Harry Brown

o.range
Forrest Gump

Harry Brown

Post autor: o.range » 2009-12-30, 20:48

Akcja thrillera „Harry Brown”, który przebojem zdobył kina w Wielkiej Brytanii jesienią 2009 roku, rozgrywa się we współczesnym angielskim mieście. Film nominowanego do Oscara Daniela Barbera („TheTontoWoman”) opowiada dramatyczną historię tajemniczego bohatera, który musi stawić czoło młodocianym gangsterom i handlarzom narkotyków. Tytułowa postać, grana przez dwukrotnego zdobywcę Oscara Michaela Caine’a, to były żołnierz i wdowiec, wiodący samotne życie na podmiejskim osiedlu. Gdy jego najbliższy przyjacielLeonard (znany ze wszystkich części kinowych przygód Harry’egoPottera David Bradley) zostanie brutalnie zamordowany, Brown będzie zmuszony samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość na zabójcach, którzy bezkarnie dopuszczają się kolejnych przestępstw. Doświadczony w walce mściciel wejdzie tym samym w konflikt z inspektorami policji(EmilyMortimer i Charlie Creed-Miles), prowadzącymi śledztwo w sprawie morderstwa Leonarda.

od 15 stycznia w Polskich kinach, polecam! Wrzucam link do obejrzenia zwiastunu:
http://www.youtube.com/watch?v=NzQF1D3YQ_g
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez o.range, łącznie zmieniany 1 raz.
Rubenos
Darth Vader

Re: Harry Brown

Post autor: Rubenos » 2009-12-31, 01:03

Zapowiada się naprawdę warte obejrzenia mocne kino. Dzięki wielkie za cynk, na pewno obejrzę. :)
gargamel
Forrest Gump

Post autor: gargamel » 2010-01-13, 10:18

też jestem za. zwiastun na youtubie świetny. znalazłem strone filmu i tam można obejrzec wiecej. www.harrybrown.pl ja tam idę do kina na bank. ciekaw jestem efektu w kinie. ale mysle ze warto.
jok
Forrest Gump

Post autor: jok » 2010-01-14, 00:48

Obejrzymy, ocenimy, jak na razie zapowiada się ciekawie... Mam tylko nadzieję, że "mądre główki" nie będą znowu truły o brutalności w dzisieszym kinie, złym wpływie na dzieci itp... Ja tam po prostu chcę obejrzec fajny film, mam nadzieje ze ten taki bedzie.

[ Dodano: 2010-01-14, 08:53 ]
Swoją drogą to jedna scena z tego trailera przypomniała mi trochę piłe. Tam, gdzie koles siedzi na krzesle i ma zalozony worek na smieci na glowie... masakra...
filmer
Forrest Gump

Post autor: filmer » 2010-01-15, 12:39

niezły film, byłem w kinie wczoraj. Lubie brytyjskie filmy o gangsterach, są takie rzeczywiste, postanowiłem obejrzeć po tym jak na jakimś forum trafiłem na strone www.harrybrown.pl
jok
Forrest Gump

Post autor: jok » 2010-01-21, 15:17

Obejrzałem film i jest raczej wart polecenia. Przede wszystkim cały czas coś się dzieje, nie ma przydługich najazdów na twarze itp. Po prostu film akcji... Narzeczonej może bym na niego nie zabrał, ale kumplowi bym go polecił z czystym sumieniem.
Awatar użytkownika
setin
Jack Sparrow

Post autor: setin » 2010-09-26, 20:41

Obejrzałem film. Właśnie jest w Nkowej vod, co mnie zresztą miło zaskoczyło bo film jest przedni. Szczególnie jeśli lubicie takie ostre i brutalne kino. Choć powiem, że po tych ochach i achach jakie się pojawiały przy premierze, to totalnie nie chciałem go oglądać.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2011-08-15, 20:18

"Życzenie śmierci" tylko w wersji brytyjskiej, no i znowu bardziej realistyczne (jak pierwszy film z Bronsonem). Caine rewelacyjny, taki... normalny (zwłaszcza w scenie z dealerem broni czy podczas pościgu, gdy ciało odmawia mu posłuszeństwa). W ogóle realizm tego filmu jest jego wielką siłą, zaraz potem miejsce akcji. W sumie mogłaby się ona dziać wszędzie - nawet na blokowisku nieopodal nas.

Ktoś kiedyś porównał ten film z "Gran Torino". Trochę na wyrost i trochę nie ten typ opowieści, ale i Eastwood, i Caine się spisali w swych rolach znakomicie. Szkoda, że Connery odpadł z aktorstwa, jego jeszcze bym chciał zobaczyć w "ekranowej ostatniej misji".
ODPOWIEDZ