Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Saturn 3

Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Saturn 3

Post autor: MGaździcki » 2009-07-17, 09:02

Obrazek
Reżyseria: Stanley Donen
Scenariusz: Martin Amis
Muzyka: Elmer Bernstein
Data premiery: 15.02.1980
Produkcja: Wielka Brytania
Gatunek: SF
Obsada:
Kirk Douglas... mjr Adam
Farrah Fawcett... Alex
Harvey Keitel... Benson

Fabuła:
Przyszłość. Na księżycu Saturna (tytułowy Saturn 3), kilka dni przed trwającym niemal miesiąc całkowitym zaćmieniem słońca, ląduje psychopata - porucznik Benson (Harvey Keitel). Przywozi on ze sobą części robota nowej generacji ("półbogowie"), którego następnie montuje. Robot - a właściwie cyborg, posiada w końcu mózg stworzony z tkanki ludzkiego płodu - ma służyć pomocą zarządzającym Saturnem 3 majorowi Adamowi (Douglas) i jego kochance - Alex (Fawcett). Niestety, gdy Benson zaczyna pożądać Alex, jego dzieło - nazwane Hektorem - wyrywa się spod kontroli i zamienia życie mieszkańców księżyca w piekło
Ten nieco zakurzony klasyk SF klasy B planowałem obejrzeć od dawna. Ostatecznie pchnęła mnie do tego smutna okoliczność - śmierć Farrah Fawcett, która zagrała w tym filmie główną rolę kobiecą. Postanowiłem obejrzeć zatem produkcję, po której Kirk Douglas miał rzec - "Fawcett jest warta grzechu, ale nie taśmy filmowej".

Film niskobudżetowy, efekty specjalne trącą myszką, pod tym względem filmowi bliżej do Pana Kleksa niż do Star Wars. Niemniej, naprawdę bawiłem się oglądając go. Napięcie nigdy nie spada, muzyka jest po prostu świetna, Douglas i Keitel porządnie grają, zaś Fawcett (pojawiająca się często niemalże na golasa)... jest śliczna. Teraz dopiero mi jej brak. Do tego fani SF wyłapią mnóstwo nawiązań do pozycji obowiązkowych tego nurtu - czy to do SW, czy do Zakaznej planety. Cóż, zakończę tak - ja się bawiłem wyśmienicie, resztę zostawiam Wam.
ODPOWIEDZ