Jackie Brown

Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Jackie Brown

Post autor: MGaździcki » 2007-08-12, 17:31

Obrazek
Reżyseria: Quentin Tarantino
Scenariusz: Quentin Tarantino (wg powieści Elmore'a Leonarda)
Zdjęcia: Guillermo Navarro
Muzyka: Foxy Brown, Joseph Julian Gonzalez
Gatunek: Kryminał
Data premiery: 25/12/1997
Obsada: Pam Grier... Jackie Brown
Samuel L Jackson... Ordell Robbie
Robert Forster... Max Cherry
Robert De Niro... Louis Gara
Bridget Fonda... Melanie
Michael Keaton... Ray Nicolet
Chris Tucker... Beaumont
i inni

Jackie Brown, stewardessa tanich linii lotniczych przewozi gotówkę dla handlarza bronią, Ordella Robbiego. Musi uważać, gdyż już raz, przez swego męża, weszła w konflikt z prawem. Przekazujący pieniądze dla Robbiego kontrahent, ukradkiem wrzuca do torby Jackie woreczek z kokainą dla dziewczyny gangstera, Melanie. Na lotnisku stewardessa zostaje zdjęta przez agenta Raya Nicoleta i jego partnera. Za posiadanie narkotyków grozi je więzienie, ale tajniacy namawiają ją do świadczenia przeciw Robbiemu. Kobieta układa sobie idelany plan jak okpić zarówno swego szefa, jak i policjantów i uciec z dużą forsą. Pomoże jej niepozorny, ale bardzo odważny poręczyciel Max, który się w niej zakochał...

Najmniej doceniany z filmów QT, nie ma jego specyficznego klimatu (jesli nie liczyć rodziałów), ale jest to film dobry. Tarantino, który dotychczas lekcewqażył kobiety ("Reservoirt Dogs"), teraz pokazuje co o nich mysli-są sprawniejsze i silniejsze od wypalonych macho, stylizujących się na MIchaelów Corleone czy Brudnych Harry'ch. Błyszczą tu wszyscy: Grier, Jackson, Forster, Keaton czy niemożliwi do rozpoznania De Niro i Fonda. Zabawny epizod ma słynny komik, Chris Tucker. A wszystko okrasozne muzyką z lat 70.. Polecam!!!
blue berry
Tyler Durden

Re: Jackie Brown

Post autor: blue berry » 2008-01-14, 11:32

Świetny film! Na pierwszy rzut oka można go nazwać najsłabszym filmem Tarantino, ale moim zdaniem to krzywdząca opinia. Tarantino pokazał jak bardzo wszechstronnym jest twórcą i jak bardzo lubi niskobudżetowe produkcje. Klimat filmu jest genialny. Trzeba uważne śledzić całą akcję, żeby przypadkiem nie stracić jakiegoś wątku. Do tego genialna obsada aktorska. Tutaj nie da się wymienić najlepszego aktora, bo od żadnego nie dało się oderwać wzroku. Bardzo dobry film! Nic tylko polecać :D
Awatar użytkownika
Aletheia
Tyler Durden

Post autor: Aletheia » 2008-01-14, 17:33

Wreszcie spodobał mi się jakiś produkt Tarantinopochodny. Nie na tyle, żeby chciało mi się do tego kiedyś wracać, ale jednak. Polubiłam Jackie i Maxa. Do tego bardzo fajna muzyka. I dobrze rozegrany chwyt z retrospekcjami.
MGaździcki pisze:Najmniej doceniany z filmów QT, nie ma jego specyficznego klimatu (jesli nie liczyć rodziałów),
A dialogi? W "Grindhouse" wkurzała mnie ta paplanina o niczym, tutaj przeciwnie - spodobało mi się, jakoś wzbogaciło film, dodało mu szczegółów.
MGaździcki pisze:Błyszczą tu wszyscy: Grier, Jackson, Forster, Keaton czy niemożliwi do rozpoznania De Niro i Fonda.
Po Keatonie przywykłam spodziewać się więcej, miewał lepsze dokonania. DeNiro, jak dla mnie, rozpoznawalny na milę, od pierwszej sekundy, ale to bynajmniej nie wada, przeciwnie, wypadł świetnie choć przecież grał bardzo oszczędnie (powalił mnie moment ze słuchawką telefonu z zakręconym kablem :-D ). A co do Fondy, to przy scenie na parkingu stwierdziłam "no wreszcie...!". Co bynajmniej nie jest zarzutem dla aktorki.
MGaździcki pisze:Zabawny epizod ma słynny komik, Chris Tucker.
A tak się zastanawiałam czy ja dobrze widzę. No cóż, ciemno tam było... :-)

A podsumuję faktem, że jak się naoglądałam, to dzisiaj pobiegłam na miasto kupić jakieś czarne szmatki na zimową sesję. Jackie miała gust. ;-)
nowak
Vincent Vega

Post autor: nowak » 2008-01-15, 11:31

Bardzo dobry film, w zasadzie to taka komedia sensacyjna. Jest intryga, a przy okazji sporo śmiechu- Fonda z de Niro wspaniale sie zgrali- po prostu umierałem ze śmiechu od momentu, kiedy mieli jechać na wymianę.

Mój ranking filmów Tarantino;
1.Reservoir Dogs-10/10
2.Jackie Brown-9/10
3.Pulp Fiction-8/10
4.Death Proof-7/10
5.Kill Bill 2- 7/10
6.Kill Bill- 6/10
ODPOWIEDZ