Strona 1 z 1

Imigranci (Dheepan)

: 2015-11-02, 11:29
autor: filmidło
Za niecałe dwa tygodnie w kinach, wybieracie się?

reżyseria: Jacques Audiard
scenariusz: Jacques AudiardThomas BidegainNoé Debré
gatunek: Dramat
produkcja: Francja
premiera: 13 listopada 2015

Złota Palma Najlepszy film Jacques Audiard

Fabuła: Bojownik ze Sri Lanki ucieka z udawaną rodziną do Francji, gdzie obejmuje posadę dozorcy.

Re: Imigranci (Dheepan)

: 2015-11-23, 09:23
autor: premierka
Imigranci dobry film!
Pierwsze sceny wojny pokazują od czego uciekaja nasi bohaterowie, potem Paryż, kótry miał być rajem, a znów uciekali, od policji, bo handlowali badziwiem póbując zarobić, no i jak został dozorcą wydawało się, że już będzie tylko lepiej, z górku, a tu też nie tak latwo... Gangi. Francja niby chce pomagać, ma jaieś urzędy a sobie nie radzi. A co dopiero u nas by było, jakbyśmy tak zaczęli szerzej orzyjmować uchodźców? Wydaje mi się, że nie jesteśmy na to gotowi.

Re: Imigranci (Dheepan)

: 2015-11-23, 09:36
autor: filmidło
Ja też już po seansie. Mocny film, który zostaje jeszcze w głowie długo po seansie. Pokazuje, że czasami warto spojrzeć na coś z czyjegoś punktu widzenia, spróbować się postawić w sytuacji kogoś innego, bo nigdy nie wiadomo co nam przyniesie los...

Re: Imigranci (Dheepan)

: 2015-11-25, 09:55
autor: ancekabance
Mnie bardzo poruszyła. Szczególnie podoba mi się to, że pokazali tę historię z perspektywy samych imigrantów, a nie osób trzecich. Zmusza to widza do próby utożsamienia się z bohaterami, zrozumienia ich problemów. Bardzo dobry!

Re: Imigranci (Dheepan)

: 2016-10-10, 10:55
autor: Alifix
Bardzo dobry film - wciągający i trzymający w napięciu. Jestem ciakawy na ile odwzorowuje realia paryskich przedmieść zamieszkałych przez emigrantów.