Next

Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Next

Post autor: KhAn » 2007-07-04, 09:22

Obrazek

Info o filmie:
Reżyseria: Lee Tamahori
Scenariusz: Gary Goldman
Zdjęcia: David Tattersall
Obsada: Nicolas Cage, Julianne Moore, Jessica Biel, Paul Rae
Na podstawie: opowiadania Philipa K. Dicka "The Golden Man"

Opis:
Pokazowy magik z Las Vegas - Chris Johnson - ma sekret, który go dręczy: widzi kilka minut przyszłości. Mając dość badań, które przeszedł jako dziecko i zainteresowania rządu jego zdolnościami ukrywa sie w Vegas pod przybranym nazwiskiem wykonując tanie sztuczki. Kiedy grupa terrorystyczna grozi detonacją bomby nuklearnej w Los Angeles agentka Callie Ferris musi użyć swoich wszystkich swoich podstepów by złapać Chrisa i nakłonić go do pomocy w powstrzymaniu kataklizmu.
(źródło: filmweb.pl)

Opinia:
Film dobry. Akcja dzieje się bardzo szybko i ciągle coś się dzieje dlatego też widz nie ma chwili na nudę. Aktorzy grają na dobrym poziomie i co do nich nie mam żadnych zastrzeże. Przy fabule pogubiłem się trochę ale tylko na końcu, jednak za 2min odrazu się odnalazłem i kapnąłem się już oco chodzi. Co do muzyki to ładnie współgra z całością akcji. Polecam film na rozluźnienie i zabicie czasu.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Re: Next

Post autor: Issa » 2007-07-04, 20:15

Film zrobił na mnie duże i jak najbardziej pozytywne wrażenie.
Gra aktorska jest bez zarzutu, tak samo jak efekty specialne. Najlepsza jest ciekawa fabuła, która w połączeniu z szybkimi zwrotami akcji, daje film, przy którym nie sposób się nudzić. Był moment, kiedy wpatrywałam się w ekran z otwartą buzią - tak bardzo byłam zaskoczona. Muzyka ładnie komponuje się z obrazem.
Film jest naprawdę dobry i gorąco go polecam.
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-07-08, 13:24

Zobaczyłam go tylko dlatego iż powstał na podstawie opowiadania Dick'a, którego darzę wielkim szacunkiem po przeczytaniu "Przez ciemne zwierciadło", niestety to jedyna książka, którą zdobyłam, ale jeszcze znajdę. Jeśli chodzi o film to się z wami zgadzam, akcja działa się ciągle, nie było można się nudzić. Świetnie został zrealizowany obraz, tylko niektóre sytuacje były za bardzo przesadzone wiadomo scenariusz wymagał skoro to gatunek s-f, ale poniekąd mnie to zawiodło, za bardzo to można było zauważyć iż jest to nie realne, jeśli chodzi o efekty. Od początku do końca mieliśmy niezłą dawkę emocji jaką mogliśmy zobaczyć. Nicholas Cage i jak go tu nie lubić? Co raz bardziej się do niego przekonuję może i dobrze, ale jakoś nie mogę sobie tego wybaczyć, że go jednak polubiłam skoro rok temu nie chciałam o nim nic słyszeć, bo dobijał mnie, sama nie wiem dlaczego, a tutaj co tylko oglądam z nim jakiś film o wiele bardziej go lubię i podziwiam! A film polecam!
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Post autor: BlackDog » 2007-07-08, 20:11

Dick to mój ulubiony pisarz. Na pewno jednym z jego charakterystycznych zagrań są dające do myślenia zakończenia. "Next" na pewno takie posiada, ale chyba jednak nie jest ono zbyt dobre, bo bardzo chaotyczne i mimo wszystko niedokończone. Ogólnie zarys fabuły jest dobry, jednakże momentami akcja jest wybitnie denerwująca. Film staje się chwilami śmieszny, choć wcale nie powinno tak być. Aktorzy grają średnio i ich role nie zapadają w pamięć. Poza tym jest to zdecydowanie za krótka opowieść, po obejrzeniu miałem wrażenie jakbym obejrzał jakiegoś pilota nowego serialu. Okropna jest aktorka, która grała tą panią z FBI i gdy tylko pojawiała się na ekranie odczuwałem zniesmaczenie. Wszystko wygląda sztucznie i nierealistycznie. Muzyka dosyć dobra. Ogólnie, nic specjalnego. W porównaniu do najlepszych filmów akcji "Next" wypada bardzo słabo.
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2007-07-14, 21:44

Widzialem zwiastun w kinie i mówiac krotko wgniótl mnie w fotel. Przy sposobnosi z pewnoscia sprobje obejrzec.
Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Post autor: Scourge33 » 2007-11-17, 02:33

Film na podstawie opowiadania Dicka? Z tego co słyszałem to bardzo luźna interpretacja, właściwie wspólne jest tylko imię głównego bohatera, czyli jako adaptacja sie nie sprawdza...
A jak się prezentuje w kategorii kina akcji? Powiem że niespecjalnie: co prawda aktorzy swoje zrobili (znaczy wzięli garze.... :-D ), ale efekty specjalne jakieś takie niedzisiejsze, scenariusz może i ciekawy ale nie wykorzystany należycie. W dodatku na ekranie dochodzi momentami do naprawdę groteskowych sytuacji (choćby parada Cage'a wśród brygady antyterrorystycznej w finałowej scenie). Przesłanie utworu jest takie, że główny bohater to kretyn i beztalencie bo mając taki dar nie potrafił go wykorzystać nawet w ułamku procenta. No i wydaje mi sie że gdy spotykasz miłość swojego życia (przeznaczenie) to nie musisz jak dureń podbijać n razy wystarczy spojrzeć sobie w oczy... ;-)
Małe plusy za muzykę i szkic ciekawej fabuły. Dobry dodatek do piwa, pod warunkiem że chipsy się skończą... Ocena 5/10

BlackDog: czego Ty się czepiasz Julianne Moore? Mam gryźć?
Awatar użytkownika
fenek73
Vincent Vega

Post autor: fenek73 » 2008-01-06, 21:46

Nawet, nawet ten film, ale dziwnie sie skonczyl...

P.S. Jessica Biel pieknie wygladala w tym filmie :>
Sephiroth
Forrest Gump

Post autor: Sephiroth » 2008-01-26, 16:41

fenek73 pisze:P.S. Jessica Biel pieknie wygladala w tym filmie :>

Właśnie wyglądała tylko pięknie, szkoda ze jej rola nie została opisana w obszerniejszy sposób.
Fenomen
Vincent Vega

Post autor: Fenomen » 2008-03-24, 09:51

Film o bohaterze ale że tak powiem "bohaterze naturalnym" z którym możemy się utoszsamić, miewa problemy jak przeciętny człowiek z tym wyjątkiem iż posiada pewien dar.
Ocenił bym wysoko efekty, pomysł, fabułę, brakowało mi odrobinę więcej napięcia.
Film warty powturnego obejrzenia.
7/10
ODPOWIEDZ