Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

"Mroczny rycerz" bije wszelkie rekordy

Tematy, których czas przeminął.
Mela0607
Agent Smith
Posty: 615
Rejestracja: 2007-02-10, 11:22

"Mroczny rycerz" bije wszelkie rekordy

Post autor: Mela0607 » 2008-07-23, 19:23

Film "Mroczny rycerz" został nowym liderem amerykańskiego box office.
Obraz stanowi kontynuację przygód Batmana. Tym razem człowiek-nietoperz podejmuje walkę ze złowrogim Jokerem. W schwytaniu przestępcy pomagają mu porucznik James Gordon i prokurator okręgowy Harvey Dent. W rolach głównych wystąpili Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart i Gary Oldman.
Debiutujący w zestawieniu projekt zarobił przez pierwszy weekend w kinach 155 milionów dolarów. To najlepszy wynik w historii kina. Do tej pory rekord należał do obrazu "Spider-Man 3", który w maju 2007 roku zarobił 151 milionów. Nowy Batman okazał się także rekordzistą w kinach IMAX. Na wielkich ekranach "Mroczny rycerz" zarobił 6,2 miliona dolarów, podczas gdy "Spider-Man 3" przyniósł 4,7 miliona dolarów.
To nie jedyny sukces "Mrocznego rycerza". Obraz znalazł się już na pierwszym miejscu 250 najlepszych filmów wszech czasów strony internetowej IMDb, czyli największej bazy filmowej na świecie. Tym samym zepchnął na drugą pozycję klasykę spod ręki samego Francisa Forda Coppoli - "Ojca chrzestnego". Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że użytkownicy serwisu oddali póki co na "Mrocznego rycerza" niemal 47 tysięcy głosów, a "Ojciec chrzestny" ma ich aż 288 tysięcy. Każdy z internautów może przyznać filmowi od jednej do dziesięciu gwiazdek.
Na drugim miejscu zestawienia uplasował się kolejny debiutant, musical "Mamma Mia!" oparty na twórczości zespołu ABBA. Bohaterką obrazu jest wychowana przez samotną matkę panna młoda. Dziewczyna chcąc poznać swojego biologicznego ojca zaprasza trzech potencjalnych tatusiów na wesele. W filmie zagrali m.in. Pierce Brosnan, Meryl Streep i Amanda Seyfried. Po weekendzie na konto projektu wpłynęło ponad 27 milionów dolarów.
Trzecią, a zarazem ostatnią nowością notowania jest animacja "Małpy w kosmosie". Bohaterem filmu jest wyjątkowo inteligentny szympans, wywodzący się z rodziny zdobywców kosmosu. W trakcie jednej ze swoich międzygalaktycznych wypraw trafia na planetę rządzoną przez tyrana. Projekt w reżyserii Kirka De Micco zarobił przez pierwszy weekend w kinach ponad 7 milionów dolarów i zajął siódme miejsce box office.
źródło: film.onet.pl

Ta wiadomość zrobiła wielkie zamieszanie wśród kinematografii, dlatego też dyskusje na ten temat mile widziane...

Zastanawiam sie co wy myślicie na temat tego nowo powstałego dzieła?! Jeśli o mnie chodzi to czytając tą wiadomość byłam w ogromnym szoku, ponieważ nie spodziewałam się takiego sukcesu, ale bardzo się z tego powodu cieszę, dlatego też nie odpuszczę sobie wyjścia do kina. Czytałam również iż to właśnie ś.p. Heath jest/był lepszy jako Joker od samego Jack'a Nicholson'a. W sumie mnie nie jest trudno w to uwierzyć, ale bardzo mnie to zainteresowało i chciałabym to jak najszybciej zobaczyć (niestety będzie mi to dane dopiero 8 sierpnia), a na dodatek intrygują mnie opinie, że jest to ostatnia i najlepsza rola Ledger'a. Możliwe, że przesadzają, ale o tym przekonamy się jak sami to obejrzymy...

Dam również link do listy znajdującej się na imdb:
http://www.imdb.com/chart/top?tt0468569
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith
Posty: 642
Rejestracja: 2007-06-27, 17:49

Re: "Mroczny rycerz" bije wszelkie rekordy

Post autor: MGaździcki » 2008-07-23, 20:33

Wydaje mi się, że tak wielki sukces to wynik oczekiwania na ten sequel i przez fanów i przez osoby, które chciały go zobaczyć z innych powodów (np. ostatnia rola Ledgera). Ja także dopiero w sierpniu będę miał możliwość obejrzenia filmu i podobnie jak Sabina chcę go zobaczyć jak najszybciej (ze względu na Two Face'a, który był chyba 3. powodem sukcesu boksofisowego - makijaż Eckharta był trzymany w ścisłej tajemnicy).
Zablokowany