Brazil

Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Brazil

Post autor: BlackDog » 2007-07-05, 11:48

Obrazek
Info o filmie:
reżyseria: Terry Gilliam
scenariusz: Tom Stoppard , Charles McKeown
zdjęcia: Roger Pratt
muzyka: Michael Kamen
gatunek: Komediodramat
data premiery: 1985-12-31 (Polska) , 1985-02-20 (Świat)
obsada: Jonathan Pryce, Robert De Niro, Ian Holm, Bob Hoskins

Fabuła:
Sam Lawry jest technokratą w społeczeństwie przyszłości. Marzy o życiu, w którym mógłby oderwać się od technologii i biurokracji i spędzić wieczność z kobietą jego snów. Próbując naprawić błąd z niesłusznym aresztowaniem Lawry spotyka kobietę swoich marzeń - Jill Layton. W międzyczasie zostaje oskrażony o podłożenie bomby i teraz Sam i Jill muszą się ukrywać. (żródło: filmweb.pl)

Co tu dużo mówić. Mój ulubiony film z rewelacyjną fabułą, niesamowitymi kreacjami aktorskimi (Pryce!, Holm!), świetną muzyką i zaskakującym zakończeniem. Chyba najlepszy film Gilliama. Na uwagę zasługuje znakomite przedstawienia świata totalitarnego, okraszone niezwykłymi momentami (to wchodzenie do mieszkania pana Buttle - majstersztyk). Świetne dialogi, zaskakujące zwroty akcji i ten niezastąpiony gilliamowski humor. Po prostu piękne. Komu się nie podobało? :)
Mela0607
Agent Smith

Re: Brazil

Post autor: Mela0607 » 2007-07-05, 12:37

Chyba mi... tzn. nie widziałam jeszcze całego filmu, ale widziałam niemal połowę i jakoś już nie chcę do tego wracać, dla mnie to było bezsensu ta cała sytuacja, ale czy ja się tam znam?! Nie! Więc mnie nie słuchajcie! Ale nie mam pojecia co wszyscy widzą w tym filmie, może dlatego, że jest tak zniewalająca obsada?! Nie wiem i nie mi to osądzać... ale to jednak nie dla mnie...
Azgaroth
Tyler Durden

Post autor: Azgaroth » 2007-07-07, 13:33

Genialny film i mimo wszystko mało komediowy. Świetna wręcz absurdalna antyutopia.
jaxcromwell
Vincent Vega

Post autor: jaxcromwell » 2010-03-27, 19:11

Gilliam u szczytu formy, i genialny De Niro. Cudownie absurdalny i realny. Gorąco polecam;)
ODPOWIEDZ