Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Zielona Mila

Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Zielona Mila

Post autor: BlackDog » 2006-08-10, 16:25

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Frank Darabont
scenariusz: Frank Darabont
zdjęcia: David Tattersall
muzyka: Thomas Newman
gatunek: dramat
data premiery: 1999-12-06
obsada: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan

Fabuła:b]
Film psychologiczny. Strażnik więzienny wspomina swe przeżycia z czasów, gdy pracował w zakładzie karnym na południu Stanów Zjednoczonych. Kontrolował wtedy sekcję budynku, w której przebywali mordercy skazani na karę śmierci. Pewnego dnia w celi pojawił się czarnoskóry mężczyzna, obdarzony zdolnościami parapsychologicznymi. Sąd uznał go za winnego śmierci dwojga dzieci. (żródło: filmweb.pl)

Ten film jest przez wielu uznawany za najlepszy obraz w historii kina, wystarczy tylko spojrzeć na ranking filmwebu, aby sie przekonać. Na pewno film ten zasługuje na wielkie pochwały, ale jak dla mnie mimo wszystko za bardzo (nieco) skupił się rezyser na Hanksie. Nie przeszkadza mi to jednak bardzo, bo uznaje "Zieloną Milę" za jeden z moich ulubionych obrazów. Czy znajdę tu innych fanów tejże ekranizacji?
sylwu$
Mad Max

Re: Zielona Mila

Post autor: sylwu$ » 2006-08-10, 21:30

Najlepszy film tego typy jaki kiedykoliek miałam zaszczyt widzieć. Prawię sie popłakałam ;-)
Awatar użytkownika
Iwa
Jack Sparrow

Post autor: Iwa » 2006-08-11, 09:08

Dla mnie to najlepszy film jaki widziałam. Obejrzałam go mnóstwo razy i jeszcze mi się nie znudził. Po prostu genialny. Oczywiście świetny Tom Hanks, fajnie też zagrał Doug Hutchison (Percy Wetmore). Też na końcu mało co się nie popłakałam, ale były też momenty śmieszne. :-)
derial
Forrest Gump

Post autor: derial » 2006-08-23, 12:00

Podobnie jak za ekranizacje Szekspira powinien brać się Branagh, tak za adaptacje Kinga - Darabont. Po genialnych "Skazanych na Shawshank" kolejny film, który można nazwać, jeśli nie genialnym, to z pewnością bardzo dobrym.
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2006-08-23, 19:33

Świetny film, dla mnie nawet lepszy od "Skazanych..." Świetne aktorstwo, fabuła(ale to już zasługa Kinga :) ), smutne zakończenie. Te 3 godziny które trwa film schodzą naprawdę błyskawicznie. Jeden z lepszych filmów które dotychczas obejrzałem :) .
Theoricus
Jack Sparrow

Post autor: Theoricus » 2006-09-17, 11:07

Ooo! Dawno temu oglądałem "Zieloną Milę" i pamiętam jakie na mnie zrobiła świetne wrażenie :) Myslę, że to jedna z najlepszych ról Toma Hanksa - oczywiście z tych kilku filmów, które oglądałem. Nie czytałem niestety książki, więc ciężko mi film ocenić od strony jej ekranizacji, ale sam w sobie jest naprawdę super :-D Wspaniała historia i dająca wiele do myślenia, jeśli dobrze pamiętam to byłem mocno poruszony tym filmem. Zdecydowane 9/10 :)
Gossip_Girl
Mad Max

Post autor: Gossip_Girl » 2006-09-22, 17:46

"Zielona mila" to jeden z najlepszych filmów jakie widziałam. Wciągający, trzymający w napięciu do końca, wzruszający itd itp.... można tak dłuugo.
Ale zgadzam się z BlackDog, "ale jak dla mnie mimo wszystko za bardzo (nieco) skupił się rezyser na Hanksie" - zgadzam się.... Ale i tak film jest OK
Freddy K.
Jack Sparrow

Post autor: Freddy K. » 2006-11-28, 16:19

Rewelacyjny film. Można dużo o nim pisać, ale powiem tylko tyle, że jest bardzo, bardzo dobry. Wstyd się przyznać, że obejrzałem tylko raz, ale na pewno niedługo do niego wrócę, bo trochę czasu wolnego się znajdzie na te 3 godziny dobrze poświęconego czasu. Gra aktorów, fabuła i wykonanie - super. Moja ocena - zawsze 10/10.
P.S. Przyznam się też, że naprawdę się trochę popłakałem w zakończeniu jak na znanym nam czarnoskórym została odby egzekucja. Ten film naprawdę był smutny i zasłużył na te nagrody, które zdobył.
Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Post autor: Scourge33 » 2007-01-23, 12:54

Bardzo poruszający film: drugie wspaniałe dziecko Franka Darabonta i Stephena Kinga...
Myślę że zgodzicie się ze mną ze nie można obok tego obrazu przejść obojętnie, na mnie swoje piętno odcisnął. Głupio się przyznać i nie mówcie o tym nikomu ale popłakałem się jak dzieciak... ;-p Troszeczkę racji jest w stwierdzeniu że Hanks zdominował film, ale to tylko świadczy o klasie tego aktora, nie wiem czy ktoś inny miał większe predyspozycje do tej roli....
Zasłużone 9/10...
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Post autor: Issa » 2007-03-06, 22:39

Nie zaliczyłabym Zielonej Mili do ulubionych filmów, ale obojętnie wobec tego dzieła przejść się nie da.
Film jest ciekawy, poruszający, wciągający. Trzy godziny mijają bardzo szybko. Nie czytałam książki, więc nie wiem, jak się ma do adaptacji. W każdym razie fabuła jest bardzo dobra, tak samo jak gra aktorska. Nie mam nic do zarzucenia.
Hmm... 9/10.
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2007-03-08, 19:05

Świetny film. Rewelacyjna gra nie tylko Hanksa, ale i reszty aktorów wcielających się w policjantów i więźniów. "Zielona Mila" wzrusza i zmusza do myślenia. Zapada w pamięci. Jeden z lepszych filmów jakie widziałem.
iskierka
Terminator

Post autor: iskierka » 2007-03-09, 00:04

film jest kapitalny, jeden z moich ulubionych, pamietam ze jak go 1 raz ogladalam to na koncu plakalam:). Hanks zagral kapitalnie, za ten film bardzo go lubie:)
blue berry
Tyler Durden

Post autor: blue berry » 2007-03-14, 18:32

Film dobry :) Niektórzy narzekają na czas, ale przynajmniej mamy do czynienia z dokładną adaptacją. Świetna gra Toma Hanksa i Michaela Clarka Duncana, świetny scenariusz :) Lubię ten film, ale mimo wszystko czegoś mi w nim brakuje. Reżyseria i praca kamerą są takie zwykłe... Tak dokładnie trzymają się książki, że aż mnie to troche znudziło. Nawet retrospekcja jest wzięta z książki. Z jednej strony wielki plus, z drugiej wielki minus :)
kala
Forrest Gump

Post autor: kala » 2007-05-23, 21:05

Bardzo mi się podobał ten film bardzo wciągający troche za długi ale bardzo smutna końcówka płakałam jak bóbr ale bardzo warto obejżeć ten film Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
Guskas
Terminator

Post autor: Guskas » 2007-05-25, 12:27

jeden z moich ulubionych filmów, jest bardzo ciekawy i nie da się przy nim oderwac wzroku, ale końcówka jesttaka przykra :(
yrek
Agent Smith

Post autor: yrek » 2007-06-22, 13:37

Bardzo wciagajacy, poruszajacy i dobry dramat. Swietni aktorzy i scenariusz. Film ktory trzeba zobaczyc mimo tych 3 godzin. Ksiazki nie czytalem ale wydaje mi sie ze zostala ona dobitnie przeniesiona na ekran nie tracac na swej wartosci.
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-07-07, 09:20

Bardzo dobra produkcja pod każdym wzgledem; gatunek; pierwszy dramat jaki przyciągnął mój wzrok, obsada; Tom Hanks rewelacja, zawsze myślałam, dlaczego wszyscy tak go ubóstwiają teraz już wiem, fabuła dostarcza wiele niezwykłych emocji, która jest tak bardzo rzeczywista i skłonna do refleksji... Reżyser pokazał zniewalający obraz, który zawsze pozostanie w mojej pamięci...
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-09, 11:49

Film przedewszystkim wstrząsacy i brutalny, świetnie wykreowane postacie (i tu niski ukłon w strone perfekcyjnej obsady) i dobitnie przedstawione stytuacja więźniów oczekujących na smierć. Relacje między więźniami a strażniakami są bardzo różne, dziwi mnie na przykład że ci strażnicy - mający doczynienia z mordercam, gwałcicielami i zwyrodnialcami - potrafią być tak...normalni (z wyjątkiem jednego pana sadysty). Są wyrozumiali, nawiązują koleżeńskie stosunki z więziniami, bywa nawet że sobie wspólnie żartują, a przy tym wszystkim mają świadomość że tego człowieka zaraz posadząna krześle elektrycznym. Może sie czepiam ale na to m.in zwróciłam uwage podczas oglądania tego filmu. Niemniej nie psuje to ogolnego wrażenia dramatu rozgrywającego sie w Zielonej mili.
Aha dodam tylko że jak ktoś sie spodziewa wilekiego rozlewu krwi, scen morderstw i gwałtow to sie rozczruje. Ten film buduje swój niepowtarzalny klimat przedewszystkim na dilalogach.
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Post autor: Dolly » 2008-06-30, 21:06

Super film, jeden z moich ulubionych... powala na kolana: autentyzmem, brutalnością; porusza i wzrusza widza... kocham go za fabułę, treść, obsade przede wszytkim... za wszytkie elementy tego filmu i książki...kocham go!!!
Christine
Mad Max

Post autor: Christine » 2008-06-30, 21:09

Film był świetny, tylko strasznie się skończył. Płakałam, jak małe dziecko.
Był taki inny i trochę dziwny...
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Post autor: Dolly » 2008-06-30, 21:28

Ja po obejrzeniu go po raz drugi tez się popłakałam, nie sposób na takim filmie utrzymac łez...
ODPOWIEDZ