Strona 1 z 1

Wakacje Jasia Fasoli

: 2007-06-07, 19:34
autor: Fejna
Obrazek

produkcja : Wielka Brytania
gatunek: Komedia
data premiery: 2007-04-20 (Polska) , 2007-03-22 (Świat)
reżyseria ; Steve Bendelack
scenariusz: Hamish McColl , Robin Driscoll
od lat: 12
czas trwania: 89
dyst.: United International Pictures Sp z o.o.


Rowan Atkinson :Jaś Fasola
Max Baldry :Stiepan
Emma de Caunes :Sabine
Willem Dafoe :Carson Clay
Jean Rochefort :Kelner
Clint Dyer :Luther
Karel Roden :Emil Duszewski
Stéphane Debac :Kontroler

Jaś Fasola (Rowan Atkinson) dowiaduje się, że zdobył pierwszą nagrodę w loterii parafialnej - tygodniowe wakacje w Cannes na południu Francji, oraz nową kamerę wideo. Szczęściarz ma się tam wybrać w czasie słynnego festiwalu filmowego.
Bardzo szybko podróż na słoneczną Rivierę zamienia się w pasmo zwariowanych przygód. Niekonwencjonalne podejście do jedzenia owoców morza czy pomylenie taksówek - takich rzeczy po Jasiu zawsze można się spodziewać. Ale sytuacja staje się coraz bardziej absurdalna, gdy nasz bohater przypadkiem wplątuje się w uprowadzenie nieletniej osoby, zwycięża hitlerowskie wojsko oraz prezentuje swój film (co nie było planowane) na gali w Cannes. Czy może być jeszcze śmieszniej?


Film komediowy - wiadomo. Fabuła dosc skomplikowana jak na Jasia Fasole :P
Gra aktorska Rowana - zawiodłam sie. Komedia dobra na tzw. odmożdżenie. Mozna sie posmiac z kolejnych przygod znanego ciaparajdy. A jak wam sie podobał ?

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2007-06-07, 19:54
autor: Guskas
Fakt, można się pośmiac, ale w porównaniu do wcześniejszych przygód Jasia Fasoli moim zdaniem jest gorsza, może dlatego, że wszyscy znamy już Jasia i nic nowego nie zaprezentował :D Nie wiem, pośmiac się można było, ale zero rewelacji :)

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2007-06-08, 16:43
autor: Azgaroth
Film jest nudny i nieśmieszny gdzieś tak do połowy. Później zaczyna się rozkręcać, a finał jest świetny. Najlepsze jest wyśmianie reżyserów bezkrytycznie patrzących na swoją "ambitną" twórczość.

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2007-07-23, 15:21
autor: gotten
Można się pośmiać, jednakże wstęp jest zbyt długi. Fabuła nie zaskakuje - muzyka również. Co do gry aktorów, nie mam większych zastrzeżeń. Wielbicielom Jasia Fasoli polecam, gdyż nie mogą przegapić tej produkcji.

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2007-07-27, 20:05
autor: KhAn
Dla mnie ten film jest nudny. Oglądłem może 30min tego filmu i nie zamierzam wrócić do niego bo jak nigdy przy filmie o Jasiu Fasoli sie tak nie wynudziłem a myślałem, że się dobrze zabawie bo się nudziłem i miałem tak świetną zabawę, że się bardziej jeszcze wynudziłem.

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2007-07-30, 19:22
autor: Aquariia
W dzieciństwie bardzo podobał mi się Jaś Fasola w wersji odcinkowej, więc poszłam na ten film chociaż nie spodziewałam się po niem niewiedomo czego. Początek nudny, ale się rozkręciło. Przyjemnie się oglądało, ale nic specjalnego.
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale Jaś Fasola w jednym z serialowych odcinków zajadał się tym żarciem w muszelce, a tutaj wręcz przeciwnie.

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2008-03-23, 22:46
autor: Dudidum
Rowan Atkinson - ten aktor zawsze kojażył mi się z głupkowatymi filmami. Jednak ludzie będący zalogowani na tym serwerze, którzy są napewno znawcami filmowymi mogą napisać: Jak to... Przecież to wybitny aktor. Jednak trzeba być bardzo, bardzo dobrze obeznanym w filmach żeby go oglądać. Jaś fasola to ewidentny chaczyk do szczęścia Rowan'a Atkinson'a

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2008-04-19, 17:59
autor: Pandek
Przyznam, film nie jest rewelacyjny, ale pośmiać się można.I to całkiem często. Pan Atkinson podobał mi się tu zdecydowanie bardziej niż w telewizyjnej wersji "Jasia Fasoli". Według mnie całkiem przyjemnie. No bo w końcu czego innego można się spodziewać po panie Bean?

(Hm...Zastanawiam się czy trzecia w nocy to dobra pora na oglądanie takich filmów i wyrażanie potem o nich opinii?? ;-) )

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2008-05-25, 20:56
autor: Piotras003
Bede szczery rozczarował mnie ten film ,myślałem że bedzie lepszy ale tak sie nie stało i według mnie najgorsza komedia w której grał Rowan Atkinson ;-)

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2011-04-10, 19:54
autor: kuchar
Mimo że znamy i lubimy Mr Bean'a to ten film nie jest rewelacją, poprzednie filmy z jego udziałem były warte obejrzenia, jednak ten film to katastrofa, jak dla mnie nie ma momentów do śmiechu w tym filmie.

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2012-11-07, 20:56
autor: amelia123
fajny film z typowym angielskim humorem.

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2014-06-12, 09:20
autor: malabeatka
Nie bardzo mi się podobały "Wakacje Jasia Fasoli" - niby wszystko jest ok, ale nie zachwyca tak jak inne przygody tego bohatera.

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2015-05-14, 21:21
autor: szczuplaola19
Jestem fanką Jasia Fasoli. Faktycznie, mogłoby być lepiej, ale dla mnie jest ok. Klika razy oglądałam ten film i zawsze coś innego mnie śmieszyło ;) Podobało mi się wątek Jasia Fasoli i aktorki, która śpieszyła się na premierę filmu, w którym grała. Wzruszyłam się na zakończeniu w scenie odnalezienia ojca i syna w kinie na głównym podeście przed wszystkimi widzami ;P

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2016-10-13, 13:51
autor: Falka
Mnie się podobał, fajne widoki we Francji i ciepła historia z tym zagubionym chłopcem.

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2016-10-19, 12:33
autor: maksiu432
Jak dla mnie bardzo fajny film, dużo śmiesznych scen. Jak tańczyli na targu żeby zdobyć kasę na autobus, potem jak gonił samochód rowerem itp itd polecam bardzo !!!

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2017-05-19, 08:10
autor: Krzysiu Wiasa
Wlasnie skonczylem oglądać, Jas Fasola i wiadomo ze bedzie śmiesznie :-) polecam jesli ktos.nie.ogladal :-)

Re: Wakacje Jasia Fasoli

: 2019-12-01, 18:23
autor: boczek22
Zacznijmy od tego że naprawdę bardzo lubię oryginalnego Jasia fasolę (czyt.serial). Odcinki tam były mega proste i ogółem taki prosty slapstickowy humor jednak to jest jedna z najlepszych tego typu produkcji jakie widziałem. :-P A ten film:No jest tu trochę do pośmiania się ale bardzo mnie razi to że większość gagów to zrzyna z serialu i to często mniej zabawna. Plus nie widzę sensu na robienie dłuższych i bardziej rozbudowanych fabuł z tym bohaterem. Ale obejrzeć i pośmiać się spokojnie da.