Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Hooligans

yrek
Agent Smith

Hooligans

Post autor: yrek » 2007-03-13, 12:46

Obrazek
Reżyseria Lexi Alexander
Scenariusz Dougie Brimson , Lexi Alexander
Zdjęcia Alexander Buono
Muzyka Christopher Franke, Machine Head
Gatunek: Dramat
Obsada:
Elijah Wood
Charlie Hunnam
Claire Forlani
Marc Warren
Leo Gregory

Utalentowany student dziennikarstwa na Harvardzie - Matt zostaje niesłusznie wyrzucony z uczelni. Wyjeżdża do Londynu, do siostry, aby zerwać z przeszłością. Tam poznaje Pete'a, który wprowadza go w świat zagorzałych kibiców piłki nożnej. Jedność i siła fanów West Ham United daje mu poczucie pewności siebie, jakiej do tej pory mu brakowało. Okazuje się jednak, że w świecie, do którego wkroczył, dominuje nienawiść do dziennikarzy. Ekipa zaczyna podejrzewać, że Matt jest rasowym dziennikarzem w "szalikowym" przebraniu. Siła drużyny, która miała go wzmocnić, nieoczekiwanie obraca się przeciwko niemu.

Jeden z najlepszych filmow 2005 r. Siwtnie ukazana codziennosc angielskich "kiboli". Zreszta nie tylko angielskich. Swietnie zagrana rola przez Chrliego Hunnama. Ogolnie rezyser bardzo trafnie dobral obsade. Film obejrzec powinni nie tylko fani "soccera". Ogolnie nie widzialem zadnych brakow nie zawiodlem sie rowniez gdy siegnalem po niego. Tak wiec zachecam. 8/10
Mela0607
Agent Smith

Re: Hooligans

Post autor: Mela0607 » 2007-03-13, 15:59

Oj tak zgadzam sie, ponieważ naprawdę jest dobry :) co rzadko się ostatnio zdarza... w końcu mogłam zobaczyć Elijah'a w innym filmie bardziej rzeczywistym bo cały czas wspominałam go jako hobbita :) no i w tej komedi i niby horror "Oni" hehe ale tam jednak był również całkiem niezły, ale młody :) Claire Forlani nie miała zbyt trudej roli tak też cały film przedstawiał rzeczywistość jaka niestety panuje...hehe ta dzisiejsza młodzież...:P
Ocky
Indiana Jones

Post autor: Ocky » 2007-03-13, 19:13

mnie tam jakos specjalnie nie zachwycil.Przyznam,ze liczylam na cos, co mnie wgniecie w fotel, a jakos nie wyszlo. Przy takich filmach. jak sie chce z nich zrobic cos jeszcze poza obrazkiem w sam raz do piwa, to trzeba mocno rozbudowac charaktery psychologiczne bohaterow. To jest taki film, w ktorym sama fabula ciagnie opowiesc, aktorzy nie maja tu prawie nic do roboty. Szkoda
iskierka
Terminator

Post autor: iskierka » 2007-03-17, 00:13

Film jest fajny, 1 raz oglaalam film o kibicach :P. Bardzo dobrze zagral Charlie Hunnam, Wood zszedl na drugi plan, zreszta on mi jakos do tego filmu kompletnie nie pasuje.7/10
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Post autor: BlackDog » 2007-04-14, 09:18

A ja tam nawet lubię Elijaha i jego rola w "Hooligans" nie jest wcale taka zła. Ogólnie film robi dosyć dobre wrażenie, ale nie jest to jakaś wielka produkcja do której będzie się często wracać. Ot, porządne kino.
AmciuPamciu
Forrest Gump

Post autor: AmciuPamciu » 2007-12-30, 16:39

Ostatnio bardzo lubię filmy o takiej "brytyjskiej rzeczywistości" i muszę przyznać że hooligans jest najmniej z nich realistyczny. Ja wiem że wcale taki być nie musi. Chcę jednak zaznaczyć że jest to tylko piękna bajka o kibolach którzy walczą o "honor klubu". Miły film ale bardzo a to bardzo naiwny.
Mariczanka
Jack Sparrow

Post autor: Mariczanka » 2008-10-08, 23:27

Nie można się spodziewać ,że film z taką fabułą zachwyci / zainteresuje dużo ludzi.mnie się spodobał czyli nie jest jakiś nijaki. Na pewno kiedyś powrócę do niego bo ma coś w sobie - wchodzi w tematykę niezgłębioną przez zwyczajnego zjadacza chleba. Właściwie to coraz częściej wolę wracać do niektórych nawet niezbyt genialnych niż oglądać nowo powstałe płytkie produkcje.
masterweb
Vincent Vega

Post autor: masterweb » 2012-09-04, 17:44

mocny film, kocham takie sceny. Fabuła angilków kocham to.. super film. Nie miał krzty złego klimatu, same pozytywy no cud malina.

NIE jedna osoba powiem że film jest bardzo brutalny i nie ma w nim nic do, bo mogło wpłynąć na zachwyt , czy zadowolenie z oglądania. Tak zgadza się.. , ale nie ma jak pokazać jak jest naprawdę na boisku i jak ludzie się zachowują pod wpływem adrenaliny ;)
maniak_92
Vincent Vega

Post autor: maniak_92 » 2013-06-18, 22:31

Ten film to prawdziwe dzieło sztuki. Pokazany brutalny świat kibicowskiego środowiska, ale również aspekt ciężkich problemów tych ludzi, którzy niekoniecznie są tymi złymi i okrutnymi, ale też mają swoje uczucia i wiele zmartwień również związanych z swoim postępowanie. Bardzo dobra rola głównego bohatera. Matt, który niesłusznie został wyrzucony z uczelni wstępuje do ekipy kiboli West Ham'u United, ale przez swój brak szczerości dochodzi do awantury, która kończy się zdradą ze strony Bov'a. Sama końcówka jest niezwykle wzruszająca. Film ma swój niepowtarzalny klimat. Ciągle dominuje we wszystkich scenach charakter takiego połączenia smutku, dumy i poczucia braku bezpieczeństwa. Szkoda, że kończy się to śmiercią Pitta. Film ten oglądałam po wielokroć i mam zamiar dalej to robić :)
ODPOWIEDZ