Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Obłąkani (Eliza Graves)

Filmywmetrze
Forrest Gump

Obłąkani (Eliza Graves)

Postautor: Filmywmetrze » 2015-03-13, 19:31

Najlepszy aktor w filmie: Ben Kingsley

Subiektywna ocena na FilmWeb: 5/10.

Data seansu: 07.03.2015r.

Moja notka prosto z metra:

Wariaci otaczają mnie!

Gdy zapoznacie się z opisem tego filmu pomyślicie, że może być to dobry psychologiczny thriller w typie „Wyspy Tajemnic”. Choć jest trochę podobieństw, to jednak dużo brakuje mu do słynnego dzieła Martina Scorsese’a.

Do szpitala psychiatrycznego, umieszczonego na całkowitym odludziu, przybywa na staż młody lekarz Edward Newgate. Od tego momentu, oglądając każdą kolejną minutę filmu, zaczynamy być świadkiem coraz dziwniejszych wydarzeń. Zdecydowanie coś zupełnie nie gra w tym miejscu. Pacjenci przebywają wraz z personelem i pozwala im się nawet na pracę w szpitalu. Dyrektorem jest dr Silas, którego metody, choć są przyjazne pacjentom, to jednak bardzo kontrowersyjne z punktu widzenia medycyny i psychiatrii. Edward, podczas pierwszych dni pracy, zwraca uwagę na pacjentkę Elizę Graves, w której zdaje się od razu zakochać i która wydaje się być jedyną „normalną” osobą w całym towarzystwie. Wraz z głównym bohaterem, zaczynamy brnąć w kolejne zagadki i rozszyfrowywać tajemnicę szpitala. Być może wszystko jest tu nie na swoim miejscu… z personelem na czele.

„Obłąkani” to historia z zalążkiem dobrego thrillera. Jest tu zagadka i przewrotne jej rozwiązanie, a całość uzupełnia niezła obsada. Niestety brakuje w tym filmie napięcia, momentami miałem wręcz wrażenie, że głównym wątkiem będzie ostatecznie historia miłosna. Sceny, które powinny to napięcie budować, wywołują raczej uśmiech na twarzy widza, co ostatecznie przekłada się na pewne rozczarowanie. Zakończenie natomiast, choć jest zaskakujące, nie odmienia pozostawionego wcześniej wrażenia.

Plusy: bardzo dobry pomysł, ciekawa fabuła, dobra obsada.

Minusy: całość się nie klei, sceny budujące klimat są zwyczajnie śmieszne.

Wróć do „Thriller | Kryminał”