Zniknięcie

yrek
Agent Smith
Posty: 507
Rejestracja: 2006-12-29, 23:27
Lokalizacja: P-sk

Zniknięcie

Post autor: yrek » 2008-11-20, 11:02

Obrazek

Produkcja: Francja, Holandia
Gatunek: Thriller, Dramat, Kryminał
Reżyseria: George Sluizer
Scenariusz: George Sluizer, Tim Krabbé
Zdjęcia: Toni Kuhn
Muzyka: Henny Vrienten
Obsada: Johanna ter Steege, Bernard-Pierre Donnadieu

Opis:
Para młodych kochanków - Rex i Saskia wybrali się za miasto by cieszyć się sobą i latem, by spędzić razem kilka dni. Gdy zatrzymali się swym samochodem na krótki odpoczynek na parkingu przydrożnego baru, nieopodal przystanku autobusowego, Saskia niezauważenie i w tajemniczych okolicznościach zniknęła. Rex winiąc siebie za dopuszczenie do tak niezwykłego zniknięcia pełen bólu, gniewu i poczucia winy trzy następne lata spędził na poszukiwaniach - bez rezultatu.
Aż nagle otrzymuje pocztówkę od porywacza. Okazuje się nim niepozorny, mający spokojną i szczęśliwą rodzinę Raymond, w którego chorym umyśle alter ego wywołało chęć udręczenia i porwania kobiety. Film jest oryginalnym i pełnym niezwykłego nastroju horrorem, w którym większego stracha napędzają cienie i gesty niż niejeden krwawy potwór by mógł wywołać. Holendersko - Francuski film jest oparty o dziele A. Hitchcocka 1938 roku, a ten sam reżyser w 1993 stworzył także amerykańską wersję filmu z J.Bridgesem w roli głównej.

Prosty thriller traktujacy o psychice czlowieka. Zniknięcie bowiem to historia nie tylko o uprowadzeniu ale także o jego motywach, starajacy sie odpowiedzieć "dlaczego?" Nie widać tu kunsztu aktorskeigo czy rezyserskiego. Nie odnadziemy tu tez amerykanskiego happy endu. Film za to razi prostotą i szczerościa co mozna uznac za plus.
marchefka
Forrest Gump
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-14, 19:06

Re: Zniknięcie

Post autor: marchefka » 2011-09-21, 09:31

Film genialny dzięki właśnie swej prostocie . Dociera gdzieś głębiej niż większość tych powierzchownych filmów gdzie wszystko od razu jest powiedziane . Nie ma tu krwawych scen , brutalnego mordu czy faceta latającego z siekierą - nic z tych rzeczy. Na pozór nie tu ma nic przerażającego , dopóki nie dotrwamy do końca i nie uświadomimy sobie jak bardzo przerażający jest człowiek ...Film na pewno zapada w pamięci.
ODPOWIEDZ