Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Azyl

yrek
Agent Smith

Azyl

Post autor: yrek » 2007-05-26, 22:58

Obrazek
Reżyseria: David Fincher
Scenariusz: David Koepp
Zdjęcia: Darius Khondji
Muzyka: Howard Shore
Obsada:Jodie Foster, Forest Whitaker, Dwight Yoakam

Akcja rozgrywa się we wnętrzu stylowej kamienicy na Manhattanie. Bohaterka jest zdradzona żona bogatego biznesmena , która z zemsty na byłym mężu kupuje ekskluzywny, stary dom. Poprzedni właściciel przezornie wybudował w nim "azyl" czyli niewielkie betonowe pomieszczenie, nie do sforsowania z zewnątrz, z oddzielnym zasilaniem, własną wentylacją, drugą linią telefoniczną. Meg i jej córka już pierwszej nocy mają okazje przekonać się, czy azyl rzeczywiście zapewni im bezpieczne schronienie.

Ponadprzecietny, nteresujacy thriller sensacyjny z dobra gra aktorska. Mimo dosc prostej fabuly film trzyma w napieciu. Nie jest moze kolejnym arcydzilem Davida Finchera ale trzyma wysoki poziom. Ciekawa praca kamera, fabula itp czynia ze film uwazany jest przez wielu za bdb. Dla mnie ponadprzecietny - nic wiecej.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Re: Azyl

Post autor: Dusqmad » 2007-05-28, 17:23

Gdyby to był debiut Finchera mógłbym pogratulować. Niestety złożyło się, że przed "Azylem" ów reżyser nakręcił dwa filmy, które mieszczą się w dziesiątce moich ulubionych: "Fight Club" i "Se7en" tak więc jest to zawód. Rozczarowałem się, gdyż otrzymałem jedynie film dobry a nie genialny. Poza tym twierdzę, że z tego pomysłu mogło się zrodzić coś lepszego.W bohaterki można było wszczepić więcej przerażenia, wyostrzyć dramat sytuacji i zadbać o ciekawsze postaci złodziejów. Może to takie czepianie się na siłę? Oglądałem film raz dość dawno i nie zrobił na mnie wrazenia
Awatar użytkownika
Guskas
Terminator

Post autor: Guskas » 2007-05-28, 18:20

A mi się bardzo podobał. Trzymał w napięciu i był ciekawy. Gra aktorska też mi się podobała i chyba wymuszone by było gdyby zagrli bardziej dramatycznie, tak było naturalnie. Widziałam film trzy razy i za każdym razem miałam dobre wrażenia, chociaż na ogól nie przepadam powtarzać filmów :)
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Post autor: skiszony » 2007-05-30, 08:27

ja się przychylam do opinii Dusqmada, może troszkę wyżej go ocenię, bo lubię Whitakera :P
blue berry
Tyler Durden

Post autor: blue berry » 2007-05-30, 11:16

Spodziewałam się czegoś więcej. Film nie był zły, ale nie powalił mnie na kolana jak np. Fight Club :) Film trzyma wysoki poziom i zachowuje napięcie, ale jakoś do rewelacyjnych go nie zaliczę.
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2007-05-30, 14:12

"Azyl" nie dorównuje takim świetnym dokonaniom Finchera jak "Fight Club" lub "Se7en", ale w kategorii filmu sensacyjnego jest bardzo dobry. Aktorzy wypadli tak jak trzeba, sam film trzyma w napięciu. Po obejrzeniu "Azylu" czułem się usatysfakcjonowany. Co prawda nie powalił mnie na kolana, ale też nie spodziewałem się drugiego "Se7en". ;-)
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-07-04, 20:13

Film oglądałam już bardzo dawno, ale nie podobał mi się, zgadzam sie z poprzednikami iż Fincher tutaj się nie popisał, chyba będzie lepiej jak nawet nie bedę porównywała ten film do "Podziemnego kręgu" bo to nie ma sensu... Akcja toczyła się nie przeczę, ale było to strasznie nudne, ledwo wytrzymałam do końca, do tego filmu trzy razy podchodziłam, bo jakoś nie ciągnął mnie zbytnio, pewnie z nudów zobaczyłam go cały... dla mnie to nie był thriller, jakoś nie potrafił mnie zadziwić czy też zaciekawic fabułą, drażnił mnie ten azyl, ja tam nic pozytywnego z tego filmu nie wyniosłam, no okej Foster zagrała naprawdę swietnie, ale nic po za tym, cóż unikam tego typu filmów i na pewno bym drugi raz nie zobaczyła...
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Post autor: Dolly » 2008-06-16, 12:31

WEdług mnie ciekawy, ale przciętny thriller. Dobry pomysł na fabułe ztym azylem. Dobra gra aktorska, choć przeciętna. Nic ponad to niestety... :/
Dudidum
Vincent Vega

Post autor: Dudidum » 2008-09-26, 22:29

zgadzam się z Mela0607.

Film oglądałem bardzo dawno. Pamiętam go przez mgłę. Jednak przypominając sobie pojedyncze sceny, widzę je w kolorach jasnych, co do Thrillera/Kryminału nie pasuje. Film mnie rozbawił. Momentami nawet do łez. Końcówka też jest do bani. Znowu niestety... zawiodłem się na aktorce Foster. Po niej oczekiwałem znacznie więcej. Jestem zaskoczony że podjęła się roli w takim - za przeproszeniem - kiczu.
Awatar użytkownika
Lisbeth
Vincent Vega

Post autor: Lisbeth » 2013-07-27, 16:56

ciekawy, ale przciętny thriller
tez tak myślę , oglądałam bardzo dawno, było napięcie, klimat, ale pomysł niezbyt oryginalny i porywajacy. Przeciętny. 5/10 -> moja ocena
ODPOWIEDZ