Wredne dziewczyny

Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Wredne dziewczyny

Postautor: Issa » 2007-03-31, 13:37

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Mark Waters
scenariusz: Tina Fey
zdjęcia: Daryn Okada
muzyka: Rolfe Kent, Tim Mosley
gatunek: komedia obyczajowa, dla młodzieży
data premiery: 06.08.2004 (Polska), 19.04.2004 (świat)
obsada: Lindsay Lohan, Rachel McAdams, Jonathan Bennett, Lacey Chabert...

Fabuła:
Cady Heron (Lindsay Lohan) ma 16 lat. Do tej pory wychowywała się i uczyła w Afryce. Poznała tam przyrodę i zachowania zwierząt. Niestety jej rodzice postanawiają wrócić do Ameryki. Dziewczyna podejmuje naukę w liceum. Poznaje zachowania miejscowych uczniów, którzy coraz bardziej przypominają jej dzikie zwierzęta. Całe szczęście poznaje dwójkę przyjaciół. Jednak dziewczyna wstępuje do bandy "lateksów". W skład niej wchodzą trzy dziewczyny, które mają ogromne powodzenie u chłopców. Wszystkie są podporzątkowane jednak jednej - Reginie, dziewczynie, która w życiu ma wszystko. Jak z nowymi znajomymi poradzi sobie dziewczyna? I kim okaże się tajemniczy przystojniak Aaron? (żródło: filmweb)

Kumpela tak była zachwycona Wrednymi dziewczynami, że gdy film miał być emitowany w telewizji, po prostu musiałam go zobaczyć. Nie zawiodłam się.
Miałam pewne obawy co do gry aktorskiej Lindsay Lohan, którą znałam tylko jako piosenkarkę. Jednak zostałam mile zaskoczona jej umiejętnościami.
Wydaje mi się, że ten podział dziewczyn na puste lalki, plastiki i te normalne, że się wyrażę, został wyolbrzymiony, ale dzięki temu było wiele elementów humorystycznych. Całość ogląda się świetnie - jest ciekawie, są zagadnienia, z którymi i my się spotykami. Chętnie obejrzałabym go jeszcze raz.
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Re: Wredne dziewczyny

Postautor: BlackDog » 2007-03-31, 17:17

Ech. Już po kilku minutach filmu widziałem, że mam do czynienia z okropną, nudna i bezsensowną komedyjką w znanym stylu amerykańskim. Przepraszam, przepraszam, ale doszukiwanie się w tejże produkcji jakiś elementów, które mogą śmieszyć wydaje mi się bezsensowne. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Bo i tak nie uda się ich znaleźć.

Gra aktorska? Bez komentarza.

Jeden z najgorszych filmów jakie miałem przyjemność(?) oglądać.
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-03-31, 20:11

BlackDog zgadzam się z Tobą. Jak dla mnie beznadziejny film... Pusty film bez odrobiny przesłania, chociaż pewnie niektórzy jakieś przesłanie w tym znajdą. Gry aktorskiej lepiej nie oceniać, bo jej nie było. Film bez wartości !
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-03-31, 21:50

A mi się jednak podobał mimo głupiutkiej Lohan, może i nic nie wnosił nowego do życia codziennego, ale jednakże odnosi się do młodzieży i to jakie są dziewczyny...przyznam iż znam takie panienki, które się podobnie zachowują i wydaje mi się, ze to co było w filmie się sprzydałoby się im w realu :P Są to dziewczyny wredne, bez skrupółów i zdolne od wszystkiego byle tylko postawić na swoim :P hehe jednakże co do gry aktorskiej to nie mogę nic powiedzieć dobrego na ten temat... jedynie fajny koleś, Aaron:P ale również sie zbytnio nie wykazał, lecz nie ma się co dziwić skoro taki film ;)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2007-04-01, 11:00

Kolejny film o amerykańskich nastolatkach. Pusta komedia bez przesłania, chociaż trudno to komedią nazwać bo nic w niej śmiesznego nie było. Słaba gra aktorska ale czego by się spodziewać po Lindsay Lohan.
ble
Tyler Durden

Postautor: ble » 2007-04-02, 19:07

Ooo... Wasze opinie chyba są za bardzo przesadzone. Faktycznie, nie można tu mówić o wiekim kinie lub chociaż małym, ale przecież jest wiele takich głupiutkich (:P) filmów. Bez nich życie przeciętnej nastolatki po prostu nie miałoby sensu! Skąd miałyby brać przykład jak postępować jeśli nie od Lindsay Lohan! Pomyślcie trochę ;p

Jednym słowem jedna z wielu amerykańskich komedii i jeśli by porównywać ją właśnie w tej kategorii... Właściwie wszystkie są takie same.
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-04-02, 20:12

Wiesz ja nie uważam, że moja opinia jest przesadzona, a jak nastolatka szuka wzoru to niech sięgnie do książek. Ale z drugiej strony myślę, że takie płytkie filmy także są potrzebne, bo zdarzają się w życiu dni, kiedy myśleć się nie chcę, a na rozluźnienie dobry jest pusty film, przy którym można nie myśleć :P
ble
Tyler Durden

Postautor: ble » 2007-04-02, 21:13

blue berry pisze:a jak nastolatka szuka wzoru to niech sięgnie do książek

osobiście znam dużo dziewczyn, którym z trudem przychodzi przeczytanie lektury szkolnej, a co dopiero inne książki. Oby tylko się to nie odbiło na mojej psychice :P

blue berry pisze: a na rozluźnienie dobry jest pusty film, przy którym można nie myśleć

fakt.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-04-13, 22:36

Czasem w weekendowe wieczory, a raczej przełom soboty i niedzieli jestem w stanie strawić ten typ komedii. Wtedy jestem gotów poddać się takiemu odmóżdżaniu, gdyż nie mam nastroju na nic poważniejszego. "Wredne dziewczyny" są dobrym filmem na takie okazje. Nie rozumiem pretensji odnośnie aktorstwa Lohan, czy pozostałej trójki wrednych dziewczyn: przecież to nie są role, po których należy oczekiwać przebłysków geniuszu. Ważne, by kreacje były luźne, by dorosłym kobietom udało się wcielić w nastolatki. Na tle komedii młodzieżowych jest to istna perełka. Całość kpi nieco z gatunku, a przy okazji obyło się bez żartów w stylu spuszczania się do hot-doga.

blue berry pisze:Pusty film bez odrobiny przesłania, chociaż pewnie niektórzy jakieś przesłanie w tym znajdą.

Przesłanie błahe, ale alegoria z nastolatkami jest IMHO bardzo dobra.

A więcej tu: http://www.filmowo.net/recenzje/wrednedziewczyny.html
Fejna
Vincent Vega

Postautor: Fejna » 2007-06-07, 19:24

Typowa amerykanska komedia. Obejrzalo sie i tyle.
Awatar użytkownika
blek
Mad Max

Postautor: blek » 2007-08-08, 01:38

zostałam uraczona tym filmem w autokarze w drodze nad morze, a że była to już gdzieś 6 godzina jazdy i nudziło mi się niemiłosiernie to obejrzałam, w porównaniu z filmem o cheerlederkach (czy jak to tam się pisze), który nam puścili przed tym to ten nie był aż taki straszny :lol: chociaż nawet ten duet lesbijka + gej mi przypadł do gustu, a tak poza tym to taka głupawa amerykańska komedia dla nastolatków jakich pełno ;p no ale koleżanka obok mnie kochająca Lohan była prawie posikana ze szczęścia :-P
kurka_wodna
Forrest Gump

Postautor: kurka_wodna » 2008-09-17, 10:34

Bo film był naprawdę zabawny. Uważam, że co do gry aktorskiej można mieć wiele zastrzeżeń. Ale sam film był całkiem całkiem.

Wróć do „Komedia”