Incepcja

Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Incepcja

Post autor: Aquariia » 2011-01-06, 23:10

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan
zdjęcia: Wally Pfister
muzyka: Hans Zimmer
produkcja: USA, Wielka Brytania
data premiery: 30 lipca 2010 (Polska) 8 lipca 2010 (Świat)
obsada: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Ken Watanabe

Fabuła:
Znakomity złodziej Dom Cobb jest mistrzem w sztuce wydobywania informacji ze świadomości ofiar znajdujących się w upojnym śnie. Dla Cobba jego umiejętności są wybawieniem jeśli chodzi o zdobywanie pokaźnych sum pieniędzy, jednak uczyniły z niego cel wielu korporacji i agencji, przez co utracił wszystko. Jego życie może stać się lepsze, ale musi dokonać ''incepcji'' wraz ze swoim zespołem. Jest to tym trudniejsze zadanie, gdyż zamiast wyciągać dane musi zaszczepić je w umyśle. Powodzenie misji oznacza dokonanie zbrodni doskonałej, ale na ich drodze stanie oponent, którego spodziewać mógł się tylko Cobb. (żródło: filmweb.pl)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Przyznam, że zrozumiałam do końca o co chodziło w filmie po przeczytaniu komentarzy na internecie. Przez większość czasu tyle się dzieję, że nie można zastanowić nad fabułą. Ogólnie oceniam film pozytywnie, każdy szczegół jest dopracowany, nie zauważyłam kiedy minęły 2,5 godziny. Jednak nie nazwę tego filmu arcydziełem. Uważam, że można było poświęcić więcej czasu na wyjaśnienie wątku związanego ze snem niż ubolewanie nad śmiercią żony Cobba. Irytowała mnie również postać Ariadne (pani architekt). Jej główną rolą w filmie było zrzędzenie i pouczanie Cobba co tak naprawdę nie prowdziło do niczego. Film zdecydowanie warty uwagi jednak dla mnie wciąż najlepszym filmem Nolana zostaję 'Prestiż'.
Rubenos
Darth Vader

Re: Incepcja

Post autor: Rubenos » 2011-01-08, 00:05

Bardzo podobała mi się konstrukcja szkatułkowa filmu i fakt, że Nolan po prostu bawi się z widzem, pozostawia pewne tropy, nie dając jednoznacznych odpowiedzi. Byłem zachwycony świetnie zrealizowaną sceną pościgu w Mombasie. Zresztą wolę chyba pierwszą część filmu, w której widz zostaje (zwłaszcza na początku) przytłoczony kanonadą niejasnych wydarzeń, faktów, które dopiero po jakimś czasie mają stać się klarowne (tak przynajmniej wydaje się widzowi ;) ). Dosyć średnio natomiast przypadła mi do gustu sekwencja zimowa. Zbyt długa i w mojej opinii trochę odstająca jakością od pozostałych części filmu. Zimmer z muzyką spisał się na medal (znowu Mombasa się kłania). 2,5h znakomitego kina rozrywkowego z wyższej półki.
Aquariia pisze:Jej główną rolą w filmie było zrzędzenie i pouczanie Cobba co tak naprawdę nie prowdziło do niczego.
Czy ja wiem? Przede wszystkim jej pojawienie się, jako osoby "z zewnątrz" stanowiło pretekst do przedstawienia historii Cobba jako takiej dla widza.
Aquariia pisze:Film zdecydowanie warty uwagi jednak dla mnie wciąż najlepszym filmem Nolana zostaję 'Prestiż'.
A ja pozostanę przy "Memento", a "Incepcję" postawiłbym w moim rankingu jego filmów chyba na drugim miejscu.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2011-01-08, 10:36

Podpisuję się pod opinią dotyczącą Zimowej części filmu. Była to najmniej ciekawa część. Albo może już się nie mogłam doczekać aby się dowiedzieć jak wszystko się skończy i ta część dłużyła mi się.
Rubenos pisze: Czy ja wiem? Przede wszystkim jej pojawienie się, jako osoby "z zewnątrz" stanowiło pretekst do przedstawienia historii Cobba jako takiej dla widza.
:-D Racja. Racja. Jednak się przydała. Ale mi niechęć do tej postaci pozostaje.
Rubenos pisze:Zimmer z muzyką spisał się na medal (znowu Mombasa się kłania).
Mi najbardziej przypadł do gustu 'Time' w końcówce. Sama końcówka filmu bardzo mi się podobała.
Propaganda
Vincent Vega

Post autor: Propaganda » 2011-07-20, 21:56

Kocham motywy snu, snów we śnie, sny snów we śnie i innych takich pierdół. Poszedłem na Incepcje kompletnie spontanicznie i w zamian dostałem bardzo dobre kino z - wreszcie - dojrzałym Di Caprio. 9/10
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2011-08-15, 20:12

Jak Leo Di Caprio nie trawię tak tu mi podszedł, choć i tak to Gordon-Levitt z Hardy'm się wybijali. Szkoda, że rola Caine'a taka mała. Ot, rozrywkowe kinko w stylu "Total Recall", względnie "Matrixa", ale zrobione bardzo dobrze.
Juanfran
Vincent Vega

Post autor: Juanfran » 2011-09-08, 16:23

Bardzo dobry film! Leo jest jednak świetnym aktorem
nina83
Forrest Gump

Post autor: nina83 » 2011-09-29, 21:37

Jest to jeden z lepszych filmów, które oglądałam... Podoba mi się jak reżyser stopniuje napięcie oraz to jak zawiły jest wątek tego filmu. Co nie którzy to pewnie do tej pory po obejrzeniu tego filmu, tak naprawdę nie wiedzą o co w nim chodziło... :668: Uwielbiam tego rodzaju filmy...!!!! ;-)
anilorak2
Forrest Gump

Post autor: anilorak2 » 2011-10-06, 22:12

dokladnie tak jak wyżęj napisano, najlepsze są filmy ktore po zakończeniu wywołują ciszę na sali i zgromadzeni patrza po sobie ze z zdziwieniem czy to koniec i o co chodzi . intrygujace sprawy - najlepsze sprawy :)
nowenowe
Forrest Gump

Post autor: nowenowe » 2011-10-23, 12:40

Świetny film dający sporo do myślenia - szczególnie ostatnia scena z "bączkiem" :)
Awatar użytkownika
Dolly
Mad Max

Post autor: Dolly » 2011-10-27, 10:51

Film co najmniej dobry.... jak nie bardzo dobry. Motywa fanatsytyczny świetnie wpleciony w fabułę. Gra aktorska bez zarzutu. NIc dodać, nic ująć. POlecam.
drn
Jack Sparrow

Post autor: drn » 2012-07-26, 16:21

Fabuła rewelacyjna wpleciona w nią fantastyka i trochę nauki, (dużo naukowców bada sny). Gra aktorska bardzo dobra. Film oceniam jako bardzo dobry 8/10
Awatar użytkownika
Lisbeth
Vincent Vega

Post autor: Lisbeth » 2013-07-30, 20:19

Film bardzo mi się podobał, jest bardzo bardzo dobry, ma to "coś" .... fantastyka + akcja i brawura = świetne widowisko :) film rewelacyjny!!!! oceniam na 9/10 ;)
ODPOWIEDZ