Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Lejdis

Miodzio
Indiana Jones

Lejdis

Post autor: Miodzio » 2008-08-17, 23:43

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Tomasz Konecki
scenariusz: Andrzej Saramonowicz, Anna Andrychowicz-Słowik, Anna Andrychowicz-Słowik, Ewa Sienkiewicz, Hanna Węsierska
zdjęcia: Tomasz Madejski
muzyka: Misza Hairulin, Hadrian Filip Tabęcki
produkcja: Polska
data premiery:
obsada: 2008-02-01 (Polska)

Fabuła:
"Lejdis" to komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały. Bohaterki filmu - podobnie jak bohaterki największych amerykańskich hitów "Seks w wielkim mieście", "Gotowe na wszystko" - to kobiety żyjące w dużym mieście, wyzwolone, nowoczesne i nieco szalone. Film opowiada o dwunastu miesiącach ich życia. (żródło: filmweb.pl)

Już na samym początku, gdy usłyszałem narrację Cezarego Pazury pomyślałem, że film będzie totalną kichą. Myliłem się. Było gorzej niż myślałem.
Zobaczyłem z 35 minut tego badziewia i wymiękłem. Może kiedyś zobaczę to do końca, ale naprawdę nie widzę, aby miało to sens. Już po tym co zobaczyłem mogę stwierdzić, że mamy do czynienia z kolejnym tragicznym polskim filmem. Przykre, że taka rzesza tak rozchwala ten film. Za co? Kompletnie nie wiem. Kondrat bluźniący w "Dniu świra" był zabawny, ale cztery kobiety z "Lejdis" walące bluzgami na prawo i lewo budzą we mnie zażenowanie i niesmak. Tak samo jak teksty o nietoperzu, który miał wzwód. To są żarty na poziomie dzieci z podstawówki. Jeśli kobiety wyzwolone to takie, których problemem są za duże dupy, a rozśmieszają je tak kretyńskie tekściki, jak ten powyżej, to ja dziękuję za takie kobiety wyzwolone.
"Lejdis" są co prawda lepsze od takiego dokonania polskiej kinematografii jak "Ja wam pokażę!". Ale ogólnie rzecz biorąc i jedno i drugie to filmowe ścierwo.

1/10.
Ostatnio zmieniony 2008-11-09, 18:09 przez Miodzio, łącznie zmieniany 1 raz.
anitka333333
Forrest Gump

Re: Lejdis

Post autor: anitka333333 » 2008-11-01, 20:41

Lejdis to na prawdę świetna komedia:) Pełno tekstów, które warto zapamiętać;) i świetna gra aktorska....
Na prawdę zdecydowanie dużo lepsze od Testosteronu. A Dereszowska to już samą siebie przeszła :lol:
silence
Forrest Gump

Post autor: silence » 2008-11-18, 20:29

Genialny film ;)
Ale tylko na babskie wieczory przy winie ;)
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2008-11-18, 21:40

Czy naprawdę nie można pisać trochę dłuższych, wnoszących coś do rozmowy postów?
ble
Tyler Durden

Post autor: ble » 2008-11-23, 21:41

Miodzio pisze:Kondrat bluźniący w "Dniu świra" był zabawny, ale cztery kobiety z "Lejdis" walące bluzgami na prawo i lewo budzą we mnie zażenowanie i niesmak
Bo przeklinający facet to nic takiego, ale jak kobieta przeklnie, to już to jest niesmaczne?

Lejdis... hm... Taka możnaby rzec jaltowa komedia na wieczór ze znajomymi. Nic ambitnego, nic głębszego. Takie filmy też powstają i co najważniejsze - są potrzebne!

Miodzio, problem 'za dużej dupy' jest dla kobiety poważnym problemem i nie powinieneś go ignorować. ;]
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2008-11-24, 18:12

ble pisze: Bo przeklinający facet to nic takiego, ale jak kobieta przeklnie, to już to jest niesmaczne?
Nie, nie o to chodzi. Konrad w "Dniu Świra" był zabawny, bo rzucając bluzgami tak naprawdę trafnie opisywał nasze bolączki i mówił to co większość Polaków chce będąc w podobnych sytuacjach powiedzieć, a nie ma na to odwagi, czy chęci (i nie - nie uważam tego filmu za ambitny, dla mnie to tylko komedia, ale komedia naśmiewajaca się z naszych wad) . Ot po prostu. A kobiety w Lejdis pieprzą głupoty dla samego pieprzenia. Dla mnie taka jest różnica. I nawet niechby sobie gadały takie głupoty, ale mnie to po prostu nie śmieszy (czy tekst o nietoperzu mającym wzwód jest naprawdę tak cholernie śmieszny?). Chociaż nie zaprzeczam, że mój odbiór Lejdis może być związany z faktem, iż generalnie nie lubię polskiego kina. Takie "Death Proof" z bluźniącymi kobitkami oglądałem z wielką frajdą.
ble pisze:Miodzio, problem 'za dużej dupy' jest dla kobiety poważnym problemem i nie powinieneś go ignorować. ;]
Dobrze wiedzieć. ;-)
ble
Tyler Durden

Post autor: ble » 2008-11-24, 18:57

Miodzio pisze:czy tekst o nietoperzu mającym wzwód jest naprawdę tak cholernie śmieszny?
Nie czuj się jakiś inny, mnie ten 'dowcip' też nie rozśmieszył. ;)

A komedia Lejdis jest lajtowa, a nie jaltowa... zedytowałabym, ale już nie mogę. :D
Dudidum
Vincent Vega

Post autor: Dudidum » 2009-03-14, 21:20

Zacznę od tego, że imię "Konrad" nie pisze się "kondrat". Sądze, że film "Lejdis" to film bardzo, ale to bardzo przeciętny. Jest wiele wątków z których można się nieźle pośmiac. Film "The Ring" ma posraną fabułę. Trzeba jednak stwierdzic, że czasem sie ryknie ze strachu. Tak samo jest z tym filmem. Brak fabuły, ale można ryknąc ze śmiechu. Co do nietoperzy... Może nie jest to jakieś dzieło w kwestii żartu, ale niektórych potrafi zwalic z nóg. Kwestia gustu. Osobiście także nie lubię polskich komedii, jednak w oko wpadła mi "To nie tak jak myślisz kotku". Polskie komedie mają to do siebie, że są żałosne. Patrz -> Francuski numer.

Pozdrawiam serdecznie!!
shera
Forrest Gump

Post autor: shera » 2009-03-19, 23:39

Oglądałam i nawet nie skończyłam go oglądać, nie przypadł mi do gustu, choć moja koleżanka jest nim zachwycona. Fakt czasem było z czego się pośmiać, ale dla mnie to za mało
katiuszka87
Jack Sparrow

Post autor: katiuszka87 » 2009-04-10, 13:58

Moim skromnym zdaniem, ten film powinien być opatrzony jakimś dużym, widocznym ostrzeżeniem w stylu "na własne ryzyko" albo "zastanów się, co robisz". Przytłaczająca ilość sztampy i filmowego kiczu. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.
Bohnam Carter
Forrest Gump

Post autor: Bohnam Carter » 2009-09-20, 22:07

Paradoksalnie: film, który miał być komedią, był przygbnębiający. Czemu? albowiem polskie realia nie pozwoliły stworzyć komedii, która by w tak swobodny sposób opowiadała o seksie.
Sceny łózkowe wciąz prudeyjne, momentami aż smutno. Bez namiętności i erotyzmu. Nawet Korba, która miała grać nimfomankę
(i tu kolejny przykład: kobeita, która uwielbia seks jest uważana za nimfomankę. Umówmy się: każda ZDROWA kobeita uwielbia seks!)
była pozbawiona w jakimś stopniu tej pewności w zdobywaniu, czy prawdziwej pasji.

Niezbyt udany film ludzi,. którzy chcieli chyba dogonić współczesne filmy, w których tak liberalnie 9zdorow) podchodzi się do tematyki seksu, związków, etc.

na zasadzie: "Chciałabym/chciałbym, ale się wstydzę".
lukas81
Forrest Gump

Post autor: lukas81 » 2009-11-06, 15:07

Moim zdaniem, fajny film, bardzo się śmiałem, po oglądnięciu nie ma uczucia straconego czasu.
kuchar
Vincent Vega

Post autor: kuchar » 2011-04-10, 19:51

Lejdis to świetny film, jest wiele ciekawych tekstów i sytuacji, film wypada lepiej niż Testosteron.
moore
Forrest Gump

Post autor: moore » 2012-03-27, 15:47

moim zdaniem ten film był faktycznie przygnębiający w swojej "zabawności". ale mianem kaszany bym go nie określała. niestety miałam nieprzyjemność zobaczyć choćby "to nei tak jak myślisz kotku", a były i gorsze - na "ciacho" czy "wyjazd integracyjny" się nie odważę.
kulturamasowa
Forrest Gump

Post autor: kulturamasowa » 2012-06-01, 12:30

Bardzo dobra komedia. W trochę za bardzo amerykańskim stylu.
Atena
Vincent Vega

Post autor: Atena » 2012-06-22, 10:54

Dobra komedia, w odpowiedzi na "testosteron" - jednak nie wiem czy ze względu na to, że jestem kobietą ale jednak Lejdis podobało mi się sto razy bardziej :)
drn
Jack Sparrow

Post autor: drn » 2012-07-26, 16:33

mi Lejdis nie przypadło do gustu, polska głupia komedia. Ja chociażby tak uważam. Oceniam ja na 2/10
amelia123
Indiana Jones

Post autor: amelia123 » 2012-11-07, 21:11

to bardzo fajny film,taki typowo na babski wieczór,przy ploteczkach.Można się pośmiać i pozastanawiać nad życiem.
ODPOWIEDZ