry, by odpocząć i zaznać uroków natury, ale kiedy skalna lawina uwięziła je w labiryncie ciasnych jaskiń, ich wakacje zamieniają się w najgorszy koszmar. Bez jedzenia, bez mapy, a z lękiem przed ciemnością próbują wydostać się ze śmiercionośnej pułapki, w której - jak się orientują - na ich życie czyha krwiożerczy drapieżnik. Ale kto wie, czy w warunkach ekstremalnego napięcia, strachu i przerażenia nie większym wrogiem staną się jedne dla drugich. (żródło: stopklatka.pl)

Bardzo dobry horror, który słusznie oceniaono jako taki, przy którym jedzenie popcornu grozi zadławieniem. Przy dobrym nagłośnieniu nieraz uda nam się podskoczyć w fotelu. Neil Marshal nie zniża poprzeczki po "Dog Soldiers", choć przenosi się w dużo inne klimaty. Ciekawa i oryginalna koncepcja na zakończenie, na plus też ładne panie w rolach głównych (szczególnie Natalie Jackson Mendoza) - trudno było życzyć im śmierci ;)
yrek
Agent Smith

Re: Zejście

Postautor: yrek » 2007-03-02, 23:07

Uwaga jezeli macie zamiar obejrzec film z nadzieja na strach to mozecie sie rozczarowac. Slaby, malo a wrecz wogole nie straszny horror. Z fabuly wynika ze film jest ciekawy i owszem fabula jest ciekawa. Po za tym gora 2 sceny w ktorej mozna sie przestraszyc ( i w dodatku malo straszne)Dlatego rozpatrujac film jako horror jest on slaby. Ogromnym minusem jest 1 polowa filmu. Prawdziwa akcja zacznyna sie dopiero po 30 minutach w ktore bardzo zniechecaja. Zakonczenie dosc ciekawe bo zaskakujace. Ocena 6/10

PS W Fabule wyzej jest blad. Przyjaciolki nie pojechaly odpoczac w gory. Jedna z nich interesuje sie badaniem wnetrza jaskin i chciala zbadac niesprawdzona, niedawno odkryta jaskinie by zdobyc slawe itp. To przez nia pozostale bohaterki maja niemila przygode.
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-03-14, 18:28

yrek pisze:Przyjaciolki nie pojechaly odpoczac w gory. Jedna z nich interesuje sie badaniem wnetrza jaskin i chciala zbadac niesprawdzona, niedawno odkryta jaskinie by zdobyc slawe itp. To przez nia pozostale bohaterki maja niemila przygode.

One pojechały odpocząć, a ta która chciała zbadać niesprawdzoną jaskinię nie powiedziała nic przyjaciółkom, tylko utrzymywała, że jest to jaskinia opisana w kilku przewodnikach i wielokrotnie zwiedzana. Dopiero kiedy akcja się rozkręca kłamstwo wychodzi na jaw.
Film poodbał mi się, chociaż rzeczywiście straszny nie jest, ale trzyma klimat. Początek może i nudny, ale dzięki niemu można zrozumieć czym kierowała się bohaterka, która straciła męża w swojej decyzji, bo nie chodziło tylko o inną przyjaciółkę. Nie chcę pisać spoilerai i nie pamiętam imion bohaterek, więc trochę to zagmatwanie wygląda :)
Końcówka bardzo mi się podoba. Naprawdę zaskakująca :P
iskierka
Terminator

Postautor: iskierka » 2007-03-14, 23:25

No coz film mi sie nie podobal, przereklamowany byl daje 2/10

Dusqmad» Dyskusje na tym forum to nie tylko wystawienie oceny, trzeba odpowiednio uargumentować skąd się ona wzięła, co na nią wpłynęło. Wyrażanie swojej opinii za pomocą trzech cyfr i ukośnika to zdecydowanie za mało.
Ostatnio zmieniony 2007-03-15, 18:15 przez iskierka, łącznie zmieniany 1 raz.
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-03-14, 23:26

iskierka pisze: coz film mi sie nie podobal, przereklamowany byl daje 2/10
:O Że co? A może jakieś uzasadnienie? Tak nisko ocenić ten film :|
filip
Forrest Gump

Postautor: filip » 2011-03-17, 23:38

OGÓLNIE BYL FAJNY POMYSŁ DO ZROBIENIAFILMU ORAZ CIEKAWA FABUŁA KTÓRA SIĘ WYJASNIAŁA CO TROCHĘ PO OBEJRZANIU FILMU , ALE ZROBIENIE I WYKNANIE GO W TEN SPOSÓB BYLO ZBYT NUDNE IDENNE ORAZ PONURE.NIEPODOBALO MI SIĘTO ,ZE MIEJSCE AKCJI (PRZYNAJMNIEJ PRZEZ WIEKSZOSC FIMU) DZIALO SIĘ TYLKO W TEJ JASKINI GDZIE TE STWORKI TYLKO ZABIJALY PO KOLEI KAZDA Z KOLEZANEK.NIE BYLO TAM ZADNEJ CIEKAWOSTKI ORAZ TRUDNIEJSZEGO FAJNIEJSZEGO ZWROTU AKCJI-PO PROSTU BYŁA NUDNA I PROSTA FABUŁA.LUBIE GDY FILMY MAJĄ DUŻO ZWROTÓW AKCJI ORAZ CIEKAWE SCENY KTÓRE CIE CORAZ BARDZIEJ WCIAGAJA W FILM I NIRMOZESZ SIE DOCZEKAC KONCA-W TYM FILMIE TEGO NIE BYLO.AKCJA POWTARZALA SIE CO CHWILE I NIE BYLO NICZEGO WIECEJ OPROCZ ZABIJANIA DZIEWCZYN KTORE UWIEZILY SIE W NIEZNANEJ JASKINI PRZEZ JEDNA Z KOLEZANEK.KAZDA MINUTA CIAGNELA SIE CORAZ DUZEJ I DUZEJ.CO KAWALEK FILMUI STAWAL SIE NUDNIEJSZY BO NIEDZIALO SIE NIC WIECEJ IAKCJA SIE DALEJ NIE ROZCIĄGAŁA PO PROSTU WIEDZIALES CO SIE STANIE.DLA MNIE TO ZMARNOWANIE POLTOREJ GODZINY NA OGLADANIE TEGO SAMGO.MOGLBYS POOGLADAC 2 MIN. I WIEDZIALBYS O CO CHODZI-JAK DLA MNIE NUDY NIE POSTARALI SIE,MOGLBY BYC FAJNIEJSZY MOJA OCENA TO 3\10.

Dusqmad>> Na przyszłość pisz małymi literami. Caps lock=KRZYK. Poza tym fatalnie się to czyta.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez filip, łącznie zmieniany 1 raz.
versalka
Forrest Gump

Postautor: versalka » 2011-06-28, 13:27

Choć film wcale nie był taki straszny jak myślałam, to całkiem "miło" się go oglądało. Tak, ten film mnie strasznie wciągnął i raz od czasu przechodziły mnie małe dreszcze. Ale na tym koniec, jakoś za specjalnie nie chowałam się pod kocem ze strachu. Jednak myślę że ten horror zasługuje na trochę wyższą notę, ze względu na wygląd naszych obleśnie-wyglądających stworków, fabułę i miejsce akcji. Z czystym sumieniem mogę dać 6/10 obom seriom "Zejścia" (choć koniec drugiej mnie trochę zirytował).
Ukaszenkooo
Vincent Vega

Postautor: Ukaszenkooo » 2011-07-14, 21:20

Jeden z moich ulubionych. Strachu tam nie zaznamy jednakże dosyć ciekawa fabuła.
Ale... Ahh... Dwójka lepsza ;3
Bates
Indiana Jones

Postautor: Bates » 2011-07-14, 21:25

Żartujesz chyba, że dwójka lepsza? Jeszcze jedynka miała jakiś pomysł, tyle że w tych jaskiniach g*wno było widać. Dwójka to właściwie kalka tylko z durnym początkiem.
Ukaszenkooo
Vincent Vega

Postautor: Ukaszenkooo » 2011-07-14, 21:31

U dwójki na duży plus u mnie wyszedł fakt, że mimo tak dużej nadziei to bohaterki i tak giną i nie udaje im się uciec. Według mnie owszem 2 o wiele lepsza i ciekawsza. Co prawda masz nieco racji aczkolwiek druga częśc bardziej mnie do siebie przekonała. Być może dla tego , że Juno przeżyła? Sam nie wiem ważne, że bardziej mi pasuje. :572:
Nestor
Forrest Gump

Postautor: Nestor » 2012-04-22, 16:54

Dobry film,jak i druga część.I powiem jedno:Ciekawe czy Sara przeżyła? w filmie wszystko jest możliwe :-)
Acer-97
Forrest Gump

Postautor: Acer-97 » 2012-07-17, 11:33

Oglądałem to dość dawno.... Ale muszę powiedzieć, że nie był taki zły. Klimatyczne miejsce, ta jaskinia, świetne zakończenie - oceniam tak na 7/10
drn
Jack Sparrow

Postautor: drn » 2012-07-26, 16:50

film strasznie nudny i nieciekawy. według mnie nie opłaca się go oglądać. Ale jest to tylko moje zdanie. Fabuła średnia, aktorzy słabi. No cóż typowa :573:
johndoe
Forrest Gump

Postautor: johndoe » 2014-09-26, 11:55

O, to była produkcja :) Coś pięknego, ciężki, ciasny i złowieszczy klimat. Takich horrorów zdecydowanie brakuje, ale ponoć Zejście 3 jest w produkcji.
Margarita
Forrest Gump

Mega horror

Postautor: Margarita » 2014-09-28, 00:13

ZeJscie to jeden z najlepszych horrorow jakie ogladalam. Obecnie brakuje takich...

Wróć do „Horror”