Strona 1 z 1

Speed. Niebezpieczna prędkość

: 2008-07-03, 18:49
autor: Mela0607
Plakat:
Obrazek
Info o Filmie
Reżyseria: Jan De Bont
Scenariusz: Graham Yost
Zdjęcia: Andrzej Bartkowiak
Muzyka: Trevor Rabin , John Van Tongeren
Obsada: Keanu Reeves, Sandra Bullock, Dennis Hopper
Gatunek: Sensacja
Produkcja: USA
Opis:
Dwóch policjantów z Los Angeles Jack Traven i Harry Temple uwalniają grupę ludzi z sabotowanej windy, czym doprowadzają do wsciekłosci szalonego zamachowca Howarda Payne'sa. Payne's podkłada nową bombę, tym razem w autobusie miejskim.
źródło: filmweb.pl
Moja Opinia:
Film zaliczam do tych, które mogłabym oglądać na okrągło, a na pewno by mi się nie znudził szczególnie jeśli zwracając uwagę na mojego ulubionego aktora - Reeves'a, który był świetny i tu na pewno nie można mu nic zarzucić, choć i tak większe uznanie przechodzi na Hopper'a w sumie się nie dziwię, bo był znakomity jako czarny charakter. Nie mogłabym przy obsadzie pominąć Sandrę Bullock, która jak było widać dała z siebie wszystko i dlatego była idealna w roli zabawnej i uroczej Annie. Drugi powód dla którego film nigdy mi się nie znudzi to akcja w filmie ciągle się coś dzieje - bywają zabawne dialogi, ale towarzyszą temu również dramatyczne sytuacje, które bez żadnych efektów specjalnych wypadają doskonale, a Jan De Bont udowodnił nam, że bez tego też można się obejść i również powstanie zniewalający obraz sensacyjny (z wątkiem miłosnym :)

Re: Speed. Niebezpieczna prędkość

: 2013-07-31, 15:27
autor: Lisbeth
świetny film, (trochę stary) no i sandra bullock (uwielbiam!) fajny film akcji, wciagający i z klimatem ;) polecam ;) przyjemnie się ogląda .

Re: Speed. Niebezpieczna prędkość

: 2014-11-06, 15:32
autor: Niebieski
Klasyka! Chyba już wiem co obejrzę jutro wieczorem :) W sumie po to tu jestem żeby się trochę poinspirować!

Re: Speed. Niebezpieczna prędkość

: 2014-11-30, 20:21
autor: Pan Szyszek
Ten film się nie starzeje, a przy okazji to całkiem niezła rola Keanu.