Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Zdarzenie

Alley
Forrest Gump

Zdarzenie

Post autor: Alley » 2008-06-06, 09:42

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: M. Night Shyamalan
scenariusz: M. Night Shyamalan
zdjęcia: Tak Fujimoto
muzyka: James Newton Howard
produkcja: USA
data premiery: 13.06.2008
obsada:
ark Wahlberg : Elliot Moore
Zooey Deschanel : Alma Moore

Fabuła:
Wszystko zaczyna się nagle, bez ostrzeżenia – w ciągu kilku minut wielkie amerykańskie miasta ogarnia epidemia dziwnych, przerażających samobójstw. Co jest przyczyną tak drastycznych zmian w ludzkich zachowaniach? Czy to atak terrorystyczny? eksperyment, który wymknął się spod kontroli? nieznana dotąd broń biologiczna? nowa odmiana śmiercionośnego wirusa?

Dla nauczyciela fizyki Elliota Moore’a (Mark Wahlberg – „Infiltracja”) najważniejsza staje się ucieczka przed budzącym grozę fenomenem. Chociaż jego małżeństwo z Almą (Zooey Deschanel – „Miłość na zamówienie”) przechodzi kryzys, razem wyruszają w drogę do wiejskich terenów Pensylwanii, gdzie mają nadzieję uchronić się przed atakiem. Wkrótce jednak okaże się, że nikt nie jest bezpieczny, bo przed niewidzialnym mordercą nie ma ucieczki…
(żródło: http://www.filmweb.pl/f411786/Zdarzenie,2008/opisy)

Własna opinia:
Zapowiada się super! Trailery zrobiły na mnie ogromne wrażenie ta atmosferą pełną napięcia i grozy, już nie moge się doczekać!
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Re: Zdarzenie

Post autor: Dolly » 2008-06-16, 12:27

Byłam na tym w kinie... taki średni film... zapowiadał sie super, ale wyszedł taki sobie...
owszem, była atmosfera grozy, nagły atak terrorystów i samobójstwa wywoływane przez rośliny - fajny pomysł na thriller. Ale mi się średnio podobał. NIe wiem co wy o nim sądzcie...
ble
Tyler Durden

Post autor: ble » 2008-06-16, 14:19

Jestem świeżo po seansie i bardzo się rozczarowałam. Film bardzo przeciętny, temat może był dosyć oryginalny, ale sporo niedociągnięć, aktorstwo na bardzo kiepskim poziomie, niektóre sceny aż wołały o pomste do nieba. Nie polecam ;]
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Post autor: Dolly » 2008-06-16, 15:10

ja też nie... film przeciętny, lub jak kto woli: mierny...jeśli jesteś przed seansem nie oglądaj tego, nie warto!!!
ble
Tyler Durden

Post autor: ble » 2008-06-17, 14:47

Dolly pisze:jeśli jesteś przed seansem nie oglądaj tego, nie warto!!!
Zawsze warto. Nowe doświadczenia, nowe opinie. A nóż się komuś spodoba. Nie można odcinać ludziom drogi do ukształtowania swojego gustu ;)
Azgaroth
Tyler Durden

Post autor: Azgaroth » 2008-07-03, 17:17

Pseudo ekologiczna bzdura. Film był dobry na etapie trailera, jako całość mocno zawodzi. Zadziwiająco kiepska gra aktorów, fabuła prowadząca donikąd, zero emocji. A scena gadania do rośliny w doniczce jest jedną z głupszych jakie widziałem, a to miał być niby poważny thriller. Dodatkowo nachalne przesłanie czego po prostu nie cierpię. Zmarnowano potencjał jaki tkwił w tym filmie.
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2008-07-13, 12:08

Nie przesadzajcie z tymi negatywnymi opiniami na temat "Zdarzenia". Jako komedia ten film sprawdza się całkiem nieźle. :lol:

A tak na poważnie, to nie wiem jak Shyamalan mógł spłodzić coś tak beznadziejnego. Nie wiem też, jak aktorzy mogli nie buntować się przeciwko tak kretyńskiemu scenariuszowi, który w mojej opinii jest największą bolączką tego filmu. Tylu tak głupich, w ogóle nieodpowiednich do sytuacji dialogów nie słyszałem już dawno. Tekst o syropie jest żenujący, tak samo jak i gadanie do kwiatka. Masa jest tu też porażająco debilnych scen, jak ucieczka przed wiatrem! Aktorsto - okropne. Deschanel to kompletne beztalencie, dobrze, że jest chociaż ładna. ;-) Wahlbergowi to w sumie współczuję, widać po nim, że się starał, tylko kompletnie nie wiedział jak ma wypowiadać te żałosne teksty, przez co cały czas sadzi jakieś śmieszne miny.
Jakby tego było mało, Shyamalan dowalił na koniec moralizatorską gadkę. Okropny film.
lukass
Jack Sparrow

Post autor: lukass » 2008-07-15, 17:31

Shymalan zrobił bardzo dobry 'Szósty zmysł' i na tym się jego działania skończyły. Pózniej totalny regres, z filmu na film coraz gorzej, a 'Zdarzenie' to już chyba już jego totalna rezygnacja. Sam zarys fabuły był materiałem bardzo oryginalnym i na przyzwoity film. Doszukałem się w 'Zdarzeniu' przeróżnych gatunków: od dramatu, po romansidło, kończąc na komedii, ale nie dostrzegłem absolutnie dreszczowca, brakowało płynności wątków, ciekawych dialogów, jakiegoś punktu kulminacyjnego, no ale to już całkowita wina twórcy.

4/10
Azgaroth
Tyler Durden

Post autor: Azgaroth » 2008-07-15, 23:19

lukass pisze:Shymalan zrobił bardzo dobry 'Szósty zmysł' i na tym się jego działania skończyły.
Nie zgadzam się. Osada, Niezniszczalny i 6 Zmysł to trzy najlepsze filmy Shyamalana i każdy z nich jest bardzo dobry. Dopiero ostatnio coś nie potrafi dobrego filmu zrobić, ale mam nadzieję, że jeszcze przypomni sobie jak tworzyć dobre filmy.
lukass
Jack Sparrow

Post autor: lukass » 2008-07-16, 12:15

Owszem, napisałem, że Shymalan zanotował spory regres, czyli każdy kolejny film od czasu "Szóstego zmysłu' był coraz słabszy. "Szósty zmysł" - bardzo dobry, "Znaki" - niezły, "Osada" - przeciętny, "Kobieta w błękitnej wodzie" i "Zdarzenie" - tragedia. "Niezniszczalnego" nie widziałem.
Oczywiście moja skromna ocena.
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2008-07-17, 18:34

lukass pisze: "Zdarzenie" - tragedia.
Jeśli tragicznemu filmowi wystawiasz 4/10, to jakiemu filmowi stawiasz niższe noty? ;-)
lukass
Jack Sparrow

Post autor: lukass » 2008-07-17, 20:47

Staram się wystawiać jak najrzadziej niskie oceny, może czasami zawyżam je, ale przede wszystkim unikam słabych produkcji. Jak widzę, że coś ma słabe noty, badz temat jest oklepany, to po prostu nie oglądam, szkoda czasu i pieniędzy. ;-) "Zdarzenie" było świetnie rozreklamowane, trailer niezwykle intrygujący, no i liczyłem na, mimo wszystko, Shymalana, który będzie chciał coś światu udowodnić po "Kobiecie w błękitnej wodzie". No, ale niestety wyszedł jeden z gorszych filmów jakie obejrzałem w tym roku. Jednak - moim zdaniem - w każdym filmie trzeba dostrzegać jakieś dobre strony, "Zdarzenie", wspomniałem już, miało fajny zarys fabuły, ale niestety zabrakło wykończenia i przemiany tego w dobry film. Aha, tragedia, to jeszcze nie katastrofa. ;)
ODPOWIEDZ