Strona 1 z 1

The Full Monty

: 2008-08-21, 16:17
autor: jelun
Obrazek

produkcja: USA , Wielka Brytania
gatunek: Komedia
data premiery: 1997-11-28 (Polska) , 1997-08-13 (Świat)
reżyseria: Peter Cattaneo
scenariusz: Simon Beaufoy
zdjęcia: John de Borman[...]
muzyka: Anne Dudley[...]
czas trwania: 91

obsada

Robert Carlyle :Gaz
Tom Wilkinson :Gerald
Mark Addy :Dave
Paul Barber :Horse
Steve Huison :Lomper
Hugo Speer :Guy
Emily Woof :Mandy
Lesley Sharp :Jean
William Snape :Nathan
Deirdre Costello :Linda
Bruce Jones :Reg
Paul Butterworth :Barry
Dave Hill :Alan
Andrew Livingston :Terry
Vinny Dhillon :Sharon

o filmie

Dwaj młodzi pracownicy stalowni w Sheffield tracą zajęcie w wyniku redukcji etatów. Gdy do miasta przyjeżdża męski zespół striptizerski, dwaj przyjaciele przedzierają się do budynku i obserwują entuzjastyczną reakcję damskiej widowni. Postanawiają założyć zespół. - by filmweb

The Full Monty to brytyjski film opowiadający o 6stce panów w różnym wieku ,którzy ze względów na trudne położenie swojego miasteczka ,a tym samym własne położenie ,postanawiają zostać Czippendejsami!Na czele całego przedsięwzięcia staje były robotnik ,pracujący niegdyś w fabryce Żelaza - Gaz.To on wpada na dziki i szalony pomysł negliżu za pieniądzę.Film opowiada o przeszkodach ,ktore nas spotykają w życiu, kompleksach i całkiem przyziemnych sprawach których można się doszukać.Wszytsko doprawione jest angielkim poczuciem humoru.
Reasumując film wart ściągnięcia ;).Na koniec jeszcze jedna opinia z portalu moorhold.net

Film jest bardzo pogodny, pozwalający na pewne refleksje. Próbując się w pewien sposób utożsamić z bohaterami, zostajemy zmuszeni do spojrzenia na siebie z przymrużeniem oka czy wręcz z ironią. Tego można próbować się nauczyć od Gaza i spółki. Chcą być striptizerami, ale daleko im do idealnej budowy ciała. Tym właśnie zwariowaniem powinniśmy się zarazić. Oczywiście nie trzeba tego brać dosłownie?