Rok smoka

Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Rok smoka

Post autor: Dusqmad » 2010-06-28, 17:04

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Michael Cimino
scenariusz: Oliver Stone, Michael Cimino
zdjęcia: Alex Thomson
muzyka: David Mansfield
produkcja: USA
data premiery: 16 sierpnia 1985 (Świat)
obsada: Mickey Rourke, John Lone

Fabuła:
Używając niesłychanych metod przemocy, młody Joey Tai zostaje głową chińskiej mafii w Nowym Jorku i niezaprzeczalnym liderem w chińskim środowisku. Stanley White, najbardziej odznaczony gliniarz w Noym Jorku, nienawidzący Azjatów od czasów służby w Wietnamie, ma objąć policyjny nadzór nad Chinatown. Oboje są nastawieni na łamanie zasad i nie chcą pójść na kompromis, co wiedzie do krawego konfliktu. (żródło: filmweb.pl)

Oglądnąłem ten film kilka miesięcy temu i to najlepszy jaki udało mi się zobaczyć w tym roku, jeden z najlepszych widzianych kiedykolwiek.

"Rok smoka" całkowicie wciąga widza w swój świat świetnym pojedynkiem chińska mafia vs. twardy glina z zasadami. Ograny motyw, ale film jest jak "Lśnienie" dla tematu nawiedzonych domów. Wspaniały klimat chińskiej dzielnicy. Tempo akcji jest szybkie, a w filmie jest pełno napięcia, które dodatkowo wzmacnia kibicowanie głównemu bohaterowi. Stanley White to bowiem typowy twardziel kina lat 80' - gość nie do zatrzymania, walczący w pojedynkę przeciw całemu światu. Wciela się w niego Mickey Rourke, który będąc świetny i nieziemsko charyzmatyczny, stanowi chyba największą zaletę filmu.

Takich filmów było już mnóstwo, ale "Rok smoka" oglądałem jak pierwszy tego typu w życiu.
Może kogoś wkurzę tym zdaniem, ale "Brudny Harry" to przy "Roku smoka" dobranocka. :diabel2:

Tak więc nie przeciągając polecam G O R Ą C O! Jeśli moja opinia Was nie przekonuje poszukajcie innych. Kto tego filmu nie zobaczy ten sporo straci.
ODPOWIEDZ