Frankenstein

Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Frankenstein

Postautor: Aquariia » 2006-12-12, 15:16

Frankenstein

Obrazek

Info o filmie:

Reżyseria Kenneth Branagh
Scenariusz James V. Hart, Frank Darabont
Zdjęcia Roger Pratt
Muzyka Patrick Doyle
Gtunek: Dramat , Horror
Data premiery: 1995-02-03 (Polska) , 1994-11-04 (Świat)
Obsada: Robert De Niro, Kenneth Branagh, Tom Hulce, Helena Bonham Carter
na podstawie: powieści Mary Shelley

Rok 1794. Na Dalekiej Północy ekspedycja prowadzona przez kapitana Roberta Waltona spotyka na wpół obłąkanego Victora Frankensteina. Wdzięczny za uratowanie życia podróżnik opowiada o swoich przeżyciach. Wychował się w okolicach Genewy wspólnie z adoptowaną siostrą Elizabeth oraz córką oddanj gospodyni , Justine. Po śmierci Caroline, ukochanej matki, Victor wyjechał na studia medyczne do Ingolstadt. Jego pragnienie zgłębienia życia i śmierci spotyka się z niechęcią konserwatywnego grona profesorów (filmweb.pl)

Kolejny film o Franensteinie, chociaż ukazany bardziej jak dramat niż horror. Reżyser stworzył bardzo fajny klimat i genialna muzyka. Trafne pokazanie tragedii wkrzeszonego człowieka, który chciał znaleźć przyjaciela. Egoistyczny doktor nie chciał zrobić nic złego, ale jego postępowanie przyniosło samo zło. Świetny Robert DeNiro i Kenneth Branagh.
Freddy K.
Jack Sparrow

Re: Frankenstein

Postautor: Freddy K. » 2006-12-12, 15:35

Obejrzałem na TVP1, ale niestety nie do samego końca :) Film faktycznie jest bardziej dramatem i nawet nie wiem czy można go zaliczyć całkowicie do horroru. Bądź, co bądź, nie wszystkie filmy z potworami muszą być horrorami :) Ale film fajny, super charakteryzacja Frankensteina :D Może niedługo książke przeczytam ;)
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Postautor: Kirk » 2006-12-12, 17:55

Film ogląda się przyjemnie. Aktorstwo na przyzwoitym poziomie, a kreacja DeNiro świetna (jak zawsze zresztą). Muzyka jest fajna, tyle, że raczej zmarginalizowana w stosunku do reszty. Najbardziej w filmie podobał mi się tajemniczy i pełen mistyki klimat, który wręcz emanował z ekranu. W sumie ciekawe kino, na które warto poświęcić czas :)
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2006-12-13, 12:48

Filmu na pewno nie zaliczyłbym do horroru, bo nie ma w nim elemntów, które miałyby straszyć. Jest to zdecydowanie bardzo udany dramat, ze świetnymi rolami aktorów i znakomitym klimatem. Ogląda się niezwykle przyjemnie. Polecam.
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Postautor: skiszony » 2006-12-13, 17:10

Freddy K. pisze:Obejrzałem na TVP1, ale niestety nie do samego końca :) Film faktycznie jest bardziej dramatem i nawet nie wiem czy można go zaliczyć całkowicie do horroru. Bądź, co bądź, nie wszystkie filmy z potworami muszą być horrorami :) Ale film fajny, super charakteryzacja Frankensteina :D Może niedługo książke przeczytam ;)

ucharakteryzowany to nie był raczej Frankenstein, a potwór Frankensteina ;)
Freddy K.
Jack Sparrow

Postautor: Freddy K. » 2006-12-15, 12:06

No, tak. Chodziło mi o potwora Frankensteina. Po prostu się przejęzyczyłem, bo jak byłem mały to bardzo długo myślałem, że Frankenstein to ten potwór, a nie jego stwórca :)
katiuszka87
Jack Sparrow

Postautor: katiuszka87 » 2009-01-22, 12:57

Autorom chodziło chyba właśnie o powrót do korzeni, czyli przedstawienie historii Frankensteina tak, jak zrobiła to Merry Shelley w książce - jako zagubionego romantyka, żyjącego na uboczu społeczeństwa i cierpiącego z powodu odrzucenia, nie zaś jak to się utarło, jako potwora rodem z kina gore.
Dominik676
Jack Sparrow

Postautor: Dominik676 » 2009-03-06, 21:29

Dokładnie pamiętam jak pierwszy raz oglądałem ten film. Byłem wtedy jeszcze bardzo młody i zrobił on na mnie na prawdę wielkie wrażenie. Nie dawno postanowiłem go sobie odświeżyć i załatwiłem go sobie po raz kolejny. Muszę powiedzieć, że ten film jest nadal tak dobry jak był zaraz po premierze. Na prawdę to jest jeden z lepszych filmów jakie oglądałem. Mam tylko jedno ale: nie wiem czy należy zaliczac godo kategorii horror.

Wróć do „Horror”