Szklana Pułapka 4.0

Mela0607
Agent Smith

Szklana Pułapka 4.0

Post autor: Mela0607 » 2007-07-10, 11:15

Plakat:
Obrazek
Info:
Reżyseria Len Wiseman
Scenariusz Mark Bomback
Zdjęcia Simon Duggan
Muzyka Marco Beltrami
Obsada: Bruce Willis, Timothy Olyphant, Justin Long,
Maggie Q, Cliff Curtis, Mary Elizabeth Winstead
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Gatunek: Sensacyjny
Opis:
Tym razem porucznik John McClane, będzie musiał walczyć z cybernetycznymi terrorystami pod wodzą Grega Pope’a. Asystentem McClane’a będzie młody haker komputerowy – Matt Foster (Justin Long).
Film będzie w większym stopniu niż jego poprzednicy atakować establishment. John i jego partner będą nieustannie śledzeni przez kamery systemu nadzoru. Obraz pokusi się także o stwierdzenie, że jesteśmy zbyt uzależnieni od technologii. Będzie ostrzegał widzów, że dotarliśmy już daleko poza punkt, umożliwiający nam powrót do zdolności adaptacji i improwizacji. Źródło: filmweb.pl
Moja Opinia:
Rewelacyjny... I to się nazywa kino akcji! Nie spodziewałam się, że tak mnie weźnie na niego :) Bomback nieźle się postarał by stworzyć tak ciekawą fabułę z specyficznym humorem, a pan Wiseman zrealizował to rewelacyjnie w tym obrazie pełnej akcji i trzeba przyznać, że nic nie mieli wspólnego z trzema poprzednimi częściami, a wypadli naprawdę zadziwiająco. Atutem filmu jest na pewno obsada, czyli Mr. Willis, który udowodnił juz nie raz, że się nadaje do takich niebezpiecznych pełnych akcji produkcji z resztą to też mogliśmy już wcześniej zobaczyc w trzech pierwszych częściach. Wielkim plusem są efekty, akcja, strzelanki, bijatyki i inne zniewalające bajery, które pojawiły się w filmie. Chciałam podrzucić tutaj moje ulubione scenki, ale wydaje mi się, ze tego nie zrobię bo uważam, że nie mam ulubionych scenek, skoro cały film mi się bardzo podobał. Dawno nie miałam okazji zobaczyć tak dobrego filmu sensacyjnego. Muszę przyznać, że nie wszystkie sequele są beznadziejny, a ten film mi to tylko uświadomił. Słyszałam niezbyt dobre opinie na jego temat, ale myśle, że osoby nie chcą sie przyznać do tego, ze jest dobry bo przecież co innego jakby powstał w ogóle całkiem inny film o innym tytule, moze wtedy by się do niego przekonali, ale wydaje mi się, że są za bardzo do tego uprzedzeni i nie są do końca pewni, ze kontynuacja tak rewelacyjnej trylogii może być tak dobra jak poprzednie części, ale cóż na to nie poradzę, każdy ma własny gust... Ja osobiście film polecam fanom kina akcji!
P.S. Nie wiem czy dobrze zrobiłam zakładając ten temat, ponieważ nic nie ma o trzech pierwszych częściach, jak by co to można usunąć...
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Re: Szklana Pułapka 4.0

Post autor: Dusqmad » 2007-07-11, 10:32

Zupełnie się nie spodziewałem, że to wypali. A jednak... Wszystkie recenzje, z którymi spotkałem się dotąd w sieci są jak najbardziej pozytywne. Hmm, zastanawiające - może nawet oglądnę :582: Już mam przeczucia, że takie przyjęcie filmu zaowocuje kolejnymi sequelami...
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2007-07-11, 22:48

Na film dopiero chcę się wybrać, ale myślę, że się nie zawiodę, bo jak na razie wszystkie poprzednie części tej serii były w swoim gatunku filmami świetnymi.

Nie mam też nic przeciwko temu, aby powstawały kolejne sequele. Jeśli będą trzymały poziom poprzednich "Szklanych Pułapek" nadal będzie się je świetnie oglądało.
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-07-14, 20:00

Cieszę się, że was napaliłam na ten film, ale mam nadzieję, ze jednak się nie zawiedziecie, bo trzeba przyznać że niektóre sceny były przesadzone, no ale teraz jeśli chodzi o kino akcji to nie jest to żadną nowością, więc coś tam musi być przecholowane... ale mi i tak się podobał :)
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2007-07-14, 21:41

Film mozna sprecyzowac krotko. Efektowna bajeczka. Rozumiem, ze ma byc sporo akcji, ale np. akcja z mysliwcem, czy gazem, to spore przegiecie. Wystepuja rozne niescislosci jak odpalanie samochodu przez centrale bez[spoiler] ogolnoswiatowej lacznosci[/spoiler]. Film jest oczywiscie typowym skokiem na kase. Szkoda, ze bohatera mimo wszystko nie usmiercono, film zyskalby wiele w moich oczach, a tak mozemy spodziewac sie kolejnego sequela. Mimo wszystko obraz oglada sie nawet przyjemnie, gagi dodaja uroku, choc fabula jest do bólu przewidywalna.
Awatar użytkownika
Miguel
Indiana Jones

Post autor: Miguel » 2007-07-24, 21:22

Nie spodziewałem się po tym filmie wiele, ale dobrze się ubawiłem. Jak na dzisiejsze czasy całkiem niezły film akcji. A co do tej 'bajeczki'...czego to w końcu można oczekiwać po twórcy dwóch "Underworldów" ;). Przynajmniej Szklana Pułapka 4.0 mu wyszła ;)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2007-07-30, 19:31

Poszłam na ten film przez brata, niewiele się po nim spodziewałam. A jednak podobał mi się,(jak na film sensacyjny) może dlatego że już dawno nie widziłam filmu tego typu. Zgadzam się co do tego, że jest to bajeczka. Rozumiem, że główny bohater musi przeżyć do końca, ale akcja z myśliwcem to było przegięcie.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-08-01, 14:11

A może mi ktoś miły wyjaśnić o co chodzi z tym '4.0' w tytule? Kurde, strasznie mnie to intryguje... :) Czyżby twórcy byli tak zapobiegliwi by w porę ubezpieczyć się na wypadek gdyby do ponumerowania sequeli nie wystarczył zbiór liczb całkowitych? :P
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-08-01, 14:54

Aquariia masz rację, ale czy teraz wśród tego gatunku zobaczysz coś bardziej realnego?! Wątpie. Film jest fikcją jaka powstała przez twórców, ma nas przenieść w inny wymiar, bynajmniej sobie wyobrazić co by były gdyby, jeśli ogląda się taki film nie zastanawia się nad tym czy był realny, czy było w nim za dużo fantazji, ale to jaki efekt powstał, który teraz my mozemy podziwiać na dużym ekranie z wielką przyjemnoscią bynajmniej dla połowy widzów... A to, że Bruce Willis pozostał nieśmiertelnym to mi nie przeszkadza ten fakt...
A co do tytułu to nie mam pojęcia, bynajmniej prawdziwa wersja tytułu brzmi "Live Free or Die Hard", może tą kropeczkę i zero dodali dla szpanu.
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2007-08-01, 21:19

A to "4.0" dodali w związku z występującym problemem sieciowym w fabule. Nie raz przy tworzeniu programów dla informacji podaje się ich wersję np: 1.0, 1.2 etc.
Gieferg
Forrest Gump

Post autor: Gieferg » 2007-10-21, 10:41

No i wygląda na to, że Imperial-Cinepix dał dupy i nie wyda w Polsce dwupłytowego wydania zawierającego rozszerzoną i nieocenzurowaną wersję. Premiera już wkrótce a na stronei Imperiala jest zapowiedź wyłącznie wydania jednopłytowego z wersją kinową, zetknąłem się na stroni dvdprojekt z informacją, że prawdopodobnie to jedyna wersja jaką zobaczymy w naszych sklepach.

Takim postępowaniem dystrybutor sam się prosi o to żeby zamiast iśc do sklepu i film kupić co z pewnością bym uczynił gdyby sobie nie lecieli w kulki i wydawali filmy jak należy, ściągnąć go z netu. A potem narzekają że się piractwo szerzy, kiedy sami są sobei winni
Corey
Forrest Gump

Post autor: Corey » 2008-01-02, 19:57

jesli ktos lubi poprzednie czesci na tej na pewno sie nie zawiedzie, oglada sie to to z prawdziwa przyjemnoscia, wybuchy vide uderzenie samochodem w helikopter bo "skonczyly sie naboje" esencja J.McClane'a, strzelaniny - akcja, akcja, akcja
co do realnosci - takich scen nalezalo sie spodziewac, co jak co ale filmy typu szklana pulapka czy zabojcza bron oglada sie z odgornym przeswiadczeniem ze i tak ci zli dostana niezly wycisk a taki McClane przezyje najgorszy wypadek i jeszcze dowcipnie to skomentuje
Fenomen
Vincent Vega

Post autor: Fenomen » 2008-03-24, 10:00

Być może niektórych z was zaskocze ale niebardzo podobał mi się ten film. Jak dla mnie za dużo naciąganych scem niekiedy wywołujących uśmiech na mijej twarzy a nie o to przecież chodziło. Ostatnia częsć była chyba najgorsza z waszystkich czterech. Spodziewałem sie czegoś bardziej naturalnego, a nie kolejnej odsłony "Batmana"
4/10
Spectacle
Forrest Gump

Post autor: Spectacle » 2013-03-06, 20:41

A kto oglądał już "Szklaną pułapkę 5"? I czy może powiedzieć jak się ona ma do części 4? Lepsza? Gorsza? John stał się już zupełnym superbohaterem czy jeszcze może nie do końca?;)
Awatar użytkownika
Krasnal Adamu
Jack Sparrow

Post autor: Krasnal Adamu » 2013-11-30, 06:57

Widzę, że nie jestem odosobniony w kwestii swoich odczuć względem sceny z myśliwcem. Film lepszy, niż się spodziewałem, ale nie przebił dwóch pierwszych części, które bardzo lubię, a przy scenie z myśliwcem zacząłem się zastanawiać, czy ktoś nie pomylił serii. McClane miał sporo doświadczeń nietypowych dla przeciętnego policjanta, ale to już było przekroczenie pewnej granicy. Bardziej akcja dla akcji, bez dbania o realizm. Sama kwestia, że przeżył to rozwalanie estakad, mnie rozbawiła. Ale że potem jeszcze dogonił tych, których ścigał... To było zbyt proste.
malabeatka
Jack Sparrow

Post autor: malabeatka » 2014-06-12, 09:12

Niestety, ta część znacznie odstaje od reszty i zwyczajnie nie jest tak dobra. Chociaż jako fanka Szklanej pułapki i tak z przyjemnością ją oglądałam.
ODPOWIEDZ