Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Czarny Łabędź.

Ukaszenkooo
Vincent Vega

Czarny Łabędź.

Post autor: Ukaszenkooo » 2011-07-14, 21:29

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Darren Aronofsky
scenariusz: Mark Heyman ,John J. McLaughlin ,Andres Heinz
zdjęcia: Matthew Libatique
muzyka: Clint Mansell
produkcja: USA
data premiery: 1 Września 2010
obsada: Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel, Barbara Hershey, Winona Ryder, Benjamin Millepied, Ksenia Solo, Kristina Anapau, Janet Montgomery,
Sebastian Stan.
Fabuła:
Nina (Natalie Portman) jest baleriną w jednym z najlepszych zepołów baletowych w Nowym Jorku. Panuje tam zimne wyrachowanie. Baletnice zrobią wszystko, by zepchnąć w dół dziewczynę, która tylko stanie o stopień wyżej niż one. Zbliża się kres kariery Beth i rozpoczyna się polowanie na jej miejsce w "Jeziorze Łabędzim". Główną rolą jest postać Odett, królowej łabędzi. Rola ta jest trudna, bo balerina będzie musiała grać zarówno słodkiego "Białego Łabędzia", jak i mrocznego "Czarnego Łabędzia". Oczywiście Nina pretenduje do roli tego pierwszego, ale czy będzie umiała pokazać pazurki i zostać "Czarnym Łabędziem"? Czas płynie, a Nina desperacko próbuje odnaleźć swoją ciemną stronę. Wtedy zauważa w zespole dziewczynę wyglądającą jak ona. Za każdym razem, kiedy próbuje do niej podejść, dziewczyna odwraca się. W końcu spotyka ją po próbie. Ma na imię Lilly (Mila Kunis) i wygląda jak Nina. Nie jest jednak jej wierną kopią. http://www.filmweb.pl/film/Czarny+%C5%8 ... 010-526137

Film bardzo mi się spodobał. Uwielbiam takie dramaty. Bardzo dobra gra aktorska umieszczona w równie ciekawej fabule. Układy taneczne na wysokim poziomie.
10/10
Bates
Indiana Jones

Re: Czarny Łabędź.

Post autor: Bates » 2011-07-14, 21:35

Na duży plus rzecz jasna Oscarowa Portman i jak zawsze pełna emocji muzyka Mansella. Końcówka wymiata, a poza tym dobrze pokazano nieustępliwą rywalizację o role i relacje matki z córką. U mnie bynajmniej solidne 8/10.
Ukaszenkooo
Vincent Vega

Post autor: Ukaszenkooo » 2011-07-14, 21:35

Ej co tak słabo? Film zasługuje na większą ocenę ;p
Bates
Indiana Jones

Post autor: Bates » 2011-07-14, 21:39

W sumie wiele aspektów mnie się w "Czarnym Łabędziu" podobało, chociażby jeszcze wspomnieć o świetnym montażu, ale jakoś wzbraniam się od wyższej oceny. Już "Zapaśnika" cenię bardziej.
Ukaszenkooo
Vincent Vega

Post autor: Ukaszenkooo » 2011-07-14, 22:39

Ochh.. Zapaśnik nawet nawet ale nie dla mnie przegrywa z Łabędziem ;)
buba
Forrest Gump

Post autor: buba » 2011-08-01, 22:09

Bardzo dobry film. Świetna rola Portman, która wspaniale ukazała obsesję powoli przeradzającą się w obłęd. Ogromna ambicja głównej bohaterki doprowadziła ją do szaleństwa. I jeszcze apodyktyczna, surowa matka, budząca irytację, wstręt, być może nawet nienawiść. Dobrze ukazana ciemna strona baletu, rywalizacja, ciągła presja, przerośnięte ambicje. Film doskonale pokazuje, że granica między ambicją a szaleństwem jest bardzo cienka. Warto też wspomnieć o przepięknych ujęciach, niektóre z nich zapierają dech w piersiach. Zapewne nie raz wrócę do tego filmu.
aneczka_brie
Forrest Gump

Post autor: aneczka_brie » 2012-02-13, 13:35

Mnie się film bardzo podobał.
Schizofreniczna z lekka postać Portman zdecydowanie przyćmiła wszystko, a scena z Vincentem Casselem, gdy on ja uwodzi jest nieziemska.
Dodatkowo ta wspaniała muzyka i taniec - magia.
vanga
Forrest Gump

Post autor: vanga » 2012-04-18, 15:55

Mnie sie film podobał. Był "magiczny". Portman wyglądała pieknie.
amelia123
Indiana Jones

Post autor: amelia123 » 2012-11-05, 13:56

film pokazujący realia, nawet w dzisiejszych czasach wywiera spore poruszenie.Zaraz po jego premierze wszyscy zaczęli masowo sprawdzać jak na prawdę wygląda życie małych dzieci w szkołach baletowych.Jak się okazuj,takie filmy są bardzo potrzebne,a temat nadal aktualny.
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Post autor: Dolly » 2013-03-31, 14:31

Film rewelacyjny. mOgłabym go ogladac dzisiątki razy. BYłam na nim w kinuie dwa razy. Ukazuje bardzo realistycznie i plastycznie destrukcję opanowująca człowieka. Świetbie się go ogląda, mocno i urzekający!
janeczek
Forrest Gump

Post autor: janeczek » 2014-08-25, 12:16

Aronofsky tym filmem jeszcze uratował swoją reputację po "Zapaśniku", nie można mu nic zarzucić, porządnie zrobiony film.
Margarita
Forrest Gump

Post autor: Margarita » 2014-09-02, 12:54

"Czarny labedz" to zdecydowane, mocne kino, co w przypadku Aronofsky'ego nie jest niczym niezwyklym. Temat, ktory rezyser podejmuje, jest wciaz, w waskich kregach showbiznesu baletowego, tematem tabu. To dosc zamkniety, hermetyczny swiat, ktory ukazuje jedynie to, co mozna zobaczyc podczas spektakli baletowych. Dobrze skontruowa opowiesc o rywalizacji i obsesji w swiecie, gdzie kazdy krok jest surowo oceniany i analizowany. Hipnotyzujaca rola Natalie Portman oraz Vincenta Cassela. W mojej skali 8/10.
jadeite
Forrest Gump

Post autor: jadeite » 2014-09-08, 16:26

Kiedy oglądałam po raz pierwszy, byłam zachwycona klimatem filmu, scenariuszem i rewelacyjną Portman. Film zaliczam do jednego z moich ulubionych. Nie należy zapominać też o muzyce - Clint Mansell rewelacyjnie zaadaptował muzykę Czajkowskiego.
Moim zdaniem, film psychodeliczny i mocny.
ODPOWIEDZ