Eragon

yrek
Agent Smith

Eragon

Post autor: yrek » 2007-01-12, 13:34

Obrazek
Eragon

Gatunek: Fantasy, Przygodowy,
Reżyseria Stefen Fangmeier
Scenariusz Peter Buchman, Jesse Wigutow
Zdjęcia Hugh Johnson
Muzyka Patrick Doyle
Obsada:
Edward Speleers
Jeremy Irons
Sienna Guillory
Robert Carlyle
John Malkovich

Fabuła: Basniowa opowiesc o przeszlosci. Na swiecie nie ma juz smokow, ani smoczych jezdzcow a tylko oni mogliby uratowac swiat od zla. Ludzie zyja w terrorze i niewoli. Pewnego dnia Eragon mlodzieniec z malej wioski odnajduje smocze jajo w lecie. Wsrod ludzi chodzi legenda ze pewnego dnia pojawi sie jezdzic ze swym smokiem ale czy zwykly wiejski niedoswiadczony dzieciak moze przywrocic lad na swiecie?

Film ma wiele podobienstw z Wladca Pierscieni jednak nie trzyma az tak w napieciu. Ciekawe efekty specjalne bo zrobic takiego smoka nie jest chyba tak latwo. Film na pewno bedzie mial kolejne czesci (jesli sie nie myle zostal zrobiony na podstawie tylogi) Na kolana nie powala ale obejrzec mozna.
Ostatnio zmieniony 2007-02-18, 15:04 przez yrek, łącznie zmieniany 3 razy.
Lometari
Forrest Gump

Re: Eragon

Post autor: Lometari » 2007-01-21, 13:31

Przeczytałam obie części Eragona i muszę przyznać, że z dużym entuzjazmem kupiłam bilety do kina. Nie mogę powiedzieć, że się na filmie zawiodłam, ale... chyba niezupełnie spełnił moje oczekiwania. Próbowałam jakoś wczuć się w nastrój całego filmu, ale przychodziło mi to z trudem... Do tego Eragon i jego brat są trudni do rozróżnienia (przynajmniej ja miałam z tym problemy :-P ). Aha, no i oczywiście wg mnie nieudana próba stworzenia wzruszającej i ckliwej sceny śmierci jednego z bohaterów. Bardziej chciało mi się śmiać niż płakać, zresztą pożegnalne słowa wydały mi się trochę zbyt oklepane... Warto obejrzeć dla rozluźnienia dla miłośników fantastyki, ale nie doszukiwać się w nim godnego następcy Władcy Pierścieni :-)
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Post autor: skiszony » 2007-01-21, 22:21

nie oglądałem filmu i nie zamierzam, bo książka ssie do granic możliwości ssania :P a że z reguły ekranizację są gorsze od pierwowzorów, daruję sobie zupełnie.
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2007-02-03, 23:11

Średniawy film, z resztą jak sama książka którą można porównać do dzieł Browna. Czyta się niesamowicie szybko, nie ma nic głęboko zapadającego w pamięć. Sama ekranizacja potraktowana jest po macoszemu. Wszystkie wątki są przedstawiane "na szybko", wiele pominięto, poprzekręcano. Półtora godziny wypełnione ciągłą akcją i niczym więcej. Prawdę powiedziawszy koncepcja przedstawiona w filmie definitywnie różni się od mojej. Wystarczy wspomnieć wygląd Ra'Zaców czy urgali. Kompletnie inaczej to sobie wyobrażałem.
Można obejrzeć, aczkolwiek tragedia z pewnością się nie stanie, gdy się sobie odpuści.
Mam jeszcze pytanko... Czy w filmie widzieliście krasnoludy? Bo ja widziałem jedynie jakichś brodaczy po 1,80 wzrostu. :P
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Post autor: Issa » 2007-02-19, 13:00

Do książki byłam negatywnie nastawiona. Zdenerował mnie szum wokół niej, a także to hasło reklamowe, że może pobije Harry'ego Pottera. Książki Rowling są mi bardzo bliskie, wiele dla mnie znaczą, więc taka reklama i w ogóle hasła na gorszych książkach typu Dla fanów Harry'ego Pottera! wywołują pusty śmiech.
Raz nawet zaczęłam czytać Eragona z e-booka. No i niezbyt mi się spodobało, może na drugiej stronie zakończyłam.
Jakiś czas temu strasznie głośno było o ekranizacji, wszędzie reklamy. Nawet ich nie oglądałam... Ale jak nadarzyła się okacja, to obejrzałam z tatą w wolny wieczór i powiem wam, że mi się spodobało. Bardzo baśniowe, takie odprężające, niewymagające myślenia i nie smucące, nie zostawiające refleksji. Bardzo mi się spodobał smoczek. Ten malutki był słodziutki, duży ładny. Pokonanie tego czarnoksiężnika było łatwe do przewidzenia...
Podsumowując: zostałam mile zaskoczona. Film był odpowiedni na wolny wieczór, na odprężenie. Nie powalał na kolana, ale uśmiechałam się przy nim i nie nudziłam się.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-07-12, 21:49

Właśnie jestem po oglądnięciu tego filmu i przyznam, że podobał mi się. Muzyka jest bardzo przyjemna do słuchania i zawsze po skończonym filmie zostawiam sobię ostatnie napisy na posłuchanie tylko muzyki i podoba mi sie. Co do treści i fabuły filmu nie mam zastrzeżeń. Bardzo ciekawe efekty no i największym chyba trudem było zrobienie takiego smoczka, który wypadł im bardzo dobrze.
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-16, 09:34

Czytałam książkę, obie części (druga jest zdecydowanie lespza) i historia Eragona mnie wiągneła i zauroczyła (nie aż tak jak "Władca..." ale Eragona przynajmniej szybko sie czyta). Z niecierpliwością czekałam na ekranizacje przez ponad rok i miałam duże oczekiwania wobec niej. ZA duże jakk sie okazało :-| Film miał dorównać arcydziełu Jacksona...wolne żarty! Ten film to jakaś pomyłka. Załosne fantasy dla najmłodszych z żałosnym aktorstwem (Arya w wykonaniu Sienna'y Guillory...to poprostu nie to czego sie spodziewalam), efekty specjalne jak w Wiedzminie, jedynie muzyka jako taka na przyzwoitym poziomie.
Filmowy Eragon to dno dno dno.
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-07-19, 13:43

Ja nie czytałam ksiązki, ale miałam okazję zobaczyć film, oglądałam go w wersji ang. tak więc mogłam usłyszeć głos Saphiry, czyli Rachel Weisz, której świetnie to wyszło, co do reszty obsady to nie mam żadnych negatywnych uwag, ponieważ grali w miarę dobrze. Fabuła filmu spodobała mi się, nawet nie wiedziałam, że w ogóle to powstało na podstawie jakiejś książki, może kiedyś przeczytam... Tak efekty są swietnie zwazywszy na stworzenie smoczycy, ale również przedstawiono tutaj piękne widoki... Niech będzie 6/10 mimo to do "Władcy pierscienia" mu daleko...
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-07-19, 17:53

Mela0607 pisze:Niech będzie 6/10 mimo to do "Władcy pierscienia" mu daleko...
Z pewnością bliżej, niż Paoliniemu do Tolkiena. Mierżą mnie takie porównania :->
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-07-19, 18:15

Wziełam pod uwagę "Władcę pierscieni", ponieważ był wczesniej wspomniany, tak więc przepraszam mój błąd...
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-07-20, 12:09

Oj, nie przesadzaj z tą skruchą, nic Ci nie zarzucam ;) To porównanie wykreowała już chyba sama kampania reklamowa... Rozumiem, że każdy nowy film fantasy jest skazany na porównania do LOTR. W końcu to opus magnum gatunku. Ale film fantasy skierowany do najmłodszych? Żałosne...
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-21, 09:54

Dusqmad pisze:To porównanie wykreowała już chyba sama kampania reklamowa... Rozumiem, że każdy nowy film fantasy jest skazany na porównania do LOTR. W końcu to opus magnum gatunku.
Niestety tak juz chyba pozostanie :-| każdy następny fantasy, choćby nie wiem jak malo by miał wspolnego z LOTRem będzie z nim porownywany (to świetna zachętna)
Ale film fantasy skierowany do najmłodszych? Żałosne...
więcej niż żałosne...
ODPOWIEDZ