Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Wyznania gejszy

blue berry
Tyler Durden

Wyznania gejszy

Post autor: blue berry » 2007-03-16, 22:55

Obrazek
Info o filmie:
reżyseria: Rob Marshall
scenariusz: Robin Swicord, Doug Wright
zdjęcia: Dion Beebe
muzyka: John Williams
gatunek: melodramat
data premiery: 2006-03-10 (Polska) , 2005-11-29 (Świat)
obsada: Ziyi Zhang, Ken Watanabe, Michelle Yeoh

Fabuła:
Chiyo Nitta jest córką ubogiego rybaka. Gdy jej matka zapada na śmiertelną chorobę, ojciec sprzedaje Chiyo i jej siostrę do Kioto. Dziewczynka trafia do domu, w którym kształcą się kandydatki na gejsze. Życie Chiyo staje się pasmem udręk: bita, poniżana, zmuszana do pracy ponad siły, z trudem przystosowuje się do nowego życia. Mijają lata i mimo intryg podstępnej rywalki Hatsumomo kopciuszek Chiyo wyrasta na jedną z najbardziej znanych gejsz w Japonii lat trzydziestych. Marzą o niej najpotężniejsi mężczyźni – lecz ten, którego ona sama skrycie kocha, jest poza jej zasięgiem.. (żródło: filmweb.pl)

Oceniam film bardzo pozytywnie. Ze strony wizualnej jest po prostu genialny - Oscar za kostiumy, scenografię i zdjęcia. Z ekranu kuszą nas orientalne stroje i cały ten klimat jest zachowany. Montaż i praca kamerą także stoją na wysokim poziomie. Muzyka pana Williamska jak zwykle świetna (Grammy, Złoty Glob, BAFTA i nominacja do Oscara). Jedyny zarzut mam co do fabuły. Miejscami jest zbyt uciążliwa, a akcja rozwija się naprawdę powoli. Mamy tu do czynienia z orientalnym Kopciuszkiem, bo wszystko krąży wokół jednego tematu. O Gejszach z tego filmu też żadnych konkretów się nie dowiemy, ale mimo wszytsko podoba mi się ten obraz. Jeśli ktoś szuka jakiegoś lekkiego filmu, który ma nacieszyć oko to "Wyznania Gejszy" jest do tego genialnym filmem. Ocena 7/10
iskierka
Terminator

Re: Wyznania gejszy

Post autor: iskierka » 2007-03-16, 23:15

film jest swietny, lubie tego rodzaju filmy ukazujace zycie innych kultur. Ogladalam ten film z przyjemnoscia 8/10
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Post autor: Issa » 2007-03-17, 12:42

Kostiumy, scenografia, obraz epoki, kultura innego kraju - to wszystko jest oddane bardzo dobrze. Aktorki ładniutkie. Ale jakoś nie zachwycił mnie ten film. Oglądało się miło, ale nie chciałabym jeszcze raz powtórzyć seansu.
Tak jak autorka tematu uważam, że film Wyznania Gejszy dobrze sprawdzi się w wolny wieczór, żeby nacieszyć oko i rozluźnić się.
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones

Post autor: Ovë » 2007-03-17, 14:56

iskierka pisze:film jest swietny, lubie tego rodzaju filmy ukazujace zycie innych kultur. Ogladalam ten film z przyjemnoscia 8/10
Cały problem w tym, że "Wyznania" z kulturą Japonii mają tyle wspólnego co A. Lepper z Noblem w dziedzinie fizyki. Lepiej sięgnijcie po rewelacyjną książkę, która jest zupełnie inna niż film.
iskierka
Terminator

Post autor: iskierka » 2007-03-19, 23:05

Ovë pisze:Cały problem w tym, że "Wyznania" z kulturą Japonii mają tyle wspólnego co A. Lepper z Noblem w dziedzinie fizyki. Lepiej sięgnijcie po rewelacyjną książkę, która jest zupełnie inna niż film.
widzisz tylko ja mam jeden problem, jak ogladne film, nie dam rady czytac ksiazki (albo na odwrot) na podstawie ktorej powstal film, nie moge sie przemoc, poniewaz zawsze porownywalam ksiazke do filmu i sie wkurzalam jak cholera, bo czegos nie bylo, albo bylo cos calkiem innego.
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones

Post autor: Ovë » 2007-03-22, 16:44

nie dam rady czytac ksiazki (albo na odwrot) na podstawie ktorej powstal film, nie moge sie przemoc, poniewaz zawsze porownywalam ksiazke do filmu i sie wkurzalam jak cholera, bo czegos nie bylo, albo bylo cos calkiem innego.
Wiesz, ja mam podobnie. Jednak to jest wypadek, gdy spokojnie możesz powieść przeczytać, jest tak różna od filmu, w którym wyciągnięto wątek romansowy (w powieści to zaledwie oś napędzająca akcję), że możesz prawie wszystko zbudowac w wyobraźni od nowa. Poza tym to jedna z najlepiej napisanych anlojęzycznych książek jakie w ostatnich trzech latach czytałem.
blue berry
Tyler Durden

Post autor: blue berry » 2007-03-22, 22:37

O tak ! Co do książki to naprawdę jest genialna, o wiele lepsza niż film :) Książka arcydzieło, film fajny, ale wiele mu brakuje...
ODPOWIEDZ