Godziny

Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Godziny

Post autor: Dolly » 2008-06-16, 20:34

opis pochodzi z www.filmweb.pl

Historia życia trzech kobiet, z których jedna, to żyjąca w czasach współczesnych w Nowym Yorku wydawca książek, druga, typowa żona i matka, żyjąca pod koniec lat 40-tych. Trzecia to postać autentyczna - Virginia Woolf, znana pisarka ogarnięta obsesją samobójczą. Trzy różne kobiety, trzy różne epoki. Jest jednak coś co je połączy, coś co zmieni ich życie na zawsze.

MOja opinia:

Wspaniały film. Niesamowity. Intrygujący. Poruszający.
Nic dodać, nic ująć.
WSpaniała obsada, mitrzowska rola Jullianne Moore, Nicole Kidman (oscarowa rola) i Meryl Streep. Według mnie na zainteresiwanie zasługuje również odtwórca roli Richarda (nie pamietam nazwiska aktora). Cztery niesamwicie zagrane postacie. Nagrodę akademii dostała tylko Nicole Kidman... cóż, zasłuzyła na nią...
WEdług mnie to film psychologiczny, głęboki... wielowymiarowy. MOgłbym oglądać go dziesiątki razy jak np. Efekt motyla czy Przerwaną lekcję muzyki. Zrealizowano go, o czym warto wspomnieć, na podstawie powiści Virginii Woolf. Doskonały scenariusz i rezyseria. I godna podziwu muzyka do filmu. Owacje na stojąco.
Brawo twórcom i aktorom!!!
Jeżeli ktoś jeszcze nie widział tego dzieła proszę szybko nadrobić tę zaległość.
Dla fanów mocno psychologivcznych, dobrych dzieł.
Polecam, gorąco polecam.
Mystic
Vincent Vega

Re: Godziny

Post autor: Mystic » 2008-06-22, 08:50

Piękny film, poruszający i wzruszający. Wspaniała gra aktorska, po tym filmie doceniłam Nicole Kidman i Julianne Moore, do tego wspaniały Ed Harris :) Trzeba zobaczyć
zkorbal
Forrest Gump

Post autor: zkorbal » 2009-07-25, 15:07

Film jest świetny i bardzo smutny, a Nicole Kidman prawie nie do poznania :D
Żabka
Vincent Vega

Post autor: Żabka » 2009-11-10, 21:03

Kiedy się dowiedziałam,że to Nicole Kidman nie mogłam uwierzyc. A film był fascynujący,ukazujący kobiecą psychikę,tłumaczący dlaczego wiele kobiet nie potrafi poradzic sobie w tym świecie oraz dlaczego posuwają się do ostateczności czyli odebrania sobie życia...
Betka
Vincent Vega

Post autor: Betka » 2011-01-24, 16:24

Jeden z lepszych filmów jakie widziałam, wzruszająca i bardzo smutna opowieść. Role aktorek to majstersztyk, mogłabym go oglądać jeszcze wiele razy i pewnie tak zrobię.
ODPOWIEDZ