Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Beowulf- droga do sprawiedliwości

Rubenos
Darth Vader

Beowulf- droga do sprawiedliwości

Post autor: Rubenos » 2006-12-19, 21:18

Info o filmie
reżyseria: Sturla Gunnarsson
scenariusz: Andrew Rai Berzins
zdjęcia: Jan Kiesser
muzyka Hilmar Örn Hilmarsson
data premiery: 2005-09-14 (Świat), w Polsce dostępny na DVD.
Obsada:
Gerard Butler
Ingvar Eggert Sigurðsson

Fabuła
Film jest adaptacją anglosaskiego poematu 'Beowulf'. Jest to średniowieczna opowieść o walce skandynawskich wojowników z morderczym trolem o imieniu Grendel. Wiele głów potoczy się w tym prowokacyjnym ujęciu pierwszego ważnego dzieła literatury angielskiej. W dowód lojalności wobec króla Hrothgara, szanowanego władcy Duńczyków, Beowulf prowadzi grupę wojowników przez morze, by uwolnić wioskę od grasującego tam potwora. Potwór, Grendel, nie jest stworzeniem o mitycznych mocach, lecz istotą z krwi i kości. Wyposażony jest za to w olbrzymie ciało oraz żądzę krwi i mordu, wywołaną przez chęć zemsty za wyrządzoną mu krzywdę. (źródło: filmweb.pl)

Znakomity film, świetna charakteryzacja, ciekawy klimat. Ogólnie obraz bardzo mi przypadł do gustu. Z początku całkowicie inaczej wyobrażałem sobie Trolla, ale brało się to głównie z braku znajomości sagi. Po obejrzeniu filmu uważam, że lepiej go scharakteryzować nie można było, a poza tym w niektórych hmmm...momentach raczej wielki i zielony nie pasowałby :P Muszę przyznać, że mimo wszystko szkoda mi było Grendela. Film oceniłbym spokojnie na 8/10. Aha zapomniałem dodać, że w niektórych scenkach film jest dosyć brutalny. :)
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Re: Beowulf- droga do sprawiedliwości

Post autor: Issa » 2008-04-20, 10:14

Nie czytałam poematu, więc wypowiem się tylko na temat filmu. Nie wywarł na mnie wielkiego wrażenia, aczkolwiek spodobał mi się. Pierwszy raz spotkałam się z trollem, który nie byłby bezmózgowcem, co oczywiście zaliczam na plus. Dodatkowo fabuła ciekawa, a film zainteresował mnie. Klimat fajny, obraz ogólnie dobrze zrealizowany. No i zakończenie sami musimy sobie dopowiedzieć;)
jaxcromwell
Vincent Vega

Post autor: jaxcromwell » 2010-03-27, 14:13

Byłem w kinie zupełnie w ciemno i bardzo mi się spodobał. Fajne kino, zaskakujące, i pomimo efektów specjalnych wbijających w ziemię - naprawdę ciekawe i wciągające fabularnie. I z przesłąniem!!:) Polecam.
Szuguar
Forrest Gump

Post autor: Szuguar » 2011-10-30, 12:47

Cały film przeszedł obróbkę przez kompa i dodało mu to uroku, fabuła też niczego sobie, faktycznie Issa troll jest na duży plus.
Wg ocena: 5/5
ODPOWIEDZ