Spider - man

Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Spider - man

Post autor: MGaździcki » 2008-11-11, 22:01

Obrazek

Reżyseria: Sam Raimi
Scenariusz: David Koepp, Alvin Sargent
Muzyka: Danny Elfman
Zdjęcia: Don Burgess
Obsada: Tobey Maguire... Peter Parker/Spider - man
Willem Dafoe... Norman Osborn/Zielony Goblin
Kirsten Dunst... Mary Jane Watson
James Franco... Harry Osborn
i inni

Peter Parker, nielubiany, zakompleksiony nastolatek zostaje podczas wycieczki szkolnej ugryziony przez genetycznie zmodyfikowanego pająka. Wkrótce potem odkrywa, że jest szybszy, silniejszy, bez trudu chodzi po ścianach, ma szósty zmysł i wie jak tkać pajęczynę. Chcąc wykorzystać nową moc, by podreperować swój budżet i błysnąć przed koleżanką, w której się skrycie kocha, bierze (pod pseudonimem Spider - man) udział w amatorskim wrestlingu. Gdy jednak, częściowo z jego winy, zostaje zabity jego wujek, Peter decyduje się użyć swej mocy do walki z przestępczością. Jego pierwszym wrogiem staje się Zielony Goblin - zbrodnicze alter ego ojca jego jedynego przyjaciela

Na fali ponownego zainteresowania serialem animowanym z '94 roku, sięgnąłem po Spidermana w wersji aktorskiej. Przyznam, że film całkiem mi się spodobał. Jest oczywiście nieco patetyczny, momentami niektóre sceny (zwłaszcza miłosne) przedłużane są w nieskończoność, jednak ogólnie pozostawia dobre wrażenie. Najlepiej prezentuje się Willem Dafoe, który wiernie oddaje i sfrustrowanego multimilionera i obłąkanego mordercę. Młodzi Maguire i Dunst dotrzymują mu kroku, miło też zobaczyć Cliffa Robertsona ("Trzy dni Kondora") w roli wujka Parkera, Bena. Efekty specjalne robią wrażenie, można wyłowić parę niezłych kwestii ("Zrobiliśmy zdjęcie półnagiej Julii Roberts, a nie możemy zrobić Spider - manowi?"), zaś choć finał łatwo da się przewidzieć, ogląda się z wielką przyjemnością.

Moja ocena: 8/10
Miodzio
Indiana Jones

Re: Spider - man

Post autor: Miodzio » 2008-11-12, 23:15

Spider-Man jest:
- maksymalnie dziecinny
- infantylny
- nudny

Nie lubię tego filmu. Wkurza mnie już sama postać bohatera. Kompletny ciamajda, gość, który NIC nie potrafi zrobić porządnie, zawsze wszystko musi spieprzyć. Za to jak założy skafander to nagle jest herosem. Jak się domyślam pewnie tak samo było w komiksie. Nie zmienia to jednak mojego zdania o filmie. Mnie takie bajeczki zwyczajnie nie bawią.
Spider-Man mnie nie rozśmieszył, nie wciągnął, a wprost przeciwnie - niektóre sceny oglądałem wręcz z zażenowaniem, bo film jest w sumie strasznie głupiutki. ;-)

Chociaż przyznać muszę, że większość aktorów gra przyzwoicie, a i efekty film ma całkiem ciekawe.
Ogólnie rzecz biorąc to nie jest tragiczny film - to po prostu słaby film.
3/10.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2008-11-16, 11:39

Twój opis idealnie pasuje do cz. 2, która mnie poważnie rozczarowała (mimo to, chcę obejrzeć ponoć jeszcze gorszą cz. 3). Natomiast cz. 1 oczywiście jest momentami głupia, momentami naiwna, ale ogląda się ją wg mnie dobrze i warto ją zobaczyć dla jednej osoby - Willema Dafoe. Naprawdę dał tu z siebie wszystko. Gdy mówi: "Uratuj mnie zanim mnie zabierze Goblin" można poczuć ciarki. Maguire i Dunst, jak mówisz, grają przyzwoicie -ale w cz. 2 to już niestety jest żenada.
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2008-11-18, 21:37

Ja natomiast znaczącej różnicy między cz. 1, a cz. 2 nie widzę (3 także nie oglądałem). Humor podobny (czyli mnie nie usatysfakcjonawał), stężenie naiwności i dziecinności podobne (za duże ;-) ), Peter Parker taki sam (jak mu nic bez przebrania nie wychodziło tak mu nadal nie wychodzi), efekty specjalne może trochę lepsze (tu ogólnie nie mam zastrzeżeń). Chyba jedyna przewaga pierwszej części to Dafoe.

Czy naprawdę te 2 części różnią się tak bardzo, że można jedną lubić, a drugą być rozczarowanym? :-)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2008-11-19, 19:04

To jasne, że film będzie naciągany i dziecinny. Jest o superbohaterze pająku. Nie można się tam doszukiwać jakiejś głębszej wartości, Na pewno dziwne było to, że kiedy założył kostium stawał się silniejszy, przecież wg filmu to on go zrobił. Ugryzienie miało dawać moc. Film oglądałam kilka lat temu i wtedy mi się podobał. Jak na film o superbohaterze. Czy teraz wydał by mi się nudny? Całkiem możliwe. Ale sprawdzać tego nie będę. ;)Trzeba pochwalić obsadę i efekty. Druga część jak dla mnie jest podobna do pierwszej. Jest trochę gorsza, jak każda część druga i brakuje Dafoe, ale schemat ten sam. Trzeciej części również nie widziałam.
Awatar użytkownika
Szopen
Vincent Vega

Post autor: Szopen » 2012-09-08, 10:42

A dla mnie Spider-Man to kreskówka dzieciństwa i z samego sentymentu obejrzałem wszystkie 3 części i szczerze, nie zawiodłem się jakoś bardzo, film może nie jest rewelacyjny, ale dobry jest na pewno, da się oglądać, zresztą bardzo lubię takie ekranizacje kreskówek czy komiksów.
ODPOWIEDZ