Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Krwawy diament

Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Krwawy diament

Post autor: Issa » 2007-11-24, 11:23

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Edward Zwick
scenariusz: Charles Leavitt, Edward Zwick, Marshall Herskovitz
zdjęcia: Eduardo Serra
muzyka: James Newton Howard
produkcja: USA
data premiery: 26.01.2006 (Polska), 08.12.2006 (Świat)
obsada: Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly, Djimon Hounsou

Fabuła:
Akcja filmu rozgrywa się podczas wojny domowej w Sierra Leone. Na wioskę Solomona Vandy'ego napadają rebelianci i całą jego rodzinę biorą do niewoli, zaś on sam zostaje skierowany do wydobywania diamentów w dolinie rzeki. Podczas pracy odnajduje jeden z największych diamentów i ukrywa go przed strażnikami. Wskutek akcji wojska Solomon trafia do aresztu, gdzie przez przypadek zapoznaje się z Dannym Archerem, który obiecuje mu pomóc odnaleźć rodzinę w zamian za diament.
(źródło: filmweb.pl)

Pierwsze, co przychodzi mi na myśl odnośnie tego filmu, to muzyka. Ścieżka dźwiękowa jest rewelacyjna, świetnie współgra z obrazem, stwarza klimat, dodaje napięcia... Może podoba mi się tak dlatego, że autor wzorował się trochę na Hansie Zimmerze.
Leonardo DiCaprio udowodnił mi, że jest nie tylko bożyszczem nastolatek, co dobrym aktorem.
Jennifer Connelly widziałam już w Requiem dla snu. Według mnie bardzo dobrze poradziła sobie z kreacją aktorską w Krwawym diamencie i z chęcią obejrzę ją w innych filmach.
Djimon Hounsou ten aktor też miał ciekawą rolę i świetnie się z niej wywiązał.
Fabuła jest ciekawa, akcja ma odpowiednie tempo, dobrze zostali dobrali aktorzy, wspaniała ścieżka dźwiękowa...
Polecam!
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Re: Krwawy diament

Post autor: Aquariia » 2007-11-24, 13:55

Również polecam i w stu procentach zgadzam się, co do muzyki. Muzyka i dźwięk te elementy są bardzo dobrze dobrane i oddają klimat filmu. Ciekawa i poruszająca historia. Ja osobiście nie zdawałam sobie do końca sprawy, jak może wyglądać wydobycie diamentów. I po co to wszystko? Żeby mieć jakieś gówniane świecidełko w pierścionku. Bardzo dobrze połączono tu dramat z kinem akcji. Interesująca jest postać samego Dannego Archera. DiCaprio świetnie poradził sobie z tą rolą. Do pozostałych aktorów również nie można mieć zastrzeżeń. Oprócz tego podobało mi się zakończenie. Taki połowiczny happy end był chyba najlepszym rozwiązaniem dla tego filmu.
Mystic
Vincent Vega

Post autor: Mystic » 2008-04-15, 19:09

Zaskakująco dobry Leo di Caprio. Wreszcie udało mu sie uciec przed etykietką romantycznego chłoptasia z Titanica. Każda jego kreacja filmowa jest coraz lepsza.
Co do filmu bardzo mi sie podobał.
Miszka Kozlov
Terminator

Post autor: Miszka Kozlov » 2008-04-16, 05:44

Mystic pisze:Zaskakująco dobry Leo di Caprio.
Wcale mnie nie zaskoczył, wiedziałem że jest dobrym aktorem
Mystic
Vincent Vega

Post autor: Mystic » 2008-05-01, 14:52

Cuker pisze:A ja tego wcześniej nie wiedziałem powiem szczerze
Leo jest dobrym aktorem, po prostu rola w Tytanicu przeslonila reszte dokonan i zaczeto patrzec na jego walory fizyczne a nie na gre aktorska. Na szczescie powoli acz mozolnie idzie w dobra stronę.
yrek
Agent Smith

Post autor: yrek » 2009-07-08, 15:36

Swietny film w każdym calu. Obsada, fabuła, muzyka. Jedyne co może gryźć to ten nieco przesycony bohateryzm Danego. Już w połowie wiadome było że to dobry człowiek przez co zakonczenie nie zaskoczylo. Mimo to polecam.
amelia123
Indiana Jones

Post autor: amelia123 » 2012-11-10, 13:36

podzielam zdanie,że Leo jest dobrym aktorem,w tym filmie pokazał,że potrafi grać nie tylko w łzawych romansidłach,jako aktor potrafi wspaniale wcielić się w swoje role.
ODPOWIEDZ