Strona 1 z 1

Obłędny rycerz

: 2007-07-23, 00:25
autor: ble
Obrazek


Info o filmie:
reżyseria: Brian Helgeland
scenariusz: Brian Helgeland
zdjęcia: Richard Greatrex
muzyka: Metallica, Carter Burwell, Phil Lynnot
produkcja: Tim Van Rellim, Brian Helgeland, Todd Black
data premiery: 2001-09-07 (Polska) , 2001-03-08 (Świat)
obsada: Heath Ledger, Mark Addy, Rufus Sewell, Shannyn Sossamon, Paul Bettany, Alan Tudyk

Fabuła:
Akcja filmu toczy się w XIV wieku. Młody giermek William marzy o tym, aby brać udział w turniejach rycerskich, nie pozwala mu na to jednak jego niskie pochodzenie. Kiedy umiera pan Williama, giermek wyrusza w drogę, podczas której poznaje pisarza Chaucera. Ten deklaruje swą pomoc w sfałszowaniu dokumentów, dzieki którym William przeistoczy się w rycerza... (żródło: FilmWeb)

No cóż. Zacznę od tego, że mimo wielu negatywnych (nie mówię, że nieuzasadnionych) opinii na temat 'Obłędnego...', film mi się podobał. Może dzięki obsadzie (tak, przyznaję, Heath Ledger to jeden z moich ulubionych aktorów), może muzyce, albo zdjęciom. Możliwe, że sam motyw średniowieczny (choć tak daleki od prawdy) mnie zachęcił. Najprawdopodobnie to wszystko razem. Tak, wiem, fabuła jest kiepska. Naciągana, oklepana itd. Mówią - głupi film. Ale czy często trafiacie na te 'mądre'? Albo inaczej. Czy zawsze chcecie oglądać 'mądre' filmy? Warto sięgnąć po 'Obłędnego...' chociaż, żeby się odprężyć po męczącym dniu. I nie patrzeć na niego krytycznym okiem, a wtedy można zobaczyć całkiem miłą komedyjkę.

Re: Obłędny rycerz

: 2007-07-23, 07:47
autor: Mela0607
Ja nie uwarzam, ze ten film jest głupi, tylko może nie dla mnie, chociaż przyznam że można spędzić przy nim miło czas, może jednak widziałam filmy o wiele lepsze od niego, albo takie które mi się bardziej podobały i też coś podobnego jesli chodzi o fabułę czy epokę, ale sie tam nie będę czepiać, bo było jednak kilka sytuacji na których pojawił się uśmiech, ble nie przejmuj sie co mówią inni, mów jak sama uważasz, a będzie Ci to wynagrodzone ;) (ja się dopiero w piątek o tym przekonałam i zmieniłam się na pogląd innych osób)

Re: Obłędny rycerz

: 2007-07-23, 10:04
autor: ble
Mela0607 pisze:ble nie przejmuj sie co mówią inni, mów jak sama uważasz
Ale ja się broń Boże nie przejmuję. Po prostu wyrażam swoją jakże cenną opinię :-P . Ale przyznam, że jeszcze kiedyś miałabym różne obawy tego typu. Szczęśliwie dla mnie już zmądrzałam... ;)

Re: Obłędny rycerz

: 2007-07-25, 09:13
autor: Inspiration
Po ten film zapewne nigdy bym nie sięgneła gdyby nie Heath Ledger, jeden z moich ulubionych aktorów ;) No i właśnie straciłabym dość niezłą rozywkę gdybym odrzuciła tą pozycję, bo grałby tam ktoś inny. Nie zawsze mam ochotę na coś ambitnego, czasem oczy warto nacieszyć lekkimi filmami jak 'Obłędny rycerz' :)

Re: Obłędny rycerz

: 2007-08-15, 10:44
autor: Aquariia
W filmie podobały mi się głównie sceny z Paul'e Bettany. Przypadła mi do gustu jego postać. Fabuła była banalna, ale można poświęcić czas na ten film. Niby komedia, ale nie powiem żebym się uśmiała na tym filmie.

Re: Obłędny rycerz

: 2007-08-15, 20:05
autor: Aletheia
Paul Bettany jest tu świetny. Jak to szło? "Przechadzamy się po ogrodach jego niepokoju... !!!" :-D

Czytałam różne wybrzydzania na ten film. Że co robi Queen na turnieju, że nierealistyczne, że coś tam jeszcze. To wszystko szukanie dziury w całym. Ja też mogę napisać, że dziewczyna głównego bohatera wygląda mało średniowiecznie, a już najmniej jej ciuchy. I co z tego? To nie dokument, tylko radośnie wariacka stylizacja na Średniowiecze. Ja to kupiłam.
Zresztą realia są. Tam gdzie warto. Choćby brak ławek w katedrach - fakt historyczny, a przy okazji świetny efekt wizualny. Ta przestrzeń, te witraże...

Wyjątkowo spodobał mi się pomysł na udowodnienie miłości, czyli "Jak kochasz to przegraj". Otóż to :one:

Zauważyliście coś ciekawego? Formalnie rzecz biorąc ten film nie był przeznaczony dla dzieci. A jednak, wbrew temu czego się spodziewamy po średniowiecznych tematach i klimatach, nie pada ani jeden trup. (No, nie licząc tego na początku ;-) ) Główny zły został potraktowany, można rzec, sportowo. W tym sensie, ten film jest bardziej z gatunku sportowych, niż historycznych. No cóż, chcieli nakręcić film o turniejach. Czy to wina filmowców, że kopie wyszły z użycia i film trzeba było osadzić w Średniowieczu? :roll:

Jedno mnie strasznie wkurza - polski tytuł :639: Jak zwykle tfurczość naszego dystrybutora. Nie dość, że brzmi idiotycznie, to jeszcze diabli wzięli nawiązanie do Geoffreya Chaucera, postaci bądź co bądź autentycznej.

Re: Obłędny rycerz

: 2008-09-28, 11:11
autor: Dudidum
Jako komedia jest to film żałosny. Nie włożył bym go do tego gatunku filmu ale to nie zależy ode mnie. Zgadzam się. Jest to film przy którym można spędzić miło czas. Ale oglądany poraz drugi... nie bardzo. Skala: 4/10

Re: Obłędny rycerz

: 2012-11-11, 20:17
autor: amelia123
dla mnie fajny film familijny,ale nie komedia,raczej nie ubawiłam się jakoś specjalnie.Historyjka trochę bajkowa,banalna,ale ciekawa.

Re: Obłędny rycerz

: 2014-11-24, 15:39
autor: Niebieski
Taki typowy film na raz. Całkiem przyjemny, ale bez rewelacji. Raczej nie znajduje się na mojej liście polecanych filmów.

Re: Obłędny rycerz

: 2015-09-22, 14:54
autor: agakowalska
pozytywne słowo o tym filmie można powiedzieć głównie za sprawą Heatha Ledgera, takie odniosłam wrażenie ... :-/ :-/