Strona 1 z 1

Prestiż

: 2008-01-06, 22:21
autor: fenek73
Obrazek

Info o filmie :


reżyseria : Christopher Nolan
scenariusz : Jonathan Nolan, Christopher Nolan
zdjęcia : Wally Pfister
muzyka : David Julyan
na podstawie: powieści "Prestiż" Christophera Priesta

Fabuła :

Żyjący na przełomie XIX i XX w. w Londynie Robert Angier i Alfred Borden, dwaj młodzi współpracujący ze sobą i marzący o sukcesie magicy, żyli w przyjaznych stosunkach. Dopóki nie doszło do tragicznego wypadku podczas jednego z ich występów, który kosztował życie żonę Angiera, Julię. Owdowiały małżonek za tragedię obarcza Bordena. Od tej pory rodzi się między nimi rywalizacja, która nabierze rozmachu gdy obaj staną się sławnymi iluzjonistami. Jeden drugiego będzie chciał ośmieszyć, upokorzyć, wykraść sekretne sztuczki. Nie cofną się przed niczym, nie licząc się nawet z ofiarami jakie ponoszą ich najbliżsi. ( źródło : www.filmweb.pl )

Wspanialy film, bardzo mnie zafascynowal, wspaniala gra Hugh'a Jackman'a i Christian'a Bale'a, bardzo ciekawy film, z wieloma zwrotami akcji, bardzo polecam ! :)

Re: Prestiż

: 2008-04-15, 19:14
autor: Mystic
Bardzo dobry film. Ciekawy temat (świetnie pokazane sztuczki iluzjonistyczne), wspaniałe role aktorskie i fajny klimat.
Polecam

Re: Prestiż

: 2008-04-15, 20:22
autor: ble
Ten film pokazuje, do czego zdolny jest człowiek, by zdobyć uznanie, popularność oraz by być lepszym od swego 'konkurenta'. Smutne.

B. dobra gra aktorska, dobrze wkomponowana muzyka, polecam.

Re: Prestiż

: 2008-04-16, 17:35
autor: Aquariia
Zgadzam się. Równieź polecam. Ogromnym plusem tego filmu jest scenariusz. Osobiście nie spodziewałam się ani trochę takiego zakończenia, Świetna gra aktorska i muzyka. Po tym filmie zaczełam lubieć Bale'a.

Re: Prestiż

: 2011-01-24, 15:52
autor: Pestka87
Hmmmm... Jak dla mnie, pomysł na film, czy jaką taką historię po prostu, bardzo ciekawy. Aczkolwiek do produkcji filmowej mam jednak zastrzeżenia. Film mógłby być zrealizowany dużo ciekawiej i z tzw. "werwą", bo trochę jednak nudnawo czasami...

Re: Prestiż

: 2013-12-26, 02:09
autor: Krasnal Adamu
Film niezły, nie za szybki, atutem jest m.in. ta lekka tajemniczość. David Bowie jako Tesla - jego wspominam najmilej.

Re: Prestiż

: 2014-06-12, 09:26
autor: malabeatka
Lubię taką tematykę, więc film mi się podobał. Co prawda, uważam, że ciekawszy był Iluzjonista, ale ten też z chęcią obejrzę jeszcze raz.