Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Star Trek 2009

mrblack78
Forrest Gump

Star Trek 2009

Post autor: mrblack78 » 2008-11-18, 16:00

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: J.J Abrams
scenariusz: Roberto Orci & Alex Kurtzman
muzyka: Michael Giacchino
produkcja: J.J Abrams
data premiery: 8 maj 2009
obsada: Chris Pine,Zachary Quinto,Eric Bana,Simon Pegg,Winona Ryder

Fabuła:
Kronika życia James T. Kirka z jego młodości oraz załogi statku Enterprise (żródło: www.imdb.com)

Nowy trailer tutaj: http://www.trailery.org/trailer/Najnows ... tar%20Trek
Awatar użytkownika
ishi
Vincent Vega

Re: Star Trek 2009

Post autor: ishi » 2009-06-19, 20:28

W maju wybrałam się na nowego Star Treku do kina (przyznam, że skusił mnie trailer i to, że reżyserem był J.J. Abrams :D)

Lubicie klimaty Star Treka? Zanim obejrzałam najnowszy film, to (mimo sporego zainteresowania klimatami science fiction) moja wiedza na temat świata stworzonego w serialu i filmach, była bardzo znikoma. Wiedziałam co nie co o bohaterach i niektórych przygodach, nigdy jednak serial nie wciągnął mnie na tyle, abym chciała obejrzeć wszystko, co wyszło pod tym tytułem.

Do kina poszłam z czystej ciekawości, był to po prostu pretekst do obejrzenia kolejnego filmu science fiction. Ku mojemu zaskoczeniu, film już od początku wciągnął mnie bardziej, niż bym się tego spodziewała. Oczywiście, jest nasycony efektami specjalnymi, jednak one w żaden sposób nie rażą (tak jak w przypadku 3 pierwszych części Gwiezdnych Wojen z pikselowym Yodą 3D i Jar Jar'em na czele ;D) Mamy przecież do czynienia z filmem, gdzie statki kosmiczne są na porządku dziennym, a Kosmos to miejsce spotkań wielu gatunków stworzeń mieszkających to tu to tam ;)

Nie jestem ekspertem od Star Treka i oceniam film bazując na swojej wiedzy jako miłośnika sci-fi, myślę jednak, że panowie zrobili kawał dobrej roboty. Nie zabrakło w filmie "smaczków", które w sposób bardzo subtelny podkreślają oryginalność serii (bardzo podobał mi się moment, gdy U.S.S. Enterprise szykuje się do skoku w nadświetlną. Piękne ujęcie na dźwigienkę, naprawdę bardzo subtelnie przedstawiona scena, palce lizać! :D).
Bardzo odpowiadał mi także humor pojawiający się nierzadko w różnych, czasem bardzo dziwacznych sytuacjach!
W jednym momencie film przypominał mi nawet klimat Star Wars zęść V: Imperium Kontratakuje i chociaż porówanie to może wydać się dosyć śmiale (sama jestem wielką miłośniczką starej tryglogii) to jednak takie sjojarzenie przyszło mi wtedy do głowy.

Generalnie film oceniam bardzo wysoko, świetnie się bawiłam oglądając go i myślę, że każdy, kto lubi kosmiczne przygody powinien zafundować sobie dawkę star trekowych wrażeń!
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2009-06-25, 18:32

Wielkim miłośnikiem serii nie jestem, ale całkiem obca też mi nie jest. W sumie nie zawiodłem się. Otrzymałem to, czego się spodziewałem - film przyjemny i efektowny. Co prawda, zdarzały się sceny głupie, na siłę próbujące być zabawne, ale do tego we współczesnym kinie komercyjnym trzeba po prostu się przyzwyczaić. Jakkolwiek to głupio zabrzmi, stara amerykańska seria Star Trek jeszcze bardziej się "zamerykanizowała". Za przykład mogę podać "stopniowanie" bestii na pewnej mroźnej planecie (pewnie o Tę scenę ishi chodziło, kiedy porównywała scenę z Imperium Kontratakuje), "perypetie" z rurociągiem jednego z bohaterów, czy przygodę młodego Kirka z autem. Dosyć kiczowato wyszły również pierwsze sceny w których Kirk-senior bohatersko ratuje rodzinkę. Mimo wszystko, podczas seansu, nie odczuwa się "potrzeby wiercenia się" w fotelu. Dla fanów serii może to zabrzmieć bluźnierczo, ale w moim odczuciu najnowszemu filmowi z serii bardzo blisko najnowszej trylogii SW, choćby pod względem natężenia akcji. Swoją drogą, twórcy zastosowali ciekawy wybieg z alternatywną rzeczywistością, unikając dzięki temu wszelkich zarzutów co do nieścisłości fabuły w odniesieniu do poprzednich części serii. 6/10.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2010-04-14, 15:41

Obejrzałem w święta. Tak powinny być zrobione nowe Star Wars i Transformers. Humor, akcja, postaci - wszystko na naprawdę dobrym poziomie. Efekty specjalne nie rażą sztucznością, ani razu nie miałem wrażenia, że oglądam intro gry komputerowej - a coś takiego mnie prześladowało przy seansie Zemsty Sithów - czuło się miast tego jakiś taki klimat oldschoolu, prawie jak z Nowej Nadziei.

Dodam, że film naprawdę nakręcił mnie na zapoznanie się z universum ST - obecnie jestem po Wrath of Khan, niebawem Search for Spock.
amelia123
Indiana Jones

Post autor: amelia123 » 2012-11-02, 17:00

nie jestem może wielką zwolenniczką tego gatunku,ale po obejrzeniu filmu byłam mile zaskoczona.Moim zdaniem to taka bajka,którą miło się ogląda.
ODPOWIEDZ