To nie jest kraj dla starych ludzi

Miodzio
Indiana Jones
Posty: 248
Rejestracja: 2007-01-11, 19:45
Lokalizacja: Pabianice

To nie jest kraj dla starych ludzi

Post autor: Miodzio » 2008-03-04, 10:43

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Joel Coen , Ethan Coen
scenariusz: Joel Coen , Ethan Coen
zdjęcia: Roger Deakins
muzyka: Carter Burwell
produkcja: USA
data premiery: 2008-02-15 (Polska) , 2007-05-19 (Świat)
obsada: Tommy Lee Jones, Josh Brolin, Javier Bardem, Kelly MacDonald, Woody Harrelson

Fabuła:
Filmowa opowieść rozpoczyna się w chwili, kiedy Llewelyn Moss (BROLIN) znajduje porzuconą półciężarówkę, wokół której leżą ciała pomordowanych mężczyzn. Na tylnym siedzeniu natomiast znajduje się pakunek z heroiną i dwa miliony dolarów w gotówce. Zabierając pieniądze, Moss inicjuje łańcuch przemocy, której nie jest w stanie powstrzymać nawet prawo w osobie starzejącego się i pozbawionego złudzeń szeryfa Bella (JONES). Kiedy Moss usiłuje zbiec ścigającym go ludziom – w szczególności tajemniczemu zabójcy, dla którego ludzkie życie znaczy tyle, co rzut monetą (BARDEM) – akcja filmu rozwija się ukazując amerykański dramat, w który wplątane są tak starożytne tematy, jak te biblijne i tak współczesne jak nagłówki porannych gazet. (żródło: stopklatka.pl)

Genialny film. Tutaj wszystko jest perfekcyjne. Pierwsze co zaskakuje to kompletny brak muzyki. Bez niej też można stworzyć wybitny film. Co więcej jej brak w ogóle nie przeszkadza. Zamiast niej słyszymy chociażby wiatr, który częstwo odwiedza tereny pokazane w filmie.
Gra aktorów po prostu zachwyca. Lee Jones i Brolin są świetni, ale najlepszy w mojej opinii jest Bardem w rewelacyjnej roli Antona Chigurha - mordercy, który na pewno przejdzie do najbardziej rozpoznawalnych kinowych psychopatów. Sceny, w których na jego twarzy pojawia się uśmiech są niezapomniane. :)
Perfekcyjne są w NCFOM także montaż i reżyseria. Bracia Coenowie po lekkich filmach jakie ostatnio robili stworzyli znowu coś poważnego. Podoba mi się w NCFOM także wątek filozoficzny. Wcale nie odbieram go jako nudny. Trudno nie zgodzić się z starym szeryfem mówiącym o zmianach jakie zaszły, o niepotrzebnej przemocy. Końcówka filmu w mojej opinii jest niezwykle udana. Daje do myślenia.

10/10.
Azgaroth
Tyler Durden
Posty: 445
Rejestracja: 2006-12-07, 16:39

Re: To nie jest kraj dla starych ludzi

Post autor: Azgaroth » 2008-03-05, 18:48

Film jest idealny i dopracowany pod każdym względem. Doskonałe kreacje aktorskie, które na długo zostaną zapamiętane, świetna fabuła i dbałość o każdy detal. Postać Antona Chigurha jest naprawdę fascynująca. Film wręcz hipnotyzuje, jest niesamowicie cichym filmem, pozbawiony karkołomnej akcji, a i tak wciąga od pierwszej do ostatniej minuty. Oscary w 100% zasłużone.
ODPOWIEDZ