Infiltracja

Miodzio
Indiana Jones

Infiltracja

Post autor: Miodzio » 2007-02-08, 14:21

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Martin Scorsese
scenariusz: William Monahan
zdjęcia: Michael Ballhaus
muzyka: Howard Shore
gatunek: Dramat , Kryminał , Thriller
data premiery: 2006-10-27 (Polska) , 2006-10-04 (Świat)
obsada: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Martin Sheen, Mark Wahlberg

Fabuła:
Tajniak Billy Costigan (Leonardo DiCaprio) infiltruje irlandzki gang pod wodzą bezwzględnego Costello (Jack Nicholson). Tymczasem w strukturach policji działa świetnie zakamuflowany człowiek Costello - Collin Sulivan (Matt Damon). Obaj wpadają wzajemnie na swój trop. Costigan próbuje namierzyć Sullivana i vice versa. Dla każdego z kretów zdemaskowanie oznacza wyrok śmierci.
(żródło: filmweb.pl)

Jak zwykle Martin Scorsese nie zawodzi. Daje nam kolejne świetne, profesjonalnie zrobione kino gangsterskie. Napięcie rośnie z każdą chwilą, akcji jest mnóstwo. Gra aktorska jest świetna. Szczególnie wybija się Leonardo DiCaprio i Mark Wahlberg. Jeśli ktoś sądził, że ten drugi to słaby aktor po zobaczeniu tego filmu pewnie zmieni zdanie. Matt Damon i Jack Nicholson też trzymają wysoki poziom. Rewelacyjny jest też scenariusz, na który składają się mocne teksty z ciętymi ripostami.
"Infiltracja" to remake "Infernal Affairs". Oryginału nie widziałem, więc pod tym względem porównywać filmu nie mogę.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Re: Infiltracja

Post autor: KhAn » 2007-02-11, 09:53

Szczerze.....zacząłem oglądać ten film i bardzo mnie znudził. Skończyłem oglądać po 20min i wiecej już nie zabrałem się za oglądanie bo nie widziałem sensu w tym :-) nie polecam tego filmu ale napewno znajdą się takie osoby, które będą zachwalały :-)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2007-02-11, 18:04

Nie rozumiem tego kopiowania na siłę filmów przez amerykanów. 4 lata po premierze Infernal Affairs tworzą Infiltrację. Film nie bardzo przypadł mi do gustu. Infiltracja bardzo róźni od orginału. Film jest chaotyczny i troche przydługi. Postać Billy'ego jest za dynamiczna, w wielu scenach albo on na kogoś krzyczy albo krzyczą na niego. Mat Damon nie przekonał mnie do siebie. Podobał mi się Mark Wahlberg pewnie dlatego, że takiej postaci w Infenal Affairs nie ma no to nie miałam z czym porównywać. :roll: I jeszcze coś typowo amerykańskiego, nie dość że walczą przeciwko sobie to zakochali się w tej samej kobiecie. W orginale "dziewczyny" głównych bohaterów" to dwie zupełnie inne postacie. Muzyka Howarda Shore'a jak zwykle bardzo dobra ale jakoś szczególnie sie nie wyróżnia. Infernal Affairs ma specyficzny klimat czego brakuje Infiltracji.
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2007-02-11, 19:00

Aquariia pisze:Nie rozumiem tego kopiowania na siłę filmów przez amerykanów.
Remake, ale za to jaki! Mi się "Infiltracja" bardzo podobała, jak to jest w przypadku prawie każdego filmu Scorsese. Nie nazwałbym filmu kopią. To własna wizja Scorsese tego filmu.
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-02-15, 18:36

Filmu nie widziałam, ale bardzo bym chciała, jest tu naprawdę doborowa obsada, ale na pewno nie ze względu na DiCaprio, chodzi mi tu wyłącznie o Mark'a Wahlberg'a, Jack'a Nicholson'a no i Matt'a Damon'a tych aktorów akurat lubię i wiem, że jeśli bym ten film zobaczyła to bym tego nie pożałowała jeśli zwracjąc uwagę właśnie na nich... nigdy nie uważałam, ze Wahlberg to słaby aktor, widziałam go już w paru akcjach i wydaje mi się, że potrafił zaskoczyć, nawet wybrednego widza...
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Post autor: BlackDog » 2007-04-14, 09:25

DiCaprio jest rewelacyjny, to chyba jego życiowa rola. Bardzo dobry również Nicholson. Zawodzi natomiast Damon. Kino jak najbardziej godne polecenia, trzymające w napięciu, świetnie zrealizowane i dostarczające wielu wrażeń. Ale czy zasłużył na Oscara? Raczej nie.
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-10-02, 13:37

No i zobaczyłam; jak dla mnie rewelacja! Nie przypuszczałam, że tak bardzo mi się film spodoba; dla mnie 10/10 pod każdym względem; pomysł, fabuła, obraz, gra; nawet nie przeszkadzał mi DiCaprio, wręcz mogłabym rzec iż był tam naprawde dobry; moja nienawiść do niego podupadła i teraz jest mi obojętny, chociaż przyznam iż grać potrafi i to naprawde swietnie! Jack Nicholson jak zawsze rewelacyjny; ta jego mimika potrafi śmieszyć, ale również przerazić i to jest w nim najlepsze. Podobnie było z Mark'iem i Matt'em, aczkolwiek DiCaprio powalił obu na głowę. Teraz nie jestem zaskoczona tym iż sam film otrzymał Oscara, chociaz nie spodziewałąm się, że takie produkcje mają jakiekolwiek uznanie jesli chodzi o tak prestiżową nagrodę jakim jest Oscar, który jest jak najbardziej zasłużony jesli chodzi o film.
blue berry
Tyler Durden

Post autor: blue berry » 2007-12-02, 21:42

Zobaczyłam, przypadł mi do gustu. DiCaprio rzeczywiście świetny, dobry z niego aktor, ale "Titaniciem" to mi się na zawsze obrzydził. Damon nie powalał, po takim aktorze spodziewałam się więcej. Nicholson był okej. Wahlberg faktycznie świetny. Pierwowzoru nie widziałam i sądząc po komentarzach chyba lepiej. Cóż rzecz... Scorsese zrobił dobry film, jak zwykle, nawet bardzo dobry, ale po obejrzeniu przychylam się do opinii, że Oscara dostał na pocieszenie, bo lepsze filmy nominowane.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Post autor: Issa » 2008-08-12, 10:51

Infiltracja to dobry film, który mnie zaciekawił i generalnie przypadł do gustu. Nie mam zastrzeżeń co do wyboru aktorów, ich gry aktorskiej, która była na wysokim poziomie, do muzyki. Jedynie niektóre dialogi wzbudziły we mnie drobny niesmak, ale to już urok kina amerykańskiego. Zgadzam się, że Leonardo wypadł najlepiej. Szkoda, że rola w Titanicu już na zawsze do niego przylgnęła i wielu widzów może odrzucić. Myślę, że film warto obejrzeć - tym bardziej, że dostał Oscara.
jok
Forrest Gump

Post autor: jok » 2010-01-21, 15:19

Fajny film, na pewno warty polecenia, chociaż po raz kolejny powiela te same schematy... Mi to akurat specjalnie nie przeszkadza, ale dla wielu to pewnie będzie problem...
Awatar użytkownika
setin
Jack Sparrow

Post autor: setin » 2010-09-26, 20:43

Jak dla mnie jeden z lepszych filmów jaki w ostatnich miesiącach pojawił się w kinie. Do tego Leoś znów pokazał, że jest aktorem pełną gębą.
alfa on
Forrest Gump

Post autor: alfa on » 2011-01-16, 20:43

Film który poprostu meczy. Po jakims czasie człowiek juz sie gubi który to poziom snu.Wydaje mi sie ze aktorzy sami nie wiedza do tej pory o co chodzi w tym filmie :)
Betka
Vincent Vega

Post autor: Betka » 2011-01-24, 16:34

Zdecydowanie to nie jest film, który mozna obejrzeć na randce, polecam na samotne wieczory, wymaga skupienia, fajny.
ODPOWIEDZ