Kłamstwo

yrek
Agent Smith

Kłamstwo

Post autor: yrek » 2007-05-26, 16:00

Obrazek
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Jeff Wadlow
Scenariusz: Beau Bauman, Jeff Wadlow
Zdjęcia: Romeo Tirone
Muzyka: Michael Wandmacher
Obsada: Julian Morris, Lindy Booth, Jared Padalecki, Jon Bon Jovi

Nikt nie wierzy kłamcy - nawet jeśli rzeczywiście mówi prawdę. Kiedy młoda kobieta zostaje znaleziona zamordowana, grupka uczniów z miejscowaego liceum postanawia przestraszyć swoich szkolnych przyjaciół roznosząc w internecie plotkę o tym, że seryjny mordeca o pseudonimie Wilk jest na wolności. Opisując kolejne ofiary Wilka, uczniowie bawią się, chcąc zobaczyć ile osób potrafią przekonać swymi kłamstwami i czy ktokolwiek odkryje ich oszustwo. Jednak kiedy opisywane ofiary rzeczywiście zaczynają ginąć, nikt nie jest już pewny gdzie kończy się kłamstwo, a gdzie zaczyna prawda. W miarę jak ktoś lub coś zaczyna polować na samych autorów plotki, zabawa staje się przerażająco prawdziwa.

Kto jest wilkiem-morderca? To pytanie ciagnie sie przez caly film. Z czasem zas mnoza sie odpowiedzi typu - "a jednak to nie on". Genialny thriller z domieszka kryminalu. Trzyma w napieciu do konca i do konca daje do myslenia. Wprowadza w nastrojowy klimat. Orginalna interesujaca koncowka gdyz film (jak to zawsze bywa) nie wyjasnia sie. Jeszcze moznaby zachwalac... Naprawde warto obejrzec.
8.5/10
Ostatnio zmieniony 2007-07-25, 11:46 przez yrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspiration
Mad Max

Re: Kłamstwo

Post autor: Inspiration » 2007-07-25, 09:16

Zakończenie mnie zaskoczyło, naprawdę się sobie dziwiłam, że go nie odgadłam, a przecież tego typu filmów w ostatnim czasie oglądałam sporo. 'Kłamstwo' przyznam, że wciąga i przyjemnie się ogląda. Czytałam gdzieś, że jest porównywana do 'Piły' fabularnie, dla mnie to totalna bzdura.
zubel
Vincent Vega

Re: Kłamstwo

Post autor: zubel » 2008-01-16, 18:46

Bardzo dobrze sie go oglada, bo film cholernie wciaga i jest nieprzewidywalny.
Powiem ci @Inspiration, ze ja tez sie zdziwilem z tym zakonczeniem, bo bylem pewien, ze... (no, koniec, nie bede innym psul filmu :D )
Ocenka: 8/10
ODPOWIEDZ