Nieuchwytny

johny bescik
Forrest Gump

Nieuchwytny

Post autor: johny bescik » 2008-03-28, 22:11

NIEUCHWYTNY
Untraceable
(AKA: Streaming Evil)

[center]
Obrazek
[/center]

Info o filmie:
reżyseria: Gregory Hoblit
scenariusz: Robert Fyvolent & Mark Brinker
zdjęcia: Anastas Michos
muzyka: Christopher Young
produkcja: Tom Rosenberg & Gary Lucchesi & Howard "Hawk" Koch
data premiery: 11 kwietnia
obsada:
Diane Lane - Jennifer Marsh
Billy Burke - Detektyw Eric Box
Colin Hanks - Griffin Dowd
Mary Beth Hurt - Stella, matka Jennifer Marsh

Fabuła:
Scenariusz filmu opowiada o seryjnym mordercy znakomicie zaznajomionym z nowoczesną technologią. Podczas gdy kolejne zbrodnie psychopaty są dokumentowane na stronie internetowej agentka FBI próbuje do niego dotrzeć. (żródło: film.onet.pl)

Witam, czy ktoś z was słyszał o filmie, którego tytuł wymieniłem w temacie?
Podobno jest świetny, widziałem zwiastuny na oficjalnej stronie filmu, niesamowicie mnie nakręciły. nieźle się zapowiada. niby klimat to połączenie Piły, Milczenia owiec i Kryminalnych zagadek, ale scenariusz jest świeży i bardzo dobry. Recenzje zbiera same pozytywne.
premiera światowa już była, natomiast polska ma się odbyć 11 kwietnia.

jakie jest wasze zdanie na ten temat? ja już się nie mogę doczekać...

ZEDYTOWANE PRZEZ MODERATORA
Ostatnio zmieniony 2008-11-09, 18:15 przez johny bescik, łącznie zmieniany 3 razy.
Alicjaa
Forrest Gump

Re: Nieuchwytny

Post autor: Alicjaa » 2008-03-29, 16:27

[shadow=darkred]Widziałam zwiastun, też słyszałam że film jest dobry, ponoć trzyma w napięciu i zaskauje nagłymi zwrotami akcji. Ja pewno się na niego wybiorę! :)[/shadow]
yunika
Forrest Gump

Post autor: yunika » 2008-03-30, 20:31

Ja też słyszałam, że jest dobry. Orginalny scenariusz, świetna obsada (m.in. Diane Lane!) no i ogólnie dopracowany na ostatni guzik. Z niecierpliwością czekam na 11 kwietnia.. :)
icek
Forrest Gump

Post autor: icek » 2008-03-31, 20:35

Muzyka: Christopher Young, więc jak dla mnie bomba, bo on raczej w jakąś chałturę by nie wszedł - no chyba że już wszystko zeszło na psy:) Ale jako idealista wierzę w to, że film pokaże klasę, no a poza tym faktycznie amerykańskie recenzje w zdecydowanej większości są pozytywne! I Diane Lane.....ach....
Dunia
Forrest Gump

Post autor: Dunia » 2008-04-01, 16:42

Po za tym wszystkim, wiecie czego się jeszcze dowiedziałam? Że jednym z producentów Nieuchwytnego jest Howard Koch (Hawk), znany z takich filmów jak "Osaczony", "Niebiosa mogą zaczekać" i innych wspaniałych!
Ja się napewno wybieram. :)
icek
Forrest Gump

Post autor: icek » 2008-04-01, 22:40

Dunia pisze:Po za tym wszystkim, wiecie czego się jeszcze dowiedziałam? Że jednym z producentów Nieuchwytnego jest Howard Koch (Hawk), znany z takich filmów jak "Osaczony", "Niebiosa mogą zaczekać" i innych wspaniałych!
Ja się napewno wybieram. :)
Hawk to małe piwo przy innym producencie - Garym Lucchesi - on "maczał palce" w filmach, które juz praktycznie do klasyki przeszły - Ojciec chrzestny III, Egzorcyzmy Emily Rose, Uciekająca panna młoda - co by o nich nie mówić, są to filmy sukcesu, więc przed Nieuchwytnym świetlana przyszłość:P
icek
Forrest Gump

Post autor: icek » 2008-04-04, 10:32

Mam tylko nadzieję, że te wszystkie superlatywy nie są przesadzone, bo wiążę z filmem duuże nadzieje:) no ale jak do tej pory Hoblit jescze nie zawiódł :-D
Alicjaa
Forrest Gump

Post autor: Alicjaa » 2008-04-04, 17:42

Teraz też na pewno nie zawiedzie! To będzie następny przykład na potwierdzenie jego niezykłych zdolności twórczych. Poza tym on zawsze pracuje z tą samą, sprawdzoną ekipą, która swobodnie pozwala mu realizować jego wizje :)
icek
Forrest Gump

Post autor: icek » 2008-04-10, 20:59

No i ekipa i tym razem nie zawiodła:) byłem na pokazie przedpremierowym i powiem tak: czapki z głów przed Hoblitem! Genialnie zrobiony film oparty na równie genialnym pomyśle! Super!
Alicjaa
Forrest Gump

Post autor: Alicjaa » 2008-04-11, 17:34

Tak!! Zdecydowanie się zgadzam :D Film świetny, bardzo klimatyczny, pozwala się zanurzyć w sobie że tak powiem, choć momentami potrzebowałam się upewnić, że bezpiecznie siedzę sobie w kinie ;)
woocash
Forrest Gump

Post autor: woocash » 2008-04-12, 10:20

Nie no słuchajcie mistrzostwo świata!! No może trochę przesadzam z tym mistrzostwem, ale w tym momencie jeszcze bez posiadania perspektywy czasu po obejrzeniu, uważam, że film ŚWIETNY!! siedziałem przed ekranem jak zaczaowany, normalnie tak nabudowane napięcie, że hoho!
Alicjaa
Forrest Gump

Post autor: Alicjaa » 2008-04-12, 13:33

I jeszcze długo po seansie nosi się ten film w sobie i nie pozwala on o sobie zapomnieć..
Ichigo
Forrest Gump

Post autor: Ichigo » 2008-04-12, 13:36

Hmmm, widziałem film i muszę przyznać, że rzeczywiście zostawia ślad w człowieku. A poza tym, prościej mówiąc-jest zajebisty!! Dobrze poprowazdona akcja, świetna gra aktorska i muzyczka twórzą klimat jak ich mało na ekranach!
woocash
Forrest Gump

Post autor: woocash » 2008-04-13, 19:02

No pozostawia ślad ewidentnie i to baaaaardzo wyraźny. Mam ochotę przejść się jeszcze raz do kina i znowu obejrzeć film trochę wnikliwiej, uważniej...Póki co to jestem w poseansowej euforii :-o
johny bescik
Forrest Gump

Post autor: johny bescik » 2008-04-13, 22:50

mnie szczerze powiedziawszy zmusił do przeanalizowania tego co się dzieje z ludźmi i w ludziach w związku z siecią. takie socjologiczno - psychologiczne rozterki. myślę, że to bardzo ważne, że film skłania do przemyśleń.
Alicjaa
Forrest Gump

Post autor: Alicjaa » 2008-04-14, 20:31

To jest właśnie to, co odróżnia ten film od innych tego typu-to nie tylko świetny thriller, ale też inteligentna produkcja skłaniająca do myślenia. Moją uwagę zwrócił problem upubliczniania i robienia rozrywki z cierpienia i śmierci innych ludzi. W filmie znalazły się nawet odniesienia do nie tak dawnych wydarzeń, np: opublikowanej w sieci morderstwa na dziennikarzu, która była bardzo chętnie oglądana przez internautów.
woocash
Forrest Gump

Post autor: woocash » 2008-04-14, 21:26

Zgadzam się z Wami, bo mimo że Nieuchwytny ma trzymać w napięciu i generalnie dawać rozrywkę, to porusza bardzo aktualne problemy, co zdecydowanie podnosi jedgo wartość.
johny bescik
Forrest Gump

Post autor: johny bescik » 2008-04-14, 22:51

owszem, ale wiele osób nie zauważy tego i powie - o kolejna piła - a do jakich refleksji skłaniała piła?

ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak ich zachowanie w sieci wpływa na innych ludzi. dla niektórych filmik x w sieci jest czymś do pośmiania się, dla innych jest osobista tragedią/wstydem. nie odnosi się to tylko do morderstw. ile dzieci, których wygłupy trafiają do netu przeżywa załamanie nerwowe, albo dziewczyny, których zdjęcia są umieszczane po lekkiej obróbce w photoshopie gdzies na jakiś "włochatych portalach"... świat upadł na głowę...
woocash
Forrest Gump

Post autor: woocash » 2008-04-15, 09:04

Załamanie nerwowe to jedno, a przecież coraz częściej głośno jest o tym, że takie "wygłupy" kończą się dużo gorzej niż samym załamaniem, bo idzie ono dalej i prowadzi - niestety - do samobójstw, a to jest już za późno, żeby czegokolwiek żałować. Więc jeśli chociaż u kilku osób Nieuchwytny ruszy jakąś szarą komórkę, to chyba można mówić o znaczącym sukcesie......
icek
Forrest Gump

Post autor: icek » 2008-04-16, 21:20

Zabrałem dziś moją siostrę do kina na Nieuchwytnego i miałem z niej niezłe śmiechy - hahahah jak się rzucała na fotelu przy każdym gwałtowniejszym momencie :mrgreen: no ale tak to jest iść z kimś o słabych nerwach!
johny bescik
Forrest Gump

Post autor: johny bescik » 2008-04-16, 22:09

hahah znaczący sukces - błagam - ruszy kilka komóek na jak długo? na tydzień, moze dwa? trzeba to drążyć! jeden uchwytny nie wystarczyć. proces należy eskalować!
woocash
Forrest Gump

Post autor: woocash » 2008-04-18, 11:13

Oczywiście, że trzeba, ale trzeba też od czegoś zacząć, a film wyświetlany na całym świecie, szeroko komentowany i w dodatku uznany za dobry jest bardzo dobrym początkiem. Bo byle produkcja mogłaby nie trafić do NIKOGO, bo zwyczajnie ludzie nie mieliby do niej dostępu. A tu powstał nagle film, który jest normalnie wyświetlany w kinach i który może zapoczątkować jakiekolwiek działanie. To jest dobry start, byle by go nie zmarnować.
johny bescik
Forrest Gump

Post autor: johny bescik » 2008-04-18, 21:53

myslisz, ze ktoś postanowi podnieść szpadę i iść dalej? przykro mi, ale nie sądzę, bo ludzie mają to w nosie, szczególnie w Polsce, gdzie .... eh... szkoda gadać...
woocash
Forrest Gump

Post autor: woocash » 2008-04-18, 22:03

Może jestem idealistą, ale tak - wierzę w to... Wierzę - może naiwnie - że świat nie zejdzie na psy, że co drugi człowiek nie stanie się psychopatą, że dzieci kończąc osiem lat nie będą umiałą posługiwać się pistoletami - wierzę w to, bo wiele więcej mi nie zostało. Może popłynąłem troche w tych porównaniach, ale patrząc dalekobieżnie, tak właśnie może być.......
Idealistycznie mam nadzieję, że robienie takich filmów jak Nieuchwytny w pewnym momencie będzie przyczynkiem do ruszenia jakiejś machiny. Ja po prostu mam taką nadzieję.......
iskierka
Terminator

Post autor: iskierka » 2008-04-26, 23:48

musze przyznac ze film jest swietny, trzyma w napieciu, dawno nie ogladalam tak dobrego filmu z tego rodzaju gatunku, przewaznie robia gnioty. Film ma kilka niedociagniec, ktore bardzo rzucaja sie w oczy np. gdy policjantka na samym koncu wyciaga sobie knebel z ust zamiast krzyczec do kamery gdzie jest, nie mowi ani slowa. Jednego zaluje ze nie poszlam na ten film w lutym do kina ino ogladalam na kompie.
ODPOWIEDZ