Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Co gryzie Gilberta Grape'a

Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Co gryzie Gilberta Grape'a

Post autor: Aquariia » 2007-06-05, 16:41

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria - Lasse Hallström
scenariusz - Peter Hedges
zdjęcia - Sven Nykvist
muzyka - Alan Parker , Björn Isfält
gatunek: Komedia obycz.
data premiery: 1993-12-31 (Polska) , 1993-12-17 (Świat)
Obsada: Johnny Depp, Leonardo DiCaprio, Juliette Lewis, Mary Steenburgen,
Darlene Cates, Laura Harrington, Mary Kate Schellhardt

Fabuła
Gilbert mieszka z matką, dwiema siostrami i młodszym niedorozwiniętym bratem gdzieś na prowincji, w domu, który się powoli rozsypuje. Gilbert jest odpowiedzialny za utrzymanie całej rodziny. Pewnego dnia w miasteczku zatrzymują się dwie turystki, które na zawsze odmienią los Gilberta.(filmweb.pl)
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Według opisu jest to komedia obyczajowa, ale ja w tym filmie nic śmiesznego nie widzę. Za każdym razem jak oglądam ten film coraz bardziej mi się podoba. Wzruszający i porusza ważne problemy. Gilbert, który poświęca się dla bliskich. Staje się głową rodziny. Najgorsze jest to, że nie ma szansy na zmianę i musi tkwić cały czas w małym nudnym miasteczku. Bardzo dobra obsada. Nie będę oryginalna mówiąc, że Leonardo DiCaprio, Johnny Depp bardzo dobrze odegrali swoje role.
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Re: Co gryzie Gilberta Grape'a

Post autor: BlackDog » 2007-06-05, 17:02

Mam szczęście, bo posiadam ten film i zawsze mogę do niego wrócić. DiCaprio jest tu rewelacyjny, chyba jego życiowa rola. Ja jednak dostrzegłem w tej produkcji jakieś śmieszne elementy, owszem nie są one tak bardzo istotne, ale na pewno występują. Dobry film.
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones

Post autor: Ovë » 2007-06-05, 18:21

Z filmów, które z nim widziałem moim zdaniem Leo lepszy był w ‘Aviatorze’ i ‘Romeo+Julia’. Rola w ‘Co gryzie…’ jak sam powiedział kiedyś w wywiadzie była dla niego bardziej zabawą aniżeli wyzwaniem aktorskim i zgadzam się z tym w zupełności. Nie była ona szczególnym wyzwaniem, bo nie jest, wbrew pozorom, złożona technicznie.
Awatar użytkownika
Guskas
Terminator

Post autor: Guskas » 2007-06-06, 13:40

Świetny film, widziałam go 3 razy i za każdym razem mi się podobał :). Leonardo naprawdę zagrał świetnie, nawet pasował do tej roli :D.
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-06-08, 10:45

Tak sie zachwycacie małym Dicaprio a przecież gwiazdą tego filmu jest Johnny Depp :-D Bez niego filmu by nie było, jest to kolejny dowód na wszechstronnośc tego aktrora. Ale troche o filmie. Ładny, wzruszający, świetnie zrealizowany, arcydziełem nie jest ale należy do czołowki swojego gatunku. Polecam na babski wieczór ;-)
blue berry
Tyler Durden

Post autor: blue berry » 2007-06-09, 08:29

Świetny film. Porusza głębsze problemy i trzeba się przy nim trochę skoncentrować. DiCaprio i Johnny Depp fenomenalni. Lewis trochę bladła przy Deppie, ale jej rola też taka niczego sobie.
ble
Tyler Durden

Post autor: ble » 2007-06-25, 00:43

Tak. Smutny, porusza ważne problemy życiowe, wspaniały. Chciałabym mieć takiego brata jak Gilbert. Jeśli chodzi o resztę... Johnny Depp jak zwykle genialny (szczerze mówiąc nie wiem, czy w którymś z jego filmów taki nie był... ;) ), DiCaprio też. Ogólnie film oceniam na bardzo dobry. Popłakałam się. To chyba mówi samo za wszystko.
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2009-08-05, 21:17

Film piękny, bo prosty. Dlaczego prosty skoro daje nam wiele do myślenia...? Prosty dla mnie dlatego iż przedstawia nam proste, codzienne życie pewnej prostej rodziny. To jest film niezwykły o zwykłych ludziach. Zaskakuje, bawi, imponuje, skłania do tego by przemyśleć wiele spraw, wiele problemów, by choć na chwilę spojrzeć w inny sposób na nasze życie, zastanowić się nad tym co robimy, a co zamierzamy zrobić. Tak jak Gilbert. A ja Depp'a i DiCaprio stawiam na równi 9/10
Betka
Vincent Vega

Post autor: Betka » 2011-01-24, 16:21

Rewelacujna rola młodego, Di Caprio, wracam do tego filmu od czasu do czasu, za każdym razem coraz bardziej sie zachwycając.
ODPOWIEDZ