Teksańska masakra piłą mechaniczną

Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Teksańska masakra piłą mechaniczną

Postautor: Scourge33 » 2007-01-25, 14:19

Info o filmie:

reżyseria: Marcus Nispel.
scenariusz: Scott Kosar.
zdjęcia: Daniel Pearl.
muzyka: Steve Jablonsky.
obsada: Jessica Biel, Eric Balfour, Jonathan Tucker, Erica Leerhsen, R. Lee Ermey, David Dorfman, Mike Vogel.
produkcja: USA gatunek: Horror
data premiery: 2004-10-22 (Polska) , 2003-10-17 (Świat).

Fabuła filmu:
Małe miasteczko w sercu Teksasu nabrało rozgłosu gdy 20 sierpnia 1973 podczas wizji lokalnej w domu Hewittów patrol policyjny odnalazł zmasakrowane szczątki 33 ofiar. To makabryczne wydarzenie wstrząsnęło opinią publiczną w całych Stanach Zjednoczonych. Film ten będący remakiem kultowego już filmu z roku 1974 o tym samym tytule jest próbą rekonstrukcji wydarzeń jakie miały miejsce w tym mieście w Teksasie. Jest to opowieść o pięciu młodych ludziach, którzy zetknęli się z koszmarem i zarazem jest to opowieść dziewczyny która jako jedyna przeżyła.

Ja osobiście nie mam za dużo dobrego do powiedzenia o tym filmie. To co najbardziej mnie uderzyło to niedociągnięcia fabuły, irracjonalne, nielogiczne zachowanie bohaterów, którzy tak uciekali przed Leatherface'm żeby dać się złapać i poćwiartować na kawałki... Nie znam idioty który pisał scenariusz ale myślałem że pęknę ze śmiechu gdy główna bohaterka odwracała uwagę tego starego inwalidy na wózku rozmową o ogródku; a ten stary cap nawet nie dosłyszał skrzypienia drzwi wejściowych... Ale takie kity są nam wciskane co chwilę.... Za bardzo nie mogę się odnieść do pierwowzoru bo po prostu jeszcze nie oglądałem i tak naprawdę już nie mam ochoty... Podobno film na faktach, ale z tego co czytałem to ta bajka szła troszeczkę inaczej....
Jedyne co ten twór ma na swoją obronę to jak na slashera przystało macabra!! Ale dla mnie to jednak za mało...

Ocena: 4,5/10

P.S. Ciekaw jestem waszych opinii, bo podobno seria ma wielu zwolenników...
Freddy K.
Jack Sparrow

Re: Teksańska masakra piłą mechaniczną

Postautor: Freddy K. » 2007-01-27, 18:30

O, dobra, Ja jestem zwolennikiem tego filmu to się wypowiem :) To co mi się podobało w skrócie - fabuła, klimat, nastrój, muzyka, aktorzy, lokacje, przebieg akcji, świeżość, Leatherface, wątki z oryginału, zakończenie, trochę krwi, nie nudził i w ogóle świetnie zmieniono film, żeby nie nudził całokształtem z orygniału. Nie bije orginału, ale to najlepszy remake jaki widziałem, bo teraz sporo jest tandety remake'owej...
Właśnie sam nie rozumiem co ludzie mają do tego filmu, bo jak na nowy horror to jest świetny i nie tylko z sentymentu.
Rada: obejrzycie wszystkie części, może niektórzy i tak będą uważali tą część za badziewie, ale widzę, że nie wszyscy widzą bardzo dobre horrory. Chcecie się wyróżniać, żeby nie oceniać tak dobrze tego filmu? Mam nadzieję, że nie oceniacie tylko filmu po jego elementach, ale bierzecie pod uwagę czy wam się podoba.
A w ogóle to tu nie ma makabry. Ja nie widziałem żadnej... Ciekawe kiedy? Jak facet tracił paznokcie próbująć trzymać się ściany?
A film nie jest na faktach! Podobno film na faktach? Tia, a u mnie w piwnicy jest Pinhead... Lepiej poczytajcie uważnie recenzje o tym filmie. Początkowe i końcowe nagranie jest prawdziwe. Tylko, że cały film to nie historia autentyczna, Wybaczcie, że się uniosłem, ale nie rozumiem takich postów. Zwłaszcza o co chodzi z tymi niedociągnięciami fabuły. Ja daję 9/10 i szczerze przyznaję, że zaliczam się do grona fanów tego filmu i całej serii (prócz 4 części, bo to jest prawdziwa tandeta, której daje 2,5/10).
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2007-01-28, 16:03

Nie przepadam za filmami tego typu dlatego ten również nie zrobił na mnie wrażenia. Banalna historia, grupa nastolatków i coś ich chce zabić. Nie było klimatum, same flaki i krew nikogo nie wystraszy. Jak już powiedział Scourge33 zachowanie bohaterów było dość dziwne. Trudno mi coś więcej powiedzieć bo dawno oglądałam i raczej drugi raz nie pooglądam.
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-02-13, 20:15

Film przeciętny... jakoś nie dał mi satysfakcji z tego co się tam działo... ale zakończenie mi się podobało w końcu coś co mnie usatysfakcjonowało w tym filmie, mimo iż Biel bardzo lubię :P Ale jednak muszę tutaj wtrącić "Teksańska masakrę piłą mechaniczną: Początek" co mi się o wiele bardziej podobało, bardziej drastyczny mimo iż jednak przewidywalny... poniekąd nawet straszny :P chociaż wiem, ze dość dużo ludzi uważa ten film za beznadziejny, a ja jednak tak nie sądzę :)
Kai
Forrest Gump

Postautor: Kai » 2007-02-17, 18:42

Film aż paraliżował ze strachu :shock: Jest moim ulubionym filmem typu horror. Niesamowity, zwłaszcza dlatego, że oparty na faktach. 8-)
yrek
Agent Smith

Postautor: yrek » 2007-02-17, 19:06

Kai pisze:Film aż paraliżował ze strachu Jest moim ulubionym filmem typu horror. Niesamowity, zwłaszcza dlatego, że oparty na faktach.

Z tymi faktami to troche naciagana sprawa przyprawiona przez rezysera. Horror raczej slaby bardziej - dobry thriller. Najbardziej denerwuje w filmie stala fabula horrow z ostatnich lat. Zapewne obejrzysz jeszcze nie jeden lepszy - czego Ci zycze.
Natkaaa
Jack Sparrow

Postautor: Natkaaa » 2007-02-24, 13:44

Ogladalam ten film i musze przyznac ze nie byl specjalnie straszny chociaz w pewnym momencie ciarki po mnie przeszly ;-) Bylam mile zaskoczona zakonczeniem filmu.Muzyka tez oddawala odpowiedni nastroj.
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Postautor: skiszony » 2007-03-10, 11:33

jeśli to miał być horror, to o matko, horror już nie jest horrorem. już żałowa Piła była straszniejsza. nielogiczne, niedorobione to i do bani :P
ogólnie film do d, Jessica Biel chyba małe ma ambicje. reszta obsady jeszcze gorsza.
a swoją drogą też mi slasher... tu tylko parę osób ginie i to nie jakoś specjalnie brutalnie.
Solar
Indiana Jones

Postautor: Solar » 2007-03-12, 17:05

Dla mnie ta wersja "Masakry" jest żałosna względem pierwszej, najstarszej wersji (może ktoś widział?) Tamta naprawdę potrafiła wystraszyć i trzymała w napięciu a ta jest potwornie nijaka i nudna. Szkoda, że ktoś się zdecydował odkopać historię maniaka z piłą mechaniczną :-/
Awatar użytkownika
RottenFace
Jack Sparrow

Postautor: RottenFace » 2007-11-10, 00:26

Remake wcale nie straszny, zabawny jak kazdy inny nowy horror. Najlepiej zapamietalam dziadka na wozku i ten caly chlew w domu Hewittow. Przerazajace, ale fajne :-D
Cherry
Forrest Gump

Postautor: Cherry » 2007-11-16, 14:07

A mnie właśnie przypadł ten film do gustu, nie wiem dlaczego każdy się tak na niego rzuca ;)
Aktorzy nie byli wcale tacy najgorsi, zwłaszcza cała ta zeschizowana rodzinka ^^
Wspaniałe były miejsca , w których rozgrywała sie cała akcja, ponutre, opuszczone, śmierdzące. Jednym słowem, pasujące do fabuły.
Fakt, siekanina była, ale czego można się spodziewać po gościu latającym z piłą mechaniczną ;P
katiuszka87
Jack Sparrow

Postautor: katiuszka87 » 2008-12-01, 00:50

Jakby krytycznie się do tego filmu nie odnosić, to chyba jedno z fundamentalnych dzieł gatunku "gore", warto zatem obejrzeć, choćby w celach poglądowych ;)
keddie
Forrest Gump

Postautor: keddie » 2009-03-25, 08:20

No to sie troche posmialem :) Ludzie, czy naprawde trudno jest pewne informacje sprawdzic, zanim sie o czyms napisze? TCM nie ma nic wspolnego z filmem dokumentalnym, nawet pojedyncza sekunda tego obrazu nie zostala zaczerpnieta z jakichs policyjnych archiwow. Nispel nawet nie staral sie nikomu wkrecic, ze to historia prawdziwa, nigdzie sie z taka opinia nie spotkalem, a poza tym skoro TCM to remake, to jakim cudem ktokolwiek moglby uwierzyc, ze w filmie jest cokolwiek "prawdziwego"? Nie rozumiem takze zarzutow: "o to jest niemozliwe, to jest irracjonalne". Z takim nastawieniem zycze przyjemnego ogladania filmow akcji, westernow, sci-fi, fantasy i innych horrorow. Zostancie przy dokumentach.
jigsaw
Vincent Vega

Postautor: jigsaw » 2009-11-03, 15:18

Film bardzo mi sie podobał, aczkolwiek o wiele lepszy był prequel z 2006 roku

[ Dodano: 2009-12-29, 21:35 ]
Kai pisze:Film aż paraliżował ze strachu :shock: Jest moim ulubionym filmem typu horror. Niesamowity, zwłaszcza dlatego, że oparty na faktach. 8-)

Film nie jest oparty na faktach. Hoopera zainspirowała jedynie historia teksańskiego seryjnego mordercy, Eda Geina.

Wróć do „Horror”