Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Whiplash - Genialny! Niesamowity! Najlepszy!

Filmywmetrze
Forrest Gump

Whiplash - Genialny! Niesamowity! Najlepszy!

Postautor: Filmywmetrze » 2015-03-10, 12:21

O tym filmie niewiele napisać byłoby grzechem. To jeden z tych, które urzekają i budzą najwyższe emocje od pierwszej do ostatniej minuty.

Pierwsza scena filmu daje nam obraz bohaterów. Dzielny młody student Andrew Neimann ćwiczy grę na perkusji. Postać genialnego nauczyciela Terence’a Fletcher’a od razu budzi w nim respekt. Ten od początku jest „dziwny” – każe grać ale nie chce słuchać. Już wtedy film się podoba. Kolejne minuty to naprawdę świetna gra na emocjach chyba każdego widza. Zaczynamy współczuć głównemu bohaterowi i mocno dopingować go aby wreszcie zadowolił swojego mentora. Są tu wzloty i upadki, są porażki i sukcesy. I choć nauczyciel jest okropny to budzi ogromny szacunek… również mój. Obserwujemy jak pod jego wpływem zmienia sie Andrew, jak z chłopca staje się facetem i jak przekracza granice talentu a czasem nawet człowieczeństwa i własnej godności. Mamy jednak wrażenie, że Fletcher ma wszystko zaplanowane, wie że obcuje z wielkim talentem i nie zamierza zaprzepaścić szansy na jego rozwój, choćby kosztem własnej osoby. Jednocześnie jest pewien swoich metod nauczania i nie zmieni ich za żadne skarby. Wzorując się na historii genialnego muzyka chce w ten sam sposób wznieść na piedestał chwały swojego ucznia. Doskonale wie, że nie znalazł się on w jego zespole przez przypadek.

Muzyka jest tu wspaniałym tłem a niekiedy to film jest tłem dla muzyki. Trzeba też wspomnieć o genialnej roli J.K Simmons’a, bo po prostu wkomponował się w postać Fletcher’a idealnie. Ostatnia scena filmu gdy Andrew gra jak w transie zwyczajnie powala a moment uśmiechu i skinięcia głową przez Terence’a cudownie dopełnia satysfakcje z seansu.

Wróć do „Dramat | Obyczaj”