Szkoła Rocka

yrek
Agent Smith

Szkoła Rocka

Post autor: yrek » 2007-06-11, 22:03

Obrazek
reżyseria - Richard Linklater
scenariusz - Mike White
zdjęcia - Rogier Stoffers
muzyka - Craig Wedren
Obsada - Jack Black, Joan Cusack, Joey Gaydos Jr.

Komedia opowiada historię pewnego rockmana Dewey'a Finna który zostaje wyrzucony ze swego zespołu i wpada w poważne tarapaty finansowe.
By zarobić na czynsz, Dewey - podając się za nauczyciela - podejmuje pracę w szkole. Jedyną szansą zdobycia większych pieniędzy może okazać się dla niego udział (i zwycięstwo!) w lokalnym konkursie dla młodych talentów. Bohater postanawia utworzyć zespół rockowy złożony ze... swych szkolnych podopiecznych.

Jako fan tegoz typu muzyki nie moglem przejsc obojetnie obok takiego tytulu. Juz po przeczytaniu fabuly przygoda glownego bohatera przypadla mi do gustu tym bardziej, ze gral go Jack Black. Ogladalo sie go bardzo przyjemnie i z usmiechem. Szkoda tylko ze nie ze smiechem... Brak wlasnie tego elemntu najbardziej doskwiera tej komedii. Grunt, ze nie zaluje posiwieconego czasu. Polecam fanom rocka gdyz znajdziecie tu nazwy kilku ciekawych kapel.
ble
Tyler Durden

Re: Szkoła Rocka

Post autor: ble » 2007-06-12, 15:04

Bardzo milusi film. Fajna muzyczka. Jack Black w porządku. Myślę, że można obejrzeć bez wątpliwości, czy tej 1,5h nie możnaby poświęcić na coś innego.
Solar
Indiana Jones

Post autor: Solar » 2011-12-24, 01:06

Trochę zbyt dziecięco-słodko-umoralniający w sumie. Poza tym w tym filmie więcej się o muzyce gada, niż jej jest :P
Juanfran
Vincent Vega

Post autor: Juanfran » 2011-12-29, 14:09

Za lukrowe jak dla mnie. Rock do rock :P
Polecam "The Boat that Rocked" za to!!
Solar
Indiana Jones

Post autor: Solar » 2011-12-29, 21:45

Juanfran pisze:Za lukrowe jak dla mnie. Rock do rock :P
Niech on nawet będzie trochę "dziecięcy", bo wiadomo, że jest skierowany do dzieci, ale cholera, niech będzie z jajami :P
ODPOWIEDZ