Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1.

Filmywmetrze
Forrest Gump

Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1.

Post autor: Filmywmetrze » 2015-03-11, 19:48

Panna Everdeen powraca w nieco smętnym stylu!

Jako fan serii Igrzyska Śmierci koniecznie chciałem zobaczyć najnowszą część. I choć po przeczytaniu książki czułem, że może to być część najsłabsza, to nawet przez chwilę nie zwątpiłem w mój obowiązek jej obejrzenia.

Wszystko zaczyna się po ucieczce Trybutów z Areny Ćwierćwiecza Poskromienia. Katniss, zamieszkała obecnie w Dystrykcie 13, nie do końca zdaje sobie sprawę co się wokół niej dzieje i po co została uratowana. Wkrótce jednak, decyduje się stanąć na czele rebelii i obalić władzę prezydenta Snowa, a także odzyskać ukochanego Peetę, który został na arenie i nie wiadomo co się z nim stało. Jako głos powstańców, symboliczny Kosogłos coraz bardziej daje się we znaki władzą Kapitolu, a Ci z kolei zamierzają zniszczyć wszelkie przejawy nieposłuszeństwa. Zaczyna się naprzemienna propaganda i kolejne ataki na rebeliantów. Naszej bohaterce przyświeca jednak tylko jeden cel, jakim jest uratowanie Peety – jak się okazuje prawdopodobnie został on uwięziony w Kapitolu. Gdy Katniss dopnie swego, może okazać się, że to dopiero początek, a droga to zwycięstwa jest bardzo odległa….

Trzecia część filmu o dzielnej pannie Everdeen choć trzyma poziom, to momentami naprawdę może nudzić. Jako widz miałem serdecznie dość narzekań i płaczu głównej bohaterki. Należy jednak pamiętać, że w książce wyglądało to niemal identycznie, a mamy tu przecież scenariusz adaptowany. Końcówka napawa optymizmem, bo trochę rozruszała całą atmosferę i na pewno wzbudza w widzu ciekawość obejrzenia ostatniej części. A jeśli ktoś czytał książkę to wie, że powinna być ona zdecydowanie lepsza!
Filmywmetrze
Forrest Gump

Re: Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1.

Post autor: Filmywmetrze » 2015-03-13, 12:42

Kolejna będzie już ostatnią :)
Powinna być zdecydowanie żywsza. Przynajmniej w książce wszystko się rozkręciło.
Moim zdaniem, jeśli chodzi o ten film to troszkę twórcy "popłynęli". Można było całość zamknąć w 3 częściach a nie na siłę robić cztery. No ale cóż... marketing, pieniądze, reklama :)
AsiaH
Forrest Gump

Post autor: AsiaH » 2015-03-20, 10:34

Uważam, że film był dobry. Nawet nadspodziewanie dobry. Obawiałam się, że kolejna część będzie zbyt rozdmuchana komercyjnie i straci swój urok. Jednak się obroniła :-)
Ostatnio zmieniony 2015-04-02, 19:59 przez AsiaH, łącznie zmieniany 1 raz.
andraida
Forrest Gump

Post autor: andraida » 2015-04-03, 10:57

Świetna trylogia (a może tetralogia) dla młodzieży i nie tylko. Sama jestem już od dawna przeterminowaną nastolatką, ale ta seria bardzo mi się podoba. Ostatnio antyutopie (zarówno książkowe, jak i filmowe) są w moim guście.
ODPOWIEDZ