Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Demon: Historia prawdziwa

Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Demon: Historia prawdziwa

Post autor: Issa » 2007-02-22, 16:16

Temat: Demon: Historia prawdziwa
Opis tematu: An american haunting (2005r.)

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Courtney Solomon
scenariusz: Courtney Solomon
zdjęcia: Adrian Biddle
muzyka: Caine Davidson
gatunek: dramat, horror
data premiery: 28.07.2006 (Polska), 05.11.2005(świat)
obsada: Donald Sutherland, Sissy Spacek, Rachel Hurd-Wood, James D'Arcy, Lila Bata-Walsh, Sam Alexander, Thom Fell...

Fabuła:
Jedyna historycznie udokumentowana prawdziwa historia nawiedzenia ludzi przez ducha. Dramat rodziny Bellów rozegrał się w stanie Tennessee w 1818 roku. Ich dom do dziś jest miejscem pielgrzymek tysięcy miłośników i badaczy zjawisk nadprzyrodzonych. Jest rok 1818 w Red River, Tennessee. John Bell wraz z żoną i jedyną córką Betsy wiedzie spokojne życie w swej niezbyt okazałej posiadłości. Problemy zaczynają się wraz z początkiem konfliktu w jaki John wdaje się z niejaką Kate Batts. Kobieta ta uważana przez miejscowych za czarownicę rzuca klątwę na rodzinę Bellów i zapowiada jej rychły koniec. Wkrótce w domu rodziny oraz jego otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Niewytłumaczalne, ciche odgłosy, przypominające oddech, jęki, kroki - z czasem zaczynają się nasilać, aby wreszcie przybrać formę brutalnych, fizycznych ataków na Johna i jego córkę Betsy. Dziewczyna jest odwiedzana przez tajemniczą dziewczynkę, widzianą tylko przez nią, a nocami prześladuje ją budzący przerażenie, czarny wilk. To dopiero początek mrożącego krew w żyłach dramatu rodziny Bellów, który trwać będzie nieprzerwanie przez 4 lata aż do tragicznego finału. Film ''Demon: historia prawdziwa'' powraca do tej przerażającej nocy, kiedy duchy pojawiły się w domu Bellów i odkrywa przerażająca prawdę o ich naturze i pochodzeniu.
(żródło: http://www.filmweb.pl/)

Zasiadłam do seansu z myślą, że oglądnę ciekawy film i trochę się będę bała. Po części się to sprawdziło. Do 9 minuty dwa razy wydałam zduszony okrzyk, z konieczności zrobiłam przerwę na obiad, a potem dalej oglądałam. Po napisach końcowych doszłam do wniosku, że nie rozumiem tego filmu. Wyjaśnienia znalazłam na filmweb - w recenzji.
Pomysł według mnie został przedstawiony w poplątany, niezrozumiały sposób. Fajna była pętla czasowa, ale co z tego, jak musiałam w internecie szukać objaśnień. Sam pomysł, gdy przeczytałam o co chodziło, wydaje się taki... dziwny. Myślę jednak, że można było zrobić z tego lepszy film.
Na plus zaliczę zdjęcia, sposób przedstawienia obecności demona (sepia) i ścieżkę dźwiękową, która dodawała nastroju. Film miał klimat, ale dosyć słabe efekty specialne i ta poplątana fabuła...
Gra aktorska: główna bohaterka była śliczna, dodatkowo wczuła się w rolę i wypadła super. Nauczyciel na początku wydawał się o wiele ciekawszą postacią, bardziej pociągającą. Niestety, wrażenie prysło.
Dobrze został przedstawiony klimat czasów akcji w XIX wieku.
Mela0607
Agent Smith

Re: Demon: Historia prawdziwa

Post autor: Mela0607 » 2007-02-24, 07:38

nie wiem dlaczego... ale usnęłam na tym filmie, lecz go później znów zobaczyłam, ale i tak dłużył mi się i myślałam, że chyba końca się nie doczekam :P hehe dla mnie „kipiało” nudą... nic ciekawego... nawet w zanadrzu realnego mimo iż podobno to było naprawdę... spodziewałam się czegoś o wiele lepszego, a tutaj jakiś włączyli dramacik, no dobrze przesadziłam, ale na pewno nie można tego nazwać horrorem... mam nadzieję, że już nie będzie mi dane zobaczyć takiego filmu, albo coś w stylu „Egzorcyzmy Emily Rose”... gorzej już chyba być nie może, albo po prostu już jakoś nie mogę przestraszyć się przy horrorach skoro tyle już ich widziałam...?! ech... nie mam pojęcia
Sephiroth
Forrest Gump

Post autor: Sephiroth » 2008-01-26, 16:37

Film zapowiadał sie znakomicie. Po obejrzeniu troche sie rozczarowałem. Oczywiście film trzyma w napięciu. Dzięki zdjęciom i XIX-wiecznej scenografii oraz soundtrack'owi film jest klimatyczny. Film traci w momencie gdy już wiadomo co było przyczyną owych nawiedzeń.
Earendel
Forrest Gump

Post autor: Earendel » 2008-03-08, 15:41

A miało być tak pięknie. Klimat, aktorzy... Miał być hit, wyszedł shit. Kolejna psychoanalityczna papka, tak denna, że ani Sutherland ani Spacek nie ratują tego filmu, a już szczególnie rozwiązanie zagadki jest fatalne. Zdecydowanie odradzam.
ODPOWIEDZ