Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

My Blueberry Nights

jelun
Forrest Gump

My Blueberry Nights

Post autor: jelun » 2008-08-20, 20:54

Obrazek

Produkcja: Chiny , Francja , Hongkong
Gatunek: Romans (nie wiedziałam gdzie to wpasować, bo nie ma odpowiedniego topicka)
Reżyseria: Kar Wai Wong
Scenariusz: Lawrence Block , Kar Wai Wong
Zdjęcia: Darius Khondji [...]
Muzyka: Ry Cooder [...]
Czas trwania: 111

Obsada
Norah Jones :Elizabeth
Jude Law :Jeremy
David Strathairn :Arnie
Natalie Portman :Leslie
Rachel Weisz :Sue Lynn
LaVita Brooks :Kobieta z kawiarni
Jan Falk :Opiekunka baru
Christy Hamilton :Terry (kelnerka)
Bill Hollis :Lekarz
Benjamin Kanes :Randy
Trent Dee :Sierżant policji
Hector A. Leguillow :Kucharz w kawiarni
Nate Bynum :Harlan
Chad Davis :Chłopak Elizabeth
Frankie Faison :Travis

Fabuła

Ujmując własnymi słowami film przedstawia podróż głównej bohaterki (w tym przypadku niestety Norah Jones), która przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu znacznia prawdziwej miłości.Dziewczyna szuka również swojej własnej tożsamości ,która w pewnym momencie została zachwiana.Podróż ma ukoić ból ,ale i pomóc Elizabeth w odbudowaniu bądź dopiero odkryciu swego własnego ja.
Spodziewalam się czegoś lepszego.Film okazał się tylko dobry.Fabuła jakoś mnie nie wciągneła.Film moim zdaniem psuje postać przedstawiona przez Norah Jones, czyli główną bohaterkę, która zwykle odpowiednio dobrana i wykreowana moze zmienić postać filmu.W tym przypadku zmienia tylko na niekorzyść.Wychodze z załozenia ,że osoba która zajmuje się zawodowo śpiewaniem, powinna się tego trzymać.Film jedynie podtrzymują postacie wykreowane przez Natalie Portman,Rachel Weisz i Juda Low'a.I tylko dzięki tym postacią film można ocenic następująco 6/10
Patrząc na jaśnieszą strone ,film w pewien sposób przykuwa uwage ,możliwe ,że to za sprawą ujęć ,które mają coś w sobie.
Reasumując film można obejżeć, ale bez większych emocji ;)
Mela0607
Agent Smith

Re: My Blueberry Nights

Post autor: Mela0607 » 2009-04-02, 13:01

Jeśli chodzi o gatunek to wzięłabym pod uwagę również melodramat, który najlepiej pasuje do tej produkcji; jest o życiu, o poznawaniu samych siebie, o miłości, o wolności i to jest jego głównym atutem. Jednakże montaż, obraz spełnia najważniejszą rolę w tym filmie jak i sama treść, która przemówi tylko do tych osób, które gubią się, ale za wszelką cenę chcą poznać coś nowego na temat własnej tożsamości, kim naprawdę są i doznać czegoś czego nie mogą doświadczyć w miejscu, gdzie spędzili większość swego życia. Jones mi tu kompletnie nie pasowała, ale po dłuższym zastanowieniu się doszłam do wniosku, że mogło być gorzej i mogłabym zobaczyć w głównej roli np. Holmes. Jude Law jest jak zawsze dobry i wydaje mi się, że w takich rolach czuje się najlepiej. Rachel Weisz - piękna, zjawiskowa, ale i szalona, dlatego też jej postać spodobała mi się najbardziej jak i nie mogę zapomnieć o Portman, która miała spory udział w filmie i po raz kolejny się sprawdziła (dziewczyna zna się na rzeczy) i wyglądała prześlicznie 7/10.
Awatar użytkownika
ishi
Vincent Vega

Re: My Blueberry Nights

Post autor: ishi » 2009-06-19, 21:29

Film bardzo klimatyczny, ale nie na każda porę dnia i nocy ;) Jeśli nie jest się w odpowiednim nastroju na "senne" klimaty, to myślę, że można się zniechęcić. Akcja rozwija się bardzo powoli, jednak nie jest to w żadnym stopniu minusem tego filmu. Właściwie trudno mi było znaleźć jakikolwiek minus.

Na pewno jednym z jego największych atutów jest znakomita ścieżka dźwiękowa. Ciężko jest przekazać w słowach jak genialnie współpracuje ona z obrazem i grą aktorską!

Jeśli zaś chodzi o aktorów, to moją faworytką okazała się Natalie Portman. Nie mogłam "nacieszyć" oczu jej grą, świetnie wyczuła swoją postać i stworzyła świetną kreację.
ODPOWIEDZ