Podziemny krąg

Rubenos
Darth Vader

Podziemny krąg

Post autor: Rubenos » 2006-08-10, 22:44

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: David Fincher
scenariusz: Jim Uhls
zdjęcia: Jeff Cronenweth
muzyka: Rolfe Kent
data premiery: 2000-02-11 (Polska) , 1999-09-10 (Świat)
Obsada: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter

Fabuła:
"Podziemny krąg" - to film opowiadający o trzydziestokilkuletnim Jacku, który cierpi na bezsenność. Z tego właśnie powodu zaczyna chodzić na różnego rodzaju spotkania grup wsparcia. Na jednym z nich spotyka Marlę, która podobnie jak on udaje różne choroby tylko po to by być w centrum uwagi.
Główny bohater, który jest jednocześnie narratorem, jest znużony swoim dotychczasowym, jałowym życiem. Pewnego dnia w samolocie spotyka Tylera. Napotkany przypadkiem mężczyzna jest w podobnym wieku co Jack, lecz jest od niego o wiele przystojniejszy, bardziej odważny, ma wszystko to, czego zdaje się on nie mieć. Jack nawet nie przeczuwa, że to spotkanie zmieni jego życie na zawsze...
(źródło: filmweb.pl)

Dzisiaj obejrzałem sobie po raz kolejny ten film, nie wiem jak wy, ale jak dla mnie bomba. :mrgreen: W tym dziele praktycznie nie widzę żadnych negatywów, wyszystko jest świetne. Począwszy od niesamowitej fabuły, do mistrzowskiej gry aktorskiej (Norton jednak lepiej zagrał od Pitta), grzechem byłoby niewspomnieć o KLIMACIE, który po prostu wbija widza w fotel i nie daje się skupić na niczym innym oprócz filmu... Jeszcze te teksty... Na uwagę zasługuje również praca kamery. Jak dla mnie ten film jest jednym z największych osiągnięć kinematografii... A co wy o nim sądzicie?
karolaaa
Forrest Gump

Re: Podziemny krąg

Post autor: karolaaa » 2006-08-13, 14:15

Genialny film jak do tej pory chyba nie znalałam dla siebie nic lepszego... kazda scena jest trafiona... teksty z filmu poprostu cud... a njlepsze ze film jest prawdziwy az do bolu pokazuje to co siedzi w naszych głowach... co tam sie roi i co moze sie stac :)

na sama mysl o nim mam ochote siasc przed tv i obejrzec go juz nie wiem po raz ktory... za kazdym razem znajduje cos ciekawgo!!!

pozdro
marcholt
Forrest Gump

Post autor: marcholt » 2006-08-22, 22:02

Kiedy pytają mnie o ulubioną ksiażke - nie potrafię wskazać tej jednej. Ale gdy pytają o film - mówie FC i wcale się nie waham.

Fanuła jest świietna i dotyczy spraw które gdzieś głęboko kręcoą każdego faceta (dominowanie innych, poszerzanie terytorium - bójki! anarchia! totalne wyzwolenie!)

a w kwestii technicznej - znać tu zabawe materią filmową. Reżyser wykorzystał maksymalnie możliowści, jakie daje sztuka jaką jest film.

Z chęcią podyskutowąłbym z kimś kto tego filmu nie lubi i stawia mu sensowne zarzuty...
derial
Forrest Gump

Post autor: derial » 2006-08-23, 11:55

Mój kumpel, po obejrzeniu FC nazwał swoją maskotkę (królika z wybałuszonymi oczami) Marla i uszył dla niej strój śmierci ;) Nie wiem jaki to akurat ma związek z filmem, ale już sam fakt nazwania królika Marlą, jest niecodzienny. Nie będę się rozwodził nad zaletami filmu, bo post nabrałby rozmiarów XXL.
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Post autor: skiszony » 2006-08-23, 12:43

dla mnie film kultowy - praca kamery, aktorstwo (Norton!), fabuła, smaczki, zakończenie, groteska, czarny humor... po prostu wszystko to zlewa się w jedną, doskonałą całość.
Theoricus
Jack Sparrow

Post autor: Theoricus » 2006-09-17, 12:12

Obejrzałem "Fight Club" ze względu na Edwarda Nortona, którego pamiętałem z rewelacyjnego debiutu w filmie "Lęk pierwotny" (Primal Fear) - i tym razem się nie zawiodłem. Bardzo dobry film ze świetnym klimatem, trzymający nawet momentami w napięciu. Świetne dialogi, a właściwie monologi ;-) narratora i samego Tylera ("You're the same decaying organic matter as everything else." hehe). Polecam każdemu, kto lubi ambitne kino, po którym można trochę pomyśleć nad sobą i swoim życiem. 8/10 :)
keltka
Forrest Gump

Post autor: keltka » 2006-09-22, 21:15

Film, jak wielu już napisało, świetny. Kopalnia cytatów, świetne aktorstwo (E. N. :D), dobry montaż i dopasowana muzyka.

Pewną ciekawostką jest fakt że film powstał na podstawie książki(Chuck Palahniuk - fight club). I w tym miejscu gorąco polecam:), jest jeszcze bardziej zwariowana i nieco inaczej się kończy....
Gossip_Girl
Mad Max

Post autor: Gossip_Girl » 2006-09-23, 11:07

Jeden z najlepszych filmów światowej kinematografii. Wspaniała obsada... widzę, że większośc z Was zachwyca się grą Edwarda Norton'a- na mnie jednak większe wrażenie zrobił Brad Pitt (i tu się dziwię sama sobie, bo nigdy jego wielką fanką nie byłam, a tu takie miłe zaskoczenia), choć nie zaprzeczam, że Norton również wyśmienicie poradził sobie z rolą.
Film ambitny, zmuszający do przemyśleń i zaskakujące zakończenie... takie kino lubię ... xD
Wielu krytyków uważa, że duża dawka brutalności nie wystarczy by stworzyć dobre kino, ale ten film daje do myślenia
Jeżeli chodzi o stronę techniczną... nie widzę, minusów... .
A z tym filmem kojarzy mi się kawałek The Pixies - "Where is my mind?" z finałowej sceny xD
No i jak keltka, pisala kopalnia cytatów... i to jakich np. "It's only after we've lost everything that we're free to do anything" .
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2006-09-23, 17:41

A nikt nie wspomina o grze Heleny Bonham Carter która wg mnie zagrała w tym filmie swą życiową rolę. Z osoby wcześniej wcielającej się raczej w postacie dobrotliwe stała się MARLĄ :622: i już pozostanie ona z tą rolą kojarzona :)
martusia232
Forrest Gump

Post autor: martusia232 » 2006-09-23, 20:02

widze, że bede musiała obejrzeć ten film tyle pozytywnych opini :-) i wtedy sie okarze że kto lepiej gra ;-) :-P pozdr
keltka
Forrest Gump

Post autor: keltka » 2006-09-23, 20:14

Helena Bonham Carter i owszem, ale ciężko wypowiadać się o kimś kogo widziało się tylko w jednym filmie. Po tej roli jakoś jej sobie nie wyobrażam w miłych czy komediowych filmach... Może polecicie jakiś inny film z jej udziałem?
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2006-09-23, 20:33

Poleciłbym "Hamleta" z 1990r. gdzie wcieliła się w rolę Ofelii, grając przy boku Mela Gibsona , poza tym jeszcze "Sztukę Latania". Miłego oglądania :)
Gossip_Girl
Mad Max

Post autor: Gossip_Girl » 2006-09-24, 11:04

W "Sztuce latania" Helena Bonham Carter fajnie grała. Ogólnie ciekawy film.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2006-09-25, 18:15

Gossip_Girl pisze:W "Sztuce latania" Helena Bonham Carter fajnie grała. Ogólnie ciekawy film.
Mi bardziej podobała się w "Sztuce latania". W "Podziemnym Kręgu" większą uwagę zwróciłam na Nortona, właściwie od tego filmu zaczełą się u mnie fascynacja tym aktorem. Film ogólnie warty zobaczenia, bardzo mi się podobał, jak już ktoś wspomniał są tam świetne teksty.

"Chodzisz do pracy której nie lubisz żeby kupować rzeczy których nie potrzebujsz"
albo
"Z wystarczającą ilością mydła można wysadzić wszystko."
fobia
Jack Sparrow

Post autor: fobia » 2006-09-27, 16:33

Polecam ten film każdemu, jest ciekawy, nie nudzi i ma to coś co powinien mieć porządny film. 9/10
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Post autor: BlackDog » 2006-11-14, 20:18

Jak dla mnie "Fight Club" to film, który na pewno pozostanie w pamięci każdego widza, ale niekoniecznie każdemu musi się, aż tak spodobać, żeby mówić, iz jest to najlepszy obraz w historii. Mi osobiście bardzo sie spodobało, ale jednak mam świadomość, że widziałem lepsze (według mnie) filmy.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Post autor: Issa » 2007-03-09, 15:49

Naczytałam się waszych pochlebnych komentarzy i wzmianek o tym filmie, że uważacie go za jeden z najlepszych itp., więc gdy nadarzyła się okazja, obejrzałam.
Film jest ciekawy, wciąga niesamowicie. Niektóre dialogii są naprawdę dobre. Bardzo spodobała mi się gra Nortona, spisał się znakomicie. Brad Pitt też wypadł fajnie.
Hmm... pomysł jest świetny. Nie spodziewałam się takiego obrotu akcji. Za to wielki plus. Efekty specialnie całkiem okay; praca kamery super. Podobała mi się również narracja i swoista pętla czasowa.
Naprawdę bardzo dobry film, zapadający w pamięć.
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2008-04-26, 09:49

Bez wątpienia jeden z ulubionych szczególnie jeśli zwrócić uwagę na fabułę, która skłania do przemyśleń i przedstawia nam do czego skłonny jest człowiek, którego nikt nie zauważa, który przez to stacza się na kompletne dno taki właśnie był Edward Norton w filmie, który był znakomity szczególnie w scenie końcowej, która mnie rozbroiła jednakże większą uwagę przykuł Brad Pitt, który jest rewelacyjny; wydaje mi się iż jest to jego najlepsza rola jaką dotychczas zagrał. Nie można zapomnieć o Helenie, która nie była tak dobra jak Brad czy Edward, ale również sprostała swojej postaci - zaczynam ją co raz bardziej lubić. Kolejny atut to klimat; to w jaki sposób zostało przedstawione życie Jack'a, czyli brudne, ciemne, mroczne...
ODPOWIEDZ