Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Efekt motyla

ble
Tyler Durden

Re: Efekt motyla

Post autor: ble » 2006-11-19, 21:06

a ja już widziałam "Efekt motyla 2" :P wrażenia? hm... szczerze mówiąc jeszcze gorsze niż po jedynce... dla mnie film zrobiony na siłę? Jedynka przyniosła super oszałamiający sukces, więc czemu by nie powtórzyć sukcesu, co?
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Post autor: Gabriel » 2006-11-25, 12:25

Nie widziałam jeszcze, ale kto wie moze sie skuszę..jeśli płyta trafi jakimś cudem w moje łąpki ;-) Często oglądam kontynuację filmy chociażby dlatego, ze głupio tak widzieć jedynkę a reszty nie..tak było z Matrixem, Epoką lodowcową itd :-) Zobaczymy jak ja się odniosę do kolejnej części Efektu motyla. Jedynka mnie nie zachwyciła wiec co może ze mną zrobić kontynuacja? :shock:
Natkaaa
Jack Sparrow

Post autor: Natkaaa » 2007-01-04, 20:29

Widze ze sporo pozytywnych opini na temat tego filmu wiec chyba bede musiala go obejrzec :-)
Azgaroth
Tyler Durden

Post autor: Azgaroth » 2007-01-04, 23:22

Kirk pisze: To proste kino rozrywkowe,
Proste, ale za to zajebiste kino rozrywkowe. Dla mnie ten film to właśnie czysta rozrywka. Scenariusz zakręcony, ale nie tak bardzo, żeby nie przeciążać umysłu. Nie sili się na jakieś morały czy głębsze dno. Duże zaskoczenie grą głównego bohatera. Film się nie nudzi ogląda z przyjemnością. Ot idealny film do obejrzenia z kumplami przy browarze.

A sequel jest tu tak potrzebny jak w przypadku Speeda czy American Psycho czyli wogóle.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2007-06-21, 22:06

Nareszcie pooglądałam Efekt motyla no i podobał mi się. Ciekawa historia, fajnie się oglądało, dobra muzyka i obsada. Ashton Kutcher poświęcający się dla dobra innych, na początku myślałam, że nie przekona mnie do dramatycznej roli, bo znam go tylko z Różowych lat 70-tych gdzie gra kompletnego idiotę, ale jakoś to poszło.
SPOILER Ale zakończenie mogło być inne, powinni zostawić go w tym szpitalu wtedy możnaby się zastanawiać czy wszystko było prawdziwe, czy to była tylko choroba psychiczna.
Ocky
Indiana Jones

Post autor: Ocky » 2007-06-21, 23:49

a ja dostalam wk...wa jak to obejrzalam. Kutcher swoja mimika twarzy potrafi mistrzowsko pokazac ubostwo mysli. Jedna niezbyt oryginalna teza przeciagana na caly film,a tu jak widac jeszcze takze druga czesc. ide sie powiesic
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones

Post autor: Ovë » 2007-06-22, 07:17

Oj zgadzam się, zgadzam. W ogóle słabo zagrany, ale Ashton Kutcher przeszedł samego siebie. Poza tym, pomysł fajny, ale przerodził się w mdławą powiastkę. Ja nie kupiłem.
Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Post autor: Scourge33 » 2007-11-06, 19:55

Nie wiem jakim prawem przykleja sie do tego filmu miano kultowego. Jestem świeżo po seansie i twierdzę że to co najwyżej średniak... Może i sam pomysł był dobry ale wykonanie, gra aktorska (Kutcher gra jak statysta) nie powolają. Scanariusz wyrobionego kinomana raczej niczym nie zaskoczy, chyba że ktoś nie odkrył jeszcze Finchera... Film pozornie ambitny, ale tylko dla mas...
A to alternatywne zakończenie to jeszcze większy kit, który twórcy chcą nam wcisnąć... Ocena: 5/10
deem
Forrest Gump

Post autor: deem » 2007-11-13, 23:31

Jak dla mnie film jest jednak kultowy.

Zmusza do myślenia. A nad faktem następującym: jak nasz pojedyncze codzienne decyzje mogą wpłynąć na dalsze życie.

O tym jest ten film. Nie chodzi w nim o to, że jest sobie koleś i sie przemieszcza w czasie, ale o to, że każdy wybór (nawet pozornie nieistotny) jaki podejmiemy, w jakiś sposób ukształtuje nasze późniejsze życie i to jacy będziemy w przyszłości (Evan inaczej zachowuje się w alternatywnych życiach)

Sam sposób przekazu tej treści jest dość nietypowy (s-f) i nieodpraocwany. Niektóre "dziury" są z góry wypełnione jakimiś czynnościami, inne są całkowicie bierne... I do tego można mieć jakieś wątpliwości.

Rola Kutchera była wymagająca i moim zdaniem dało się w niej pokazać duzo więcej niż zrobił to ten aktor. Ale i tak wyszło lepiej niż latach 70tych czy romantycnych komedyjkach ostatnich lat.

Co do sequela... typowa Holywoodzka komercha kompletnie niepotrzebna i nic nie wnosząca nowego, z gorzysm scenariuszem,fatalna grą aktorów i beznadziejną fabułą.
sylwu$
Mad Max

Post autor: sylwu$ » 2007-11-14, 16:35

Jak dla mnie film mocno przereklamowany.
Qreiss
Forrest Gump

Post autor: Qreiss » 2008-04-05, 14:15

Film mi się podobał. Oryginalny pomysł, choć nie należy szukać w nim na siłę głębszego przesłania. Dwójkę też oglądałem :-D
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Post autor: Issa » 2008-04-20, 10:35

Widzę, że zdania na temat Efektu motyla są podzielone. Ja dołączam do grupki osób, którym się podobał.
Przede wszystkim obraz zyskuje w moich oczach dzięki ciekawej fabule, która momentami jest dość pokręcona, przez co trzeba myśleć podczas seansu. Muzyka, klimat, efekty - wszystko fajne. Kutcher zaskoczył mnie tą kreacją aktorską, wg mnie dobrze sobie z nią poradził.
Film trzyma w napięciu, do ostatniej chwili nie wiadomo czy to choroba psychiczna czy rzeczywistość. Pomysł z powrotem do początku filmu ciekawy. Co jeszcze?
deem pisze: Zmusza do myślenia. A nad faktem następującym: jak nasz pojedyncze codzienne decyzje mogą wpłynąć na dalsze życie.
Zgadzam się.

Wrócę jeszcze do wypowiedzi kacperskiego. Zakończenie w wersji reżyserskiej z twojego postu robi wrażenie. Z chęcią bym je obejrzała;)
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Post autor: Kirk » 2008-05-15, 14:48

deem, żeby nazwać film kultowym trzeba trochę poczekać na zazwyczaj "korozyjne" działanie czasu, który jest świetnym weryfikatorem wartości fimu. Zazwyczaj jestem ostrożny z rzucaniem słowem "kult" na prawo i lewo, bo jak Efekt Motyla podciąga się pod takie określenie, to co powiedzieć o prawdziwych perłach kina, które mimo upływu 50 lat wciaż nie tracą na aktualności, nadal zachwycają i są inspiracją dla rzeszy kolejnych reżyserów.
Zresztą jak skończe sesje to chyba napisze coś do serwisu na temat statusu kultowości, bo to dość ciekawy temat do polemiki, a samo określenie bardzo różnie traktowane. Ajdukiweicz już roztrząsał działanie aparatury pojęciowej w rzeczywistości i potwierdza się jak często dochodzi do zmian desygnatów, ale aż takiej spójności i zamknięcia języka jak on, nie będe szukał :) : P

Witam wszystkich ponownie, dawno mnie tu nie było, ale ostatnio mam ograniczony dostęp do internetu, a poza tym studia robią swoje:) Mam nadzieje, że nadrobię zaległości:)
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Post autor: Dolly » 2008-05-29, 13:44

Film wspaniały moim zdaniem i kultowy (niektórzy pewnie mnie wyśmieją) mi jednak aż tak bardzo się podobał że go tak nazwałam... JA też nie nudziłam się podczas filmu, wartka akcja, ciekawy dobrze zrobiony film... jedne z moich ulubionych filmów...

[ Dodano: 2008-05-29, 18:26 ]
Film jest rzeczywiście genialny i zamusza do myślenia, jak to powiedział ktoś wcześnej... kocham go!!!
Azgaroth
Tyler Durden

Post autor: Azgaroth » 2008-05-29, 17:32

Dolly pisze:(niektórzy pewnie mnie wyśmieją)
Nie wyśmieje, ale również się nie zgodzę ;)
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Post autor: Dolly » 2008-05-29, 18:34

Własnie skończyłam go ogladać po raz nty i nadal jestem pod wrażeniem..
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Efekt motyla

Post autor: Dolly » 2008-11-11, 11:07

Opis:

Evan Treborn (Ashton Kutcher) jako dziecko wiele przeszedł. Wyparł jednak z pamięci te przykre zdarzenia. W dzieciństwie pozostawał pod opieką psychiatry, który zachęcał go do prowadzenia dziennika, w którym szczegółowo miał zapisywać każdy dzień swojego życia. Teraz, będąc już studentem college'u, Evan czytając swój dziennik, w niewytłumaczalny sposób przenosi się w czasie do przeszłości. Dziennik, który trzyma pod łóżkiem okazuje się bowiem wehikułem czasu i szansą na odtworzenie pamięci z dzieciństwa. Jednak wspomnienia z młodości okazują się bardzo przykre i uświadamiają Evanowi ile krzywd wyrządził swoim przyjaciołom. Aby naprawić błędy przeszłości, Evan przenosi się w czasie do swojego dzieciństwa. Chce napisać na nowo historię w swoim dzienniku i tym samym uchronić przyjaciół. Ma nadzieję, że zmieniając przeszłość, odmieni przyszłość. Za każdym razem, gdy zmieni coś w przeszłości, powraca do teraźniejszości, aby sprawdzić efekty swoich działań. Problem w tym, że jego wysiłki przynoszą odmienne skutki.

Moja opina:

O "Efekcie motyla" mogę napisac wiele, bo to jeden z moich ulubionych filmów. Jest to film niezwykły. Poruszył mnie do głębi. POdoba mi sie obsada, myślę że aktorzy idealnie pasują do postaci, które grają. Nie wyobrażam sobie wręcz innych aktorów w to miejsce... W ogóle musze pochwalić twórcę scenariusza i reżysera za bardzo ciekawy pomysł filmu. Efekty tez nie sa najgorsze. Ogólnie film dla mnie jest idealny. Fajne zdjecia, gra aktorska tez całkiem, całkiem... aż się dziwię że film nie otrzymał nagrody akademii...:/ Za kazdym razme kiedy ogladam ten film, a ogladałam go już wiele razy, odkrywam cos nowego... podoba mi się coraz bardziej! Myslę że wam równiez się spodoba, to bardzo fajny film. Ale tyle gustów ile filmów, tak wiec kazdy moze miec inne zdanie. Ale polecam, bardzo gorąco polecam.
robson38
Forrest Gump

Post autor: robson38 » 2008-11-11, 12:52

oglądałem ten film niedawno obsada ciekawa ale tylko Kutcher reszta mało znana jak dla mnie film ciekawy ,lubie takie ,klimat super,akcja też,trzyma w napięciu. bardzo polecam.
jaxcromwell
Vincent Vega

Post autor: jaxcromwell » 2010-03-27, 14:12

Film dla mnie raczej słaby, odradzam go fanom dobrego kina bo będą rozczarowani. Taki miks Donnie Darko z kilkoma innymi produkcjami, z beznadziejnie pokemonowym Ashtonem Kuczerem w roli głównej. Odradzam.
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Post autor: Dolly » 2010-08-03, 18:48

Tak, bo wam sie ten film nie podobał, to teraz musicie wszytkich innych krytykować. Zrozumcie każdu ma inne zdanie. Krytkujcie film , a nie tych którym sie on podobał.
Szuguar
Forrest Gump

Post autor: Szuguar » 2011-10-30, 12:44

Film obejrzałem dwa razy i na razie na więcej nie zasługuje jest wiele nowych filmów wartych zalukania, ale ten tytuł tak czy tak pozostanie w mojej pamięci bym mógł jeszcze kiedyś oglądnąć go.
Wg ocena 4/5
ODPOWIEDZ